Reklama

Kąpiel pod tropikalnymi palmami bez wyjeżdżania z Polski? To możliwe!

Kto z nas nie marzy o rajskich wakacjach. Taka przyjemność kosztuje niestety majątek, a w dodatku wymaga długiego urlopu. Ale nie musimy opuszczać Polski, żeby doświadczyć tropikalnego raju, wystarczy wyskoczyć w okolice Warszawy. Zaledwie 45 minut od centrum stolicy znajduje się największy zadaszony park wodny w Europie. W okresie jesiennym, dzięki strefie 16+, możemy w nim doświadczyć błogiego spokoju i prawdziwego relaksu.

To miejsce trzeba zobaczyć na własne oczy. Suntago oferuje egzotyczny klimat jak na rajskich wyspach, m.in. za sprawą ponad 700 prawdziwych palm przywiezionych z różnych zakątków świata. W dodatku panuje tam temperatura 32 stopni Celsjusza nawet w środku zimy. To wszystko czeka na nas zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy, we Wręczy niedaleko Mszczonowa

Reklama

Odpoczynek od najmłodszych

Parki wodne kojarzą nam się z piskiem, entuzjastycznymi okrzykami najmłodszych oraz atrakcjami przede wszystkim przeznaczonymi dla dzieci. W Suntago jest inaczej. W tej rajskiej przestrzeni znajdziemy trzy różne strefy tematyczne i aż dwie z nich przeznaczone są dla osób powyżej 16 roku życia. Wszystko po to, by każdy mógł wypocząć w odpowiadających mu warunkach. Ograniczenia wiekowe nie dotyczą wyłącznie strefy Jamango.

Jeśli jednak szukamy spokoju i zależy nam na tym, by zrelaksować się przy zabiegach w strefie Wellness, to pokochamy ten park wodny. W Strefie Relax znajdziemy Saunaria, Wellness & SPA oraz baseny witalne, m.in. z wodą o składzie przypominającym Morze Martwe, a więc o bardzo wysokim zasoleniu, które korzystnie wpływa na układ krwionośny oraz regeneruje skórę. Znajdziemy tam również basen siarkowy, działający leczniczo na problemy reumatoidalne, regeneracyjnie oraz wzmacniająco na odporność. To jednak nie koniec atrakcji Strefy Relax. W tej części Suntago znajduje się także basen floatingowy, który pozwala całkowicie odciąć bodźce dochodzące z otoczenia i doznać prawdziwego wypoczynku. Możemy również skorzystać z łaźni parowej, masażu czy po prostu odpocząć z książką, leżąc wygodnie pod palmą. Nie mogło oczywiście zabraknąć dedykowanej strefy VIP z obsługą concierge, a także barów na wodzie,restauracji - w tej części możemy spróbować dań kuchni amerykańskiej.

Sauny z różnych stron świata

Park wodny oferuje również bogatą ofertę dla miłośników saunowania. Na terenie obiektu znajduje się 15 saun i łaźni w różnych klimatach. W Strefie Saunaria, która również jest dostępna od 16 roku życia, skorzystamy m.in. z Valhalli, czyli klasycznej drewnianej sauny inspirowanej światem wikingów. Jest i Rajska Plaża, czyli sauna w kształcie domku na Malediwach. Z kolei Wioska Egipska składa się z pięciu różnych saun, w których każdy znajdzie coś dla siebie. W Suntago możemy skorzystać zarówno z saun fińskich, charakteryzujących się wyższą temperaturą lub saun bio o niższej temperaturze i wyższej wilgotności, a także saun infrared, w których temperatura nie jest zbyt wysoka, a ciało ogrzewa promieniowanie podczerwone. Osoby, które mają problem z drogami oddechowymi, powinny skorzystać z kolei z sauny inhalacyjnej, która wystrojem przypomina nasz rodzimy las. Wysoka wilgotność w połączeniu z olejkami eterycznymi, przyniosą płucom ulgę.

W Strefie Saunaria możemy także przyjść na seans prowadzony przez Saunamistrzów. Taka ceremonia ma na celu wyrównanie temperatury w całym pomieszczeniu, uzyskanie większej wilgotności powietrza oraz zastosowanie odpowiednich olejków eterycznych. Dzięki choreografii i muzyce stanowi również po prostu widowisko, w którym warto uczestniczyć.

Saunowanie najlepiej zakończyć w miejscu nazwanym Mont Blanc, czyli pomieszczeniu, w którym panuje temperatura -12 stopni Celsjusza i można natrzeć się prawdziwym śniegiem.

Coś dla duszy i ciała

To nie koniec atrakcji, których doświadczymy w Suntago. Jeśli szukamy prawdziwego, głębokiego wyciszenia, warto skorzystać z Koreańskiej Sali Wypoczynku, gdzie za pomocą aromaterapii i kojącej muzyki, zostaniemy wprowadzeni w stan medytacji. Osobom, które mają problem z układami oddechowym, nerwowym i krążenia, zaleca się skorzystanie z groty solnej, w której panuje mikroklimat jak nad morzem.

Oczywiście na terenie parku istnieje również Strefa Wellness & SPA, w której można skorzystać z zabiegów kosmetycznych na twarz i ciało, manicure i pedicure, a także masaży, m.in. filipińskiego masażu muszlami, koreańskiego - kulkami, autorskiego masażu Suntago czy tureckiego rytuału hammam.

W Suntago można naprawdę poczuć się jak na rajskich wakacjach, nie opuszczając kraju. To idealna okazja, by spędzić czas w samotności, zrelaksować się z partnerem lub przyjaciółmi, zadbać o zdrowie i urodę.

 

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy