Maszyna do szycia – jak wybrać najlepszy model? Maszyny do szycia dla początkujących

Artykuł sponsorowany

Moda na DYI, czyli rzeczy wykonane własnoręcznie, trwa. Trend ten znalazł swoje odzwierciedlenie także w naszych garderobach – dzięki maszynom do szycia nasze ubrania dostają nieraz zupełnie nowe życie. Marzysz o własnej maszynie do szycia? Przeczytaj nasz dzisiejszy poradnik i sprawdź, o czym musisz pamiętać przy jej wyborze. Maszyna do szycia dla początkujących – wszystko, co musisz o niej wiedzieć.

article cover
.

Jaka maszyna do szycia będzie dla mnie najlepsza? 3 kluczowe parametry Rodzaj zasilania - mechaniczna czy elektroniczna?

Maszyna mechaniczna to najtańszy i najprostszy w obsłudze rodzaj urządzeń do szycia. Swoim wyglądem przypomina one tradycyjne maszyny, jakie można było spotkać w domach naszych babć i mam. Liczba jej funkcjonalności będzie, co prawda, nieco mniejsza niż w przypadku modeli elektronicznych, jednak na początku Twojej przygody z szyciem nie powinno odgrywać to dla Ciebie aż tak dużej roli.

Liczba funkcjonalności

Absolutnym minimum są takie udogodnienia jak możliwość automatycznego nawlekania i przycinania nici, możliwość regulacji długości i szerokości ściegów oraz tryb szycia prostego i zygzakowatego. Im więcej dodatkowych funkcjonalności, tym lepsza klasa urządzenia, ale też wyższy koszt zakupu.

Producent

Szukając maszyny do szycia, nie warto kupować jej “w ciemno" i decydować się na zakup urządzenia producenta bez ugruntowanej pozycji na rynku. Maszyny takich marek jak Łucznik, Singer czy Janome to “pewniaki", na których nigdy się nie zawiedziesz.

Maszyna do szycia do 200, 500 i 1500 zł - popularne modele Mini maszyna do szycia Łucznik

Mini maszyna do szycia marki Łucznik przeznaczona jest dla osób, które zamierzają zajmować się szyciem jedynie okazjonalnie. Wyposażono ją w górny i dolny mechanizm nawlekania nici, obcinacz oraz lampki, umożliwiające pracę przy małym oświetleniu. Dzięki niewielkiej wadze nie musisz obawiać się, że jej przenoszenie nadwyręży Twój kręgosłup. Do zestawu dołączono 2 szpulki na nici, uniwersalną igłę, nawlekacz oraz szczegółową instrukcję obsługi.

Maszyna Łucznik Polonia 2018

Tym, co zwraca uwagę w modelu Polonia 2018 już przy pierwszym zetknięciu, jest jej oryginalny wygląd. Efektowny czerwono-zielony wzór w kwiaty przypadnie do gustu wszystkim miłośniczkom nie tylko funkcjonalnych, ale i zwyczajnie pięknych urządzeń. Do jej najważniejszych parametrów zaliczyć można:

  • funkcję szycia wstecznego
  • przyszywanie guzików
  • 4-stopniowe obszywanie dziurek
  • regulację długości ściegu.

Maszyna posiada aż 22 programy szycia, co stwarza praktycznie nieograniczone możliwości w przerabianiu swoich ubrań. Zajrzyj na: https://www.neonet.pl/do-domu/maszyny-do-szycia.html i porównaj ją z innymi modelami w tej kategorii cenowej.

Maszyna do szycia Redstar S200

Szycie to Twoja pasja, dlatego jesteś gotowa przeznaczyć na zakup maszyny nieco więcej? Innowacyjna maszyna S200 firmy Redstar może więc doskonale wpasować się w Twoje potrzeby. Ogromną zaletą urządzenia jest imponująca, bo dochodząca prawie do 200, liczba programów. Nie bez znaczenia jest także jej bogate wyposażenie; znajdziesz w nim między innymi stopkę do zamków, overlocka, ściegów satynowych czy przyszywania guzików. Urządzenie objęte jest 5-letnią gwarancją. Cena regularna tej maszyny wynosi 1399 zł. Często jednak możesz natrafić na nią w atrakcyjnych promocjach. Jednym z takich sklepów jest Neonet, w ofercie którego kupić możesz maszyny takich marek jak wspomniany już Łucznik, Redstar czy Husqvarna.

.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas