Najlepsze szczoteczki soniczne

Artykuł sponsorowany

O tym, ze higiena jamy ustnej jest bardzo ważna, jesteśmy uczeni od najmłodszych lat. Dokładne mycie zębów, nitkowanie oraz częste wizyty kontrolne u dentysty stanowią podstawę w zachowaniu dobrego stanu uzębienia. Tak jak przy wyborze dentysty szukamy najlepszego specjalisty, tak samo powinniśmy przykładać wagę do najwyższej jakości szczoteczki do mycia zębów.

Nowoczesne technologie zrewolucjonizowały mycie zębów
Nowoczesne technologie zrewolucjonizowały mycie zębów123RF/PICSEL

Jak działa szczoteczka soniczna?

Wybór odpowiedniego modelu szczoteczki stanowi nie lada wyzwanie. Manualna, elektryczna czy soniczna - co będzie najbardziej korzystne dla zębów i dziąseł? Za jedno z najnowocześniejszych urządzeń w dziedzinie higieny jamy ustnej uważana jest szczoteczka soniczna. Jak działa tego typu urządzenie? Emituje fale dźwiękowe wprawiające w drgania włókna główki. Napowietrzona przez wibracje woda oraz pasta mają szansę dotrzeć do najgłębszych zakamarków jamy ustnej.

Im większa częstotliwość drgań na minutę, tym bardziej skuteczne jest urządzenie. Warto jednak wiedzieć, że nawet najszybsze drgania nie spełnią swojego zadania bez właściwej techniki szczotkowania. Jednak i tutaj technologia przychodzi z pomocą. Prawidłowe używanie szczoteczki sonicznej wspierane jest zwykle przez wbudowany w urządzanie timer. Dzieli on mycie zębów na interwały, podczas których należy czyścić kolejne strefy jamy ustnej. - Szczoteczka soniczna to urządzenie gwarantujące użytkownikowi dużo precyzyjniejsze czyszczenie zębów. Pozwala to ograniczyć możliwość powstawania próchnicy. Mamy także znacznie mniejsze ryzyko odkładania się kamienia oraz powstawania stanów zapalnych dziąseł - podpowiada specjalista Media Expert. W ogólnopolskiej sieci sklepów znajdziemy szeroki wybór szczoteczek sonicznych. Wiele modeli w jednym miejscu pozwoli na porównanie kluczowych dla ciebie parametrów. Zawsze możesz poprosić także kompetentnego sprzedawcę o pomoc w podjęciu decyzji. Warto jednak samemu orientować się na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze szczoteczki sonicznej.

Po pierwsze: szybkość

Jedną z najważniejszych rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze jest szybkość urządzenia. Ten aspekt wpływa bezpośrednio na poziom efektywności urządzenia. Najlepsza szczoteczka soniczna to taka, która wykonuje jak najwięcej drgań na minutę - przekłada się to na większą dokładność w czyszczeniu.  Z pewnością skutecznie usuniesz przebarwienia, które pozostają po kawie czy herbacie oraz pozbędziesz się kamienia nazębnego.

Urządzenia o wysokich parametrach drgania oferuje choćby marka Philips. Model Sonicare DiamondClean Smart, dostępny w sieci sklepów Media Expert, to urządzenie z najwyższej półki. Dlaczego warto wybrać właśnie ją? Producent oferuje użytkownikowi aż 62 tysiące ruchów na minutę. Taka częstotliwość ma spowodować poprawę zdrowia dziąseł już w ciągu dwóch tygodni.

Po drugie: różne tryby działania

Prędkość to jednak nie wszystko. Warto zwrócić uwagę na oferowane w urządzeniu tryby działania. Taka możliwość z pewnością pozwoli każdemu użytkownikowi dostosować każde urządzenie do swoich potrzeb. Najczęściej spotykane są tryby dla osób z wrażliwą jamą ustną czy tryb pozwalający poprawić koloryt zębów.

Tego typu urządzenia można znaleźć już w najniższym przedziale cenowym. W Media Expert znajdziemy również model PANASONIC EWDM81W503, posiadający dwa tryby szczotkowania. Jeżeli nie jesteś posiadaczem wrażliwych zębów możesz zdecydować się na użycie trybu regularnego. Osoby bardziej wyczulone mają możliwość skorzystania z trybu delikatnego.

Po trzecie: pojemna bateria

Jednym z ważnych aspektów jest także czas działania urządzenia bez konieczności ładowania. Z reguły producenci zakładają, że szczoteczka soniczna będzie działała 2 tygodnie. Ten czas obliczony jest jednak dla najkrótszego możliwego działania - dwóch minut dwa razy dziennie. Na rynku dostępne są urządzenia działające nawet 10 tygodni bez podłączania do prądu!

Dostępna w Media Expert ORAL-B Pulsonic Slim 1000 to urządzenie ze średniej półki cenowej. Producent oferuje użytkownikowi 14 dni działania akumulatora. Pozwoli to na swobodne korzystanie z urządzenia w trakcie podróży bez obaw, że zostaniemy bez możliwości umycia zębów.

Czy warto było?

Wydaje się, że do odpowiedniej higieny wystarczy tylko kubek, pasta i manualna szczoteczka. W końcu wystarczy opanować właściwą technikę mycia zębów. Dlaczego więc warto zdecydować się na zakup szczoteczki sonicznej? Dzięki wsparciu nowych technologii nauka poprawnej techniki mycia jest bardzo prosta i możliwa dla każdego. Dodatkowo tego typu urządzenie pozwala kontrolować ilość czasu poświęconą na czyszczenie zębów oraz dziąseł.

Artykuł sponsorowany

.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas