Maść terapeutyczna Medi Balm Plus. Na co pomoże?

Problemy ze skórą mogą dotknąć każdego z nas, i to niezależnie od płci czy wieku. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak można sobie z nimi skutecznie radzić. Leczenie stosowane na chybił trafił może zresztą przynieść efekt odwrotny od zakładanego. W przypadku dolegliwości dermatologicznych nie warto podejmować niepotrzebnego ryzyka. Sięgając po odpowiedni kosmetyk – taki jak uniwersalna maść terapeutyczna Medi Balm Plus – możemy w krótkim czasie poprawić wygląd swojej cery.

Maść, która może podnieść komfort życia

Polska maść terapeutyczna Medi Balm Plus to certyfikowany wyrób medyczny, wyprodukowany na bazie naturalnych składników, które wykazują działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, ochronne i nawilżające. Jej skuteczność potwierdzają liczne badania. Produkt - dostępny w opakowaniach o pojemności 50 i 100 ml - łagodzi podrażnienia i otarcia skóry, a nawet wspomaga gojenie podrażnień oraz powierzchownych ran. Może być stosowany pomocniczo w profilaktyce odparzeń czy podrażnień skóry, występujących m.in. u noworodków, kobiet przebywających na oddziałach położniczych, osób noszących gips, pacjentów geriatrycznych i przewlekle chorych.

W składzie maści Medi Balm Plus znajdziemy substancje, które regenerują, odżywiają i nawilżają skórę, przyspieszają gojenie ran, łagodzą zmiany trądzikowe i różnego rodzaju wypryski, a do tego wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Należą do nich: masło shea, olej z orzechów kokosowych, kokokaprylan, olej rycynowy, alkohol cetearylowy, olej z owoców rokitnika, skwalan, galusan bizmutowy, wosk pszczeli, lanolina, octan witaminy E, olejek arganowy, olej z liści drzewa herbacianego, olej z nasion rzepaku, palmitynian witaminy C, pantenol, alantoina, tetraizoapalmitynian witaminy C, woda, olej z trawy cytrynowej, citral, geraniol, limonene, linalool, isoeguenol, citronellol i betakaroten.

Cenę maści terapeutycznej sprawdzisz tutaj


Lecznicza moc składników maści Medi Balm Plus

W formule maści Medi Balm Plus znalazło się ponad dwadzieścia składników leczniczych. Nie sposób wobec tego szczegółowo opisać każdego z nich. Warto jednak przyjrzeć się chociaż niektórym, aby lepiej zrozumieć, na czym polega lecznicza moc kosmetyku.

Zawarta w nim alantoina stymuluje regenerację tkanek i eliminuje zmiany towarzyszące podrażnieniom skóry. D-panthenol łagodzi zaczerwienienia i zabezpiecza skórę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Masło shea podnosi elastyczność skóry i wzmacnia jej strukturę. Olejek arganowy, olejek rycynowy i olej z rokitnika wykazują zaś działanie ochronne, nawilżające i przeciwzapalne (olej z rokitnika bywa dodatkowo stosowany w pielęgnacji blizn czy rozstępów).

Znajdujące się w maści olej z orzechów kokosowych, lanolina i wosk pszczeli oraz unikalny kompleks witaminowy (opracowany na bazie witaminy C, E i beta-karotenu) wspomagają procesy naprawcze i regeneracyjne, które zachodzą w skórze w sposób naturalny.

Cenę maści terapeutycznej sprawdzisz tutaj


Łuszczyca, egzema, liszaje, odciski, poparzenia słoneczne

Wyjątkowa formuła maści Medi Balm Plus, oparta wyłącznie o naturalne, przebadane i bezpieczne dla skóry składniki, opracowana została m.in. z myślą o osobach zmagających się z objawami atopowego zapalenia skóry. Może się jednak sprawdzić również w przypadku innych dolegliwości dermatologicznych, takich jak np. liszaje, czyraki, trądzik (w odmianie wirusowej) czy odleżyny.

Maść może również łagodzić objawy łuszczycy, skracać przebieg opryszczki (czyniąc go zarazem mniej dokuczliwym) i przyspieszać gojenie poparzeń słonecznych i płytkich ran. Ponieważ maść zawiera w swoim składzie substancje o działaniu przeciwgrzybicznym i przeciwbakteryjnym, może być używana przez osoby aktywne. Nadaje się także do aplikowania w miejscach szczególnie narażonych na powstanie grzybicy.

Cenę maści terapeutycznej sprawdzisz tutaj


Nawilżanie i odbudowa skóry

Zawarte w maści Medi Balm Plus składniki odżywcze i nawilżające sprzyjają odbudowie i regeneracji skóry. Wspomagają zachodzące w niej naturalne procesy, które chronią ją przed utratą wody i negatywnym wpływem czynników atmosferycznych (wiatr, zimno, wysokie temperatury, suche powietrze itp.). Produkt wykazuje przy tym właściwości silnie nawilżające, dzięki czemu zmniejsza prawdopodobieństwo powstawania bolesnych odcisków i nagniotków. Z tego powodu docenią ją sportowcy czy osoby wykonujące pracę fizyczną.

Maść poleca się także właścicielom zwierząt czy osobom pracującym ze zwierzętami (trenerzy zwierząt, lekarze weterynarii itp.). Przyspiesza bowiem gojenie drobnych ran powstałych wskutek zadrapań. Medi Balm Plus może również łagodzić zmiany towarzyszące ukąszeniom owadów lub powstałe podczas zabiegów kosmetycznych (np. depilacji laserowej).

Cenę maści terapeutycznej sprawdzisz tutaj


Co jeszcze warto wiedzieć o maści Medi Balm Plus?

Maść Medi Balm Plus to certyfikowany wyrób medyczny klasy I zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Spełnia ona wszelkie wymagania zawarte w stosownych dyrektywach europejskich, co zostało potwierdzone oznakowaniem CE. Jest to produkt nie tylko bezpieczny (nie wywołuje alergii), ale także uniwersalny. Kosmetyk może być z powodzeniem aplikowany we wszystkich miejscach ciała.

Maść Medi Balm Plus może być ponadto stosowana przez każdego, niezależnie od wieku. Ponieważ jest wyjątkowo wydajna, na powierzchnię skóry wystarczy nanieść jej cienką warstwę, aby w krótkim czasie poczuć i zobaczyć różnicę. Produkt rozprowadza się z łatwością, a po wchłonięciu nie pozostawia nieprzyjemnego, lepkiego "filmu". Dużą jego zaletą jest także rześki i przyjemny zapach, przywodzący na myśl odświeżający aromat trawy cytrynowej.

Cenę maści terapeutycznej sprawdzisz tutaj

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje