Jakie lampy wybrać do sypialni? Poznaj praktyczne wskazówki

Oświetlenie to bardzo ważny element każdego wnętrza. Dotyczy to również sypialni. Lampy w tym przypadku powinny sprzyjać relaksowi i odpoczynkowi. Jednocześnie warto zadbać o ich dopasowanie do aranżacji całego pomieszczenia. Jakie lampy do sypialni to zatem najlepszy wybór? Czym kierować się przy ich zakupie? Czytaj dalej i poznaj nasze wskazówki.

Lampy do sypialni - jakie ich rodzaje można wyróżnić?

Podstawa to oczywiście lampa sufitowa, która może mieć formę plafonu czy lampy wiszącej. To oświetlenie główne. Dodatkowo należy zadbać o oświetlenie dodatkowe. Świetnym wyborem do sypialni są lampy stojące stawiane na podłodze i niewielkie rozmiarowo lampki nocne. Wybierając lampę stojącą do sypialni, warto postawić na model, który nie daje zbyt intensywnego światła. W mniejszych sypialniach w zupełności wystarczy lampa jednopunktowa.

Dobrze sprawdzają się też powieszone nad łóżkiem kinkiety ścienne, które często oferują funkcję regulacji. Można je więc dopasować do swoich potrzeb. Podobnie jest z lampkami nocnymi, które również są niekiedy wyposażone w regulację wysokości czy kąta świecenia.

Szeroką ofertę różnego rodzaju lamp do sypialni można dziś bez problemu znaleźć w internecie. Doskonałym tego przykładem jest chociażby oferta e-sklepu https://iluminar.pl/sypialnia.

Jakie żarówki wybrać do lamp do sypialni?

W sypialni zdecydowanie najlepszym wyborem są żarówki, które emitują światło o ciepłej barwie. Dotyczy to zarówno oświetlenia głównego, jak i kinkietów czy lampek nocnych. Światło nie powinno być zbyt intensywne, bo wtedy przeszkadza w spokojnym wypoczynku. Dobrze, gdy jest nieco rozproszone.

Moc żarówek nie musi być zbyt duża. Trzeba w tym przypadku kierować się zaleceniami samego producenta lamp. Stosowne informacje znaleźć można w ich specyfikacji technicznej. Obecnie na rynku dominują żarówki LED. Są one bardzo wytrzymałe i energooszczędne jednocześnie.

O czym jeszcze trzeba pamiętać, wybierając lampy do sypialni?

Człowiek przesypia codziennie średnio 8 godzin - to ⅓ doby. W sypialni spędza się bardzo dużo czasu, a więc trzeba zadbać o jej odpowiednie wyposażenie. Lampy odgrywają tutaj o wiele większą rolę, niż się wielu osobom wydaje.

W sypialni warto postawić na oświetlenie, które jest przede wszystkim funkcjonalne. Nie można jednak zapominać o jego dopasowaniu do stylistyki całego pomieszczenia. Do klasycznie urządzonych sypialni pasują proste lampy, np. z materiałowym lub szklanym kloszem. We wnętrzach loftowych czy glamour można już nieco bardziej zaszaleć, pamiętając o tym, aby wszystkie lampy ze sobą dobrze współgrały.


Artykuł sponsorowany

.