Reklama

Reklama

Jaki smartfon wybrać?

Szukasz idealnego telefonu dla siebie? Ze względu na ogromną ilość różnorodnych rozwiązań, które są aktualnie dostępne na rynku, nie wiesz, który smartfon będzie dla Ciebie optymalnym rozwiązaniem? Sprawdź, na jakie parametry warto zwrócić uwagę, by mieć pewność, że ostatecznie telefon komórkowy spełni Twoje oczekiwania i wymagania!

Dziś na rynku można znaleźć wiele smartfonów, które różnią się między sobą parametrami technicznymi, wielkością oraz designem. Osoby, które znają się na technologii, kupując telefon, zwykle zwracają uwagę, na takie właściwości, jak ilość pamięci RAM, procesor, rodzaj ekranu i inne, techniczne dane. Szuka po prostu urządzenia, który ma mocne podzespoły. Zwykły użytkownik natomiast najczęściej sprawdza głównie parametry aparatu fotograficznego i zwraca szczególną uwagę na design telefonu.

Jaki smartfon wybrać?

Zastanawiasz się, jaki smartfon wybrać i na co zwrócić uwagę, by mieć pewność, że ostatecznie zdecydujemy się na odpowiedni dla nas telefon? Wszystko zależy od tego, czego właściwie potrzebujemy. Zatem na samym początku warto zadać sobie pytanie, po co nam smartfon? Jeśli tylko do wykonywania połączeń i pisania wiadomości SMS, każdy telefon komórkowy - nawet ten z niskiej półki - sprawdzi się do tych czynności. Jeśli natomiast zależy Ci na bezproblemowym surfowaniu po Internecie, przeglądaniu mediów społecznościowych, oglądaniu filmów czy robieniu dobrej jakości zdjęć, warto w tej sytuacji zwrócić uwagę na nieco droższe i bardziej zaawansowane smartfony.

Reklama

Najważniejszym parametrem, na który zwykle zwraca się uwagę na samym początku, jest system. Aktualnie do najpopularniejszych telefonów zalicza się te smartfony, które oferują system Android lub iOS. Które rozwiązanie wybrać? Wszystko zależy od naszych potrzeb i wymagań. iOS to niewątpliwie prosty, niezawodny i intuicyjny system. Jeśli do tej pory miałeś do czynienia tylko i wyłącznie z systemem Android, iOS może wydać Ci się równocześnie nieco ograniczony. Dodatkowo jest dostępny jedynie na iPhone - urządzenia marki Apple, podczas gdy z Androida korzysta wielu producentów telefonów.

Jaki telefon kupić, jeśli zależy nam na tworzeniu zdjęć w dobrej jakości? Jeśli potrzebujesz dobrego aparatu, koniecznie sprawdź na właściwości wbudowanych aparatów w smartfonach, które Cię interesują. Nierzadko ważna jest także obecność optycznej stabilizacji obrazu. Inne dodatkowe funkcje i parametry zależą od rodzaju zdjęć, jakie planujemy robić. Na przykład w sytuacji, gdy fotografujemy dziecko w ruchu przy słabym oświetleniu (wieczorem), dobre zdjęcia zrobi taki smartfon, który będzie mieć odpowiednio dopracowaną automatykę, niski poziom szumów, sprawny Focus oraz nierzadko przyjemną kolorystykę. Dziś większość smartfonów wyposażonych jest między innymi w aparat główny, aparat selfie i inne aparaty, w tym obiektyw makro czy obiektyw szerokokątny. Ta funkcjonalność sprawia, że jesteśmy w stanie zrobić nie tylko standardowe zdjęcia, ale i makro czy nawet portrety z odpowiednio rozmytym tłem i tym samym uzyskać efekt podobny do tego, który oferuje profesjonalny aparat fotograficzny.

Kolejnym czynnikiem, na który często zwraca się uwagę, jest design urządzenia. Wielu zainteresowanych wybiera te telefony, które nie tylko są funkcjonalne, ale i po prostu wizualnie ładne. To właściwie ten czynnik sprawia, że zaczynamy interesować się danym modelem. Kiedy smartfon spodoba nam się wizualnie, dopiero wtedy mamy ochotę zapoznać się z tym, co właściwie ma nam do zaoferowania. I w tym momencie sprawdza jego techniczne parametry, w tym pojemność baterii, czy ma wydajne podzespoły i dual SIM oraz, czy możemy nim dokonywać płatności zbliżeniowych.

Który smartfon kupić do oglądania filmów?

Potrzebujesz mobilnego urządzenia, które pozwoli Ci na komfortowe oglądanie filmów poza domem? Nie chcesz inwestować w laptopa ani tablet, bo uważasz, że nowy, dobry telefon będzie lepszym dla Ciebie rozwiązaniem? W takiej sytuacji koniecznie sprawdź smartfony dostępne w różnych przedziałach cenowych. Do oglądania filmów sprawdzą się przede wszystkim takie telefony, które mają większy wyświetlacz i - na przykład - ekran Amoled, gwarantujący wyraźny i nasycony obraz. Zwróć też uwagę na parametry, które umożliwiają bezproblemowe oglądanie obrazu w każdych warunkach.

Czy czytnik linii papilarnych gwarantuje bezpieczeństwo?

Dla każdego bezpieczeństwo to podstawa. Metod blokowania telefonu, by nikt postronny nie uzyskał dostępu do naszych zdjęć czy wiadomości, jest wiele. Aktualnie najpopularniejszą jest czytnik linii papilarnych, a w smartfonach marki Apple tak zwane Face ID.

Zastanawiasz się, czy czytnik linii papilarnych gwarantuje odpowiednie bezpieczeństwo? Udowodniono, że nie do końca, ponieważ czytnik zwykle jest tak mały, że nie potrafi zarejestrować całego odcisku naszego palca, a jedynie fragment. O ile cały odcisk jest niepowtarzalny, o tyle jego fragmenty już niekoniecznie. Nawet w najnowszych smartfonach czytnik linii papilarnych nie gwarantuje kompletnego bezpieczeństwa. Nie oznacza to jednak, że nie warto korzystać z tego rodzaju zabezpieczenia. Do zalet czytnika linii papilarnych zalicza się przede wszystkim wygodę i najszybszy sposób na odblokowanie smartfona.

Dla każdego użytkownika może być ważne coś innego, więc warto przemyśleć, czy istotniejsze są głośniki stereo w nowym telefonie, wysoka częstotliwość odświeżania ekranu czy też wbudowana kamera z optyczną stabilizacją obrazu. Niektórzy wolą dużą przekątną ekranu, a dla innych świetny smartfon będzie ten, który ma niewielki rozmiar telefonu. Warto zatem poznać rynek smartfonów, aby trafić na najlepszy smartfon mający bezprzewodowe ładowanie.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje