Kredyt na leczenie stomatologiczne coraz popularniejszy – sprawdzamy, czy to się opłaca

Artykuł sponsorowany

Leczenie u dentysty na kredyt - czy warto?
Leczenie u dentysty na kredyt - czy warto? 123RF/PICSEL

Skąd wziąć pieniądze na leczenie zębów?

  1. Celowy kredyt medyczny - to kredyt oferowany we współpracy z wybranymi placówkami medycznymi i bankami. Pozwala on na sfinansowanie konkretnego zabiegu lub procedury medycznej, które zostały wskazane we wniosku kredytowym.
  2. Leczenie na raty - usługa dostępna w wybranych placówkach medycznych, działająca na zasadzie zakupów ratalnych. Możesz rozłożyć płatności za zabieg lub leczenie na raty na okres od 1 do 36 miesięcy w zależności od kwoty.
  3. Standardowy kredyt gotówkowy - oferta dostępna w większości banków, umożliwiająca uzyskanie środków do kwoty 200 tys. zł. Możesz nim sfinansować dowolne wydatki związane z leczeniem i spłacić zobowiązanie nawet przez 10 lat.
  4. Pożyczka gotówkowa - alternatywa dla kredytu, dostępna w wielu bankach. Pozwala na szybkie pozyskanie gotówki na dowolny cel, bez zbędnych formalności.
  5. Pożyczka pozabankowa - działa na zasadach zbliżonych do kredytu bankowego, ale dostępna jest zazwyczaj w znacznie  niższej kwocie i wymaga mniej formalności. Może być dostępna dla osób z niższą zdolnością kredytową.
  6. Pożyczka prywatna - możliwość pożyczenia potrzebnych pieniędzy od znajomych lub rodziny, co może być alternatywą dla tradycyjnych form finansowania leczenia.

Czy można wziąć kredyt na zęby?

Jakie zabiegi stomatologiczne są dostępne na raty?

Leczenie u dentysty na kredyt - czy warto?

Oceń artykuł
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?