Karencja w spłacie kredytu – co warto wiedzieć?

Artykuł sponsorowany

Karencja w spłacie kredytu to przesunięcie płatności pierwszej raty zobowiązania. Takie rozwiązanie było dawniej kojarzone jedynie z kredytami hipotecznymi, jednak dziś w Santander Consumer Banku można skorzystać z niego także przy kredycie gotówkowym. Opcja odroczenia płatności może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które z różnych powodów potrzebują przesunąć rozpoczęcie spłaty zobowiązania. Kto może skorzystać z takiej opcji i na czym dokładnie polega kredyt z karencją?

Karencja w spłacie kredytu – kto i kiedy może z niej skorzystać
Karencja w spłacie kredytu – kto i kiedy może z niej skorzystaćmateriały promocyjne

Karencja kredytu - na czym to polega?

Karencja w spłacie pozwala rozpocząć spłatę kredytu nie za miesiąc tylko później: za dwa, trzy lub nawet za cztery miesiące. Czyli karencja to czasowe zawieszenie spłaty kredytu na samym początku. Ta forma ulgi ma na celu zmniejszenie miesięcznych obciążeń finansowych związanych z obsługą kredytu. Okres karencji jest określony w umowie kredytowej i zależy od warunków uzgodnionych między kredytobiorcą a bankiem. Warto dodać, że skorzystanie z karencji nie wiąże się z dodatkowymi prowizjami, a okres spłaty jest dłuższy o tyle miesięcy ile wynosi czas karencji. Trzeba jednak pamiętać, że za okres karencji bank pobierze odsetki - karencja nie jest opcją bezkosztową.

Karencja w spłacie kredytu - jak długo może trwać?

W Santander Consumer Banku okres karencji może wynosić maksymalnie 3 miesiące, jednak jego ostateczna długość zależy od wybranego przez kredytobiorcę produktu oraz jego preferencji. Wybierając 3-miesięczny okres karencji, spłatę rozpoczyna się zatem dopiero 4 miesiące po wzięciu kredytu gotówkowego i otrzymaniu środków. Warto dodać, że karencja przesuwa spłatę rat na określony czas, ale nie zmniejsza zadłużenia. Nie ma także negatywnego wpływu na historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej.

Karencja w spłacie kredytu - jak ją otrzymać?

Uzyskanie zgody na karencję jest bardzo proste i z pomocą specjalistów Santander Consumer Banku nikomu nie sprawi problemu. Szczegóły na temat wymaganych dokumentów i potrzebnych informacji uzyskać można na infolinii lub podczas osobistej wizyty w placówce bankowej.

Kredyt gotówkowy z karencją - kiedy warto?

Kredyt gotówkowy z możliwością karencji może okazać się idealnym rozwiązaniem w różnych sytuacjach życiowych, kiedy płynność finansowa jest pod znakiem zapytania. Jeśli nagłe, nieprzewidziane wydatki mogą utrudniać terminową spłatę rat, kredyt z karencją pozwoli na przesunięcie płatności pierwszej raty, co daje czas na ustabilizowanie sytuacji budżetowej. Pozwala to realizować swoje plany bez konieczności ich odkładania oraz uniknąć presji związanej z koniecznością natychmiastowej spłaty rat.

Kredyt z karencją jest także korzystnym narzędziem w przypadku, gdy aktualnie spłacane zobowiązanie dobiega końca, a pojawiła się atrakcyjna możliwość uzyskania nowego finansowania. Przesunięcie rozpoczęcia spłaty kredytu umożliwia zamknięcie istniejącego zobowiązania i uniknięcie nakładania się kilku rat w jednym czasie, co zapewnia płynność finansową i chroni przed nadmiernym obciążeniem budżetu. To sposób, by ochronić się przed opóźnieniami w spłacie zobowiązań i ich konsekwencjami. Aby skorzystać z karencji kredytu w Santander Consumer Banku należy zadzwonić na infolinię banku, skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej lub osobiście wybrać się do placówki, gdzie konsultanci udzielą wszystkich niezbędnych informacji.

Opracowano na zlecenie partnera - Santander Consumer Bank.

Źródła:

https://www.santanderconsumer.pl/edukacja-finansowa/produkty-bankowe/karencja-w-splacie-kredytu-a-zarzadzanie-budzetem-domowym-co-warto-wiedziec

https://www.santanderconsumer.pl/edukacja-finansowa/produkty-bankowe/czym-jest-karencja-w-splacie-kredytu-wyjasniamy-pojecie

https://www.creditspace.pl/karencja-kredytu/

https://www.santanderconsumer.pl/blog/bank-mozliwosci/karencja-w-splacie-kredytu-przydaje-sie-w-lecie

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?