Kredyt na leczenie stomatologiczne coraz popularniejszy – sprawdzamy, czy to się opłaca

Artykuł sponsorowany

Zabiegi stomatologiczne bywają bardzo drogie, a rzadko kiedy dostępne są na NFZ. To sprawia, że musisz finansować je z własnych oszczędności. Co, jednak kiedy nie masz wystarczającej kwoty, a wizyta już niedługo? Dobrym rozwiązaniem może okazać się kredyt na zęby. Na czym polega i kto z niego skorzysta? Dowiedz się, jakie zabiegi opłacisz w ten sposób.

Leczenie u dentysty na kredyt - czy warto?
Leczenie u dentysty na kredyt - czy warto? 123RF/PICSEL

Skąd wziąć pieniądze na leczenie zębów?

Leczenie stomatologiczne sfinansujesz na kilka sposobów. Z których możesz skorzystać?

  1. Celowy kredyt medyczny - to kredyt oferowany we współpracy z wybranymi placówkami medycznymi i bankami. Pozwala on na sfinansowanie konkretnego zabiegu lub procedury medycznej, które zostały wskazane we wniosku kredytowym.
  2. Leczenie na raty - usługa dostępna w wybranych placówkach medycznych, działająca na zasadzie zakupów ratalnych. Możesz rozłożyć płatności za zabieg lub leczenie na raty na okres od 1 do 36 miesięcy w zależności od kwoty.
  3. Standardowy kredyt gotówkowy - oferta dostępna w większości banków, umożliwiająca uzyskanie środków do kwoty 200 tys. zł. Możesz nim sfinansować dowolne wydatki związane z leczeniem i spłacić zobowiązanie nawet przez 10 lat.
  4. Pożyczka gotówkowa - alternatywa dla kredytu, dostępna w wielu bankach. Pozwala na szybkie pozyskanie gotówki na dowolny cel, bez zbędnych formalności.
  5. Pożyczka pozabankowa - działa na zasadach zbliżonych do kredytu bankowego, ale dostępna jest zazwyczaj w znacznie  niższej kwocie i wymaga mniej formalności. Może być dostępna dla osób z niższą zdolnością kredytową.
  6. Pożyczka prywatna - możliwość pożyczenia potrzebnych pieniędzy od znajomych lub rodziny, co może być alternatywą dla tradycyjnych form finansowania leczenia.

Oferty kredytów medycznych możesz łatwo sprawdzić na stronie https://medikredyt.pl/.

Czy można wziąć kredyt na zęby?

Tak, istnieje możliwość wzięcia kredytu na leczenie stomatologiczne, np. Korzystając z https://medikredyt.pl/stomatologia. W ten sposób sfinansujesz różnego rodzaju zabiegi związane ze zdrowiem jamy ustnej. Charakteryzuje się on wieloma korzyściami, w tym m.in. brakiem prowizji od udzielonej pożyczki (w zależności od wybranej oferty), szybkim przelewem środków na konto nawet w ciągu 24 godzin, minimalnymi formalnościami oraz możliwością załatwienia wszystkiego online, bez potrzeby wychodzenia z domu.

Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie placówki stomatologiczne oferują leczenie na raty. Nawet jeśli takie rozwiązanie jest dostępne, warunki kredytowania mogą być narzucone przez daną klinikę. Alternatywą może być zaciągnięcie kredytu gotówkowego w banku, który można wykorzystać na opłacenie leczenia zębów w dowolnym gabinecie stomatologicznym. Daje to większą elastyczność i możliwość wyboru korzystniejszych warunków kredytowania. Do tego łatwo obliczyć wysokość raty Twojego zobowiązania.

Jakie zabiegi stomatologiczne są dostępne na raty?

Zabiegi stomatologiczne dostępne na raty stanowią udogodnienie dla pacjentów, umożliwiając im sfinansowanie leczenia bez konieczności ponoszenia jednorazowej opłaty. Co dokładnie możesz sfinansować w ten sposób?

●       Leczenie zachowawcze - obejmuje różnego rodzaju zabiegi mające na celu naprawę i odbudowę zębów, takie jak plomby czy wypełnienia.

●       Leczenie ortodontyczne - zabiegi korekcyjne, które mają na celu poprawę ustawienia zębów i zgryzu, np. za pomocą aparatów stałych lub systemów nakładek.

●       Prace protetyczne - w tym przypadku chodzi o odtworzenie brakujących zębów za pomocą protez stałych lub ruchomych, mostów czy protez implantoprotetycznych.

●       Leczenie kanałowe zębów - zabiegi endodontyczne, które polegają na usunięciu martwego lub zainfekowanego zęba i jego zabezpieczenie.

●       Zabiegi chirurgiczne - różnego rodzaju operacje stomatologiczne, np. usuwanie zębów, chirurgiczne leczenie zapaleń przyzębia czy wszczepianie implantów zębowych.

●       Implanty zębowe - innowacyjne rozwiązanie polegające na wszczepieniu sztucznej korony zęba na stałe osadzonej w kości szczękowej.

●       Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej - obejmują różnego rodzaju zabiegi, które prowadzą do poprawy wyglądu uzębienia, np. wybielanie zębów, licówki czy rekonstrukcje estetyczne.

Chcesz dowiedzieć się jak sfinansować operację bariatryczną? Sprawdź: https://medikredyt.pl/bariatria

Leczenie u dentysty na kredyt - czy warto?

Finansowanie leczenia u dentysty za pomocą kredytu może być rozwiązaniem korzystnym dla wielu osób, szczególnie gdy potrzebne zabiegi są niezbędne dla zdrowia jamy ustnej. Warto zaznaczyć, że stan uzębienia nie tylko wpływa na estetykę, ale także ma istotny wpływ na ogólne zdrowie organizmu. Dlatego jeśli leczenie dentystyczne jest nieodzowne, warto rozważyć skorzystanie z możliwości finansowania na raty.

Niemniej przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Kredyt trzeba spłacić w wyznaczonym czasie, a opóźnienia w regulowaniu rat mogą mieć poważne konsekwencje. Ponadto spłata wiążę się z dodatkowymi kosztami w postaci odsetek.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas