Reklama

Reklama

Kreatywny pomysł na spędzanie czasu w domu

Jak zorganizować ciekawą i kreatywną zabawę dla dziecka bez wychodzenia z domu? Ciastolina Play-Doh będzie strzałem w dziesiątkę! Zabawa ciastoliną uczy kreatywności, rozwija wyobraźnię i motorykę dziecka. To praktyczny prezent, dzięki któremu maluch stworzy swój wymarzony świat i na pewno nie będzie się nudził.

Zabawy, które proponujemy dziecku, powinny rozwijać jego kreatywność. Trzeba jednak pamiętać także o tym, by sprawiały mu radość. Z pomocą przychodzi ciastolina Play-Doh. To wspaniały wynalazek, z którego można tworzyć prawdziwe cuda. Jest miękka, bardzo plastyczna i doskonale poddaje się małym dziecięcym rączkom. Co ważne, to prezent uniwersalny - mogą się nią bawić zarówno chłopcy, jaki i dziewczynki.

Reklama

Dostępna jest w przeróżnych kolorach: żółtym, zielonym, czerwonym, różowym, a nawet złotym. Oczywiście mieszając kolory ze sobą, można tworzyć własne kompozycje. Jeśli akurat zabrakło zielonego, a masz pod ręką czerwony i żółty, stwórz własny odcień zieleni i pokaż dziecku, jak miesza się kolory. To doskonała zabawa i lekcja, która rozwija wyobraźnię, kreatywność i zaradność malucha.

Ciastolina Play-Doh nie zawiera substancji toksycznych, dzięki czemu jest zupełnie bezpieczna dla dzieci. Nie wysycha, nie kruszy się i łatwo ją przechowywać. 

Ciastolinowe zestawy

Play-Doh to nie tylko szeroka gama kolorystyczna ciastoliny. To również wspaniałe zestawy i akcesoria, które pozwalają na zabawę bez końca.

Każdy maluch znajdzie coś dla siebie. Mali fani gotowania mogą tworzyć makarony, pizzę, hamburgery, lody, ciastka, torty, cukierki i mnóstwo innych słodkości. Dzięki zestawom kuchennym  maluch zrobi smakołyki, które będą wyglądały jak prawdziwe!

Jeśli twoje dziecko nie może zasnąć bez ulubionej bajki na dobranoc, na pewno pokocha zestawy z bohaterami najpopularniejszych bajek. Z pomocą Minionków, Księżniczek czy Koników Pony dzieci będą tworzyć bajkowe światy i rozwijać swoją wyobraźnię. Wśród ciastolinowych zestawów znajdzie się też coś dla małych strażaków, fryzjerów czy fanów budowania.

Ciastolina Play-Doh rozwija zdolności manualne

Zabawa ciastoliną to doskonały pomysł na efektywne spędzenie czasu z dzieckiem. Jedną z wielu zalet ciastoliny jest jej korzystny wpływ na rozwój zdolności manualnych. Lepienie postaci z bajek czy "przyrządzanie" obiadu dla wymyślonych bohaterów kształtuje nie tylko wyobraźnię, ale też mięśnie dłoni. Podczas ugniatanie, ściskania czy rolowania ciastoliny, dziecko gimnastykuje dłonie i rozwija umiejętności manualne.

Dodatkowo zabawa ciastoliną Play-Doh może uspokajać i wyciszać. Wszystkie zajęcia, które angażują manualnie, mają terapeutyczną moc.

Do tego, że ciastolina pomaga rozwijać wyobraźnię, nikogo nie trzeba przekonywać. Magia masy plastycznej tkwi przede wszystkim w tym, że w żaden sposób nie ogranicza dziecka. Pomaga mu natomiast zamieniać nawet najbardziej nierealne pomysły w rzeczywistość.  Pomagaj dziecku i inspiruj je (zwłaszcza na początku), ale pamiętaj, aby nie ingerować w jego pracę. Maluch ma własną wizję tego, co chce stworzyć i, jeśli chcesz nauczyć go kreatywności, pozwól mu realizować swój pomysł. Zamiast mówić dziecku, co i jak powinno zrobić, zachęcaj i motywuj do dalszej pracy.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy