Jaki materac poprawi komfort Twojego snu?

Czujesz, że twój sen nie jest komfortowy? Wybór odpowiedniego materaca do spania pozwoli na skuteczne zniwelowanie uporczywych problemów, które mogą się pojawiać po nocnym wypoczynku, takich jak np. bóle pleców czy brak energii na cały dzień. Jak wybrać materac, aby nasz sen był jak najbardziej komfortowy?

Jak wybrać materac?

Jeśli stelaż znajduje się już na swoim miejscu, to przyszedł czas na materac. Na rynku istnieje wiele produktów, spełniających oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, które oprócz doskonałej jakości wyróżniają się stosunkowo wysoką ceną. Marka SleepMed zajmuje się produkcją materacy o doskonałych właściwościach, zachowujących wszystkie wymagane cechy, które ponadto są niezwykle korzystne dla naszych portfeli. W każdej powierzchni, przeznaczonej do snu, pochodzącej od tego producenta można znaleźć takie elementy jak: 

  • miękkie czy twarde? odpowiednia sprężystość - ta cecha stanowi najważniejszy aspekt, na który należy zwrócić uwagę podczas wyboru materaca. Oczywiście każdy z nas reflektuje inną powierzchnię do spania, jednak to, co jest niezbędne to zadbanie o prawidłowe podparcie dla całego naszego ciała. Dobry materac powinien posiadać najtwardsze punkty, na których opierają się uda i odcinek kręgosłupa. Potem stopniowo powinien zmniejszać swoją twardość w miejscu głowy, miednicy i stóp i wreszcie stać się miękki na wysokości barków i łydek. Cała powierzchnia materaca powinna być płaska i dostosowana do użytkownika; 
  • troska o odpowiednie odprowadzanie wilgoci i przepływ powietrza - dzięki naturalnej powłoce, którą z łatwością można wyprać, każdy z nas zyskuje nietuzinkową szansę na stworzenie wymarzonego łóżka. Wyposażenie obicia materaca w zamek błyskawiczny sprzyja szybkiemu zdejmowaniu powłoki i pozwala na zachowanie całego łóżka w nienagannym stanie. Odpowiedni przepływ powietrza zabezpiecza nasze ciała przed przegrzaniem, a odprowadzanie wilgoci nie dopuszcza do utraty komfortu podczas snu; 
  • komfort mierzony w długości i szerokości - producent materacy SleepMed doskonale wie, jak ważne jest przeznaczenie odpowiedniej powierzchni na spokojny sen. Dzięki zastosowaniu zasady, opierającej się na wyborze materaca o 20 centymetrów dłuższego niż długość ciała i szerokiego na przynajmniej 80 centymetrów każda osoba może się całkowicie odprężyć; 

SleepMed oprócz spełnienia powyższych wymagań oferuje dodanie maty kokosowej do każdego materaca, która dodatkowo wpływa na komfort snu. W razie pytań czy wątpliwości, specjaliści w dziedzinie produkcji materaców zawsze służą radą i pomocą.

Cechy dobrego łóżka

  Dobry materac dopełni oczywiście wytrzymałe i eleganckie łóżko. Powinno mieć ono przede wszystkim odpowiedni stelaż, który zapewni bezpieczeństwo i wystarczające wsparcie w ciągu nocy. Niezwykle ważne dla prawidłowego snu są również sprężyste deski, na których umieszczamy materac. One również powinny być dostosowane do naszej wagi, tak by wywierany na nie nacisk nie był za duży i by mogły bezpiecznie utrzymać nas przez wiele nocy użytkowania. Jeżeli zadbamy o te elementy, mamy pewność, że nasz sen będzie spokojny, a całe łóżko dobrze spełnia swoją rolę.

Co jeszcze wpływa na jakość snu?

Oprócz łóżka, materaca i pościeli powinniśmy jeszcze zainteresować się jednym ważnym elementem, którym jest poduszka. Dobrej jakości podparcia głowy cechuje się odpowiednią wysokością - mieszczącą się pomiędzy 11, a 16 centymetrem, odpowiednim podparciem zarówno głowy, jak i kręgosłupa w pozycji prostej oraz na boku, a także odpowiednim przepływem powietrza. Dzięki skorzystaniu z usług producenta SleepMed każdy może znaleźć idealne wyposażenie sypialni i cieszyć się spokojnym relaksem przez długie lata.

A co z dostawami?

Wiele osób obawia się kupowania materaca czy poduszki przez Internet ze względu na brak możliwości obejrzenia i wypróbowania nowej powierzchni. Marka SleepMed gwarantuje dostosowanie każdego zamówienia do indywidualnych potrzeb, zmianę położenia różnych warstw materaca, a także pomoc w znalezieniu najlepszego rozwiązania. Zarówno w normalnych warunkach, jak i w dobie pandemii każdy zakup jest w pełni bezpieczny i komfortowy. Warto skorzystać z pomocy profesjonalistów i cieszyć się idealnym wyposażeniem sypialni przez długie lata! 

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje