Medycyna estetyczna - dla kogo będzie dobrym wyborem?

Medycyna estetyczna zajmuje się poprawą wyglądu zewnętrznego, profilaktyką oraz zapewnieniem wysokiej jakości życia. Z reguły obejmuje małoinwazyjne oraz bezpieczne procedury, dzięki czemu pozwala na skuteczne skorygowanie problematycznych obszarów. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej.

Zabiegi medycyny estetycznej - co trzeba wiedzieć?

Zabiegi z medycyny estetycznej zajmują się niwelowaniem oznak starzenia się oraz podkreślenia naturalnego piękna. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej można podzielić na kilka kategorii: 

  • upiększające - tutaj zawrzeć można powiększanie ust, wolumetrię czy botoks, 
  • korekcyjne - to te, które skupiają się na ukrywaniu danego problemu, na przykład korekcja krzywego nosa,
  • regeneracyjne - mezoterapia igłowa, osocze bogato płytkowe, 
  • lecznicza - w jej skład wchodzą zabiegi lecznicze: bruksizm, usunięcie znamion.    

Medycyna estetyczna opiera się na różnych kategoriach. Na przykład zamykanie naczyń, jest zabiegiem leczniczym oraz korekcyjnym. Laser frakcyjny nie tylko rewelacyjnie niweluje blizny potrądzikowe, ale także rewelacyjnie wpływa na stymulowanie i regenerację skóry.

Medycyna estetyczna - jakich technologii się używa?

Medycyna to dziedzina, która stale się rozwija, dlatego nic dziwnego, że swoje zastosowanie mają nowoczesne technologie high-tech. Najnowocześniejszy sprzęt to maszyny o technologii HIFU oraz silnym działaniu liftingującym, a także laser frakcyjny CO2, który stosuje się do zabiegów redukcji blizn oraz rozstępów. W salonach medycyny estetycznej można także znaleźć urządzenia wysokiej klasy do zamykania naczynek krwionośnych oraz laser do usuwania tatuaży i przebarwień. 

Medycyna estetyczna - dla kogo?

Wizyta w salonie kosmetycznym nie jest przeznaczona tylko dla osób, gdzie ilość problemów natury estetycznej jest duża. Takie salony oferują usługi takie jak: ginekologia estetyczna, dermatologia estetyczna czy stomatologia estetyczna. Z takich usług mogą skorzystać także osoby, które mają defekty skóry. Chirurgia estetyczna to szansa na to, by poczuć się lepiej ze swoim wyglądem. Młode osoby najczęściej zgłaszają się ze zmianami potrądzikowymi oraz rozstępami. Tak naprawdę wiek nie ma większego znaczenia, gdyż nasza skóra stale narażona jest na wpływ wielu czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie słoneczne, stres czy zła dieta.  

Salon medycyny estetycznej, który mieści się w Żorach to miejsce, gdzie można liczyć na profesjonalne usługi związane z zabiegami na twarz, ciało, mezoterapię igłową czy depilację laserową.  

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy