Reklama

Nawadnianie dzieci w szkole

Eksperci biją na alarm – Polacy są bardzo często nieodpowiednio nawodnieni. Zwłaszcza dzieci nie wypijają wystarczającej ilość płynów i są o wiele bardziej podatne na odwodnienia. Co robić, by pociecha była zawsze odpowiednio nawodniona?

Dzieci w wieku wczesnoszkolnym powinny, bez względu na płeć, wypijać około 1,7 l płynów. Kiedy wchodzą w wiek pokwitania, zapotrzebowanie ulega zmianie w zależności od płci. Dorastający chłopcy powinni wypijać już około 2,3 płynów, dziewczyny mogą poprzestać na 2 litrach płynów.

Co nawadnia naprawdę

Chociaż zalecenia wielu dietetyków mówią o przyjmowaniu płynów, to zwykle nie precyzują, co dokładnie powinny pić dzieci. Często rodzice uważają, że jeśli ich dziecko wypija szklankę herbaty, gazowanego, słodkiego napoju, czy (o zgrozo) napoju energetyzującego, to na pewno nie będzie odwodnione. Niestety, fakty nie wyglądają tak kolorowo. Kawa, herbata i wiele słodkich napojów typu cola zawierają kofeinę, która jest moczopędna i "wysysa" z organizmu cenną wodę. Napoje owocowe, choć nawadniają całkiem nieźle, są często mocno dosładzane cukrem lub syropem glukozowo - fruktozowym, przez co przyczyniają się do tycia dziecka. Mają wiele dodatkowych kalorii i dają poczucie sytości, przez co dziecko nie ma ochoty na regularny posiłek. Nie ma wątpliwości, że najskuteczniejszym, najzdrowszym i najbardziej naturalnym napojem, po który powinny sięgać zwłaszcza dzieci, jest woda.

Reklama

Odczarować wodę

Dzieciaki zwykle nie chcą pić wody. Jest dla nich bez smaku, nie ma kolorowych etykietek i nie jest modna. Co zrobić, żeby dzieci chętniej po nią sięgały? Z pomocą przychodzą butelki bobbleW wielu krajach świata są prawdziwym hitem i zrewolucjonizowały podejście do picia wody. Jest to butelka - bidon wielokrotnego użytku wykonana z wysokiej jakości tworzywa, które nie zawiera żadnych szkodliwych dla człowieka substancji. Dzięki takiemu opakowaniu, woda, którą pijemy nie ma paskudnego posmaku plastiku i nie zagraża zdrowiu dzieci.

Butelkę bobble napełniamy zwykłą wodą z kranu. Dlaczego lepiej pić "kranówkę" z tej butelki niż ze szklanki czy kubka? Odpowiedź jest prosta - bobble to coś więcej niż pojemnik na wodę. Posiada specjalny, węglowy filtr, który oczyszcza nalaną z kranu wodę z chloru i zanieczyszczeń organicznych (nie usuwając przy tym żadnych minerałów), przez co poprawia jakość i smak wody. 

W bogatej ofercie bobble znajdziemy też specjalne  butelki, do których możemy wkładać kawałki ulubionych owoców, dzięki czemu stworzymy sobie orzeźwiający napój o ulubionym smaku, który nie zawiera dodatkowego cukru, konserwantów i innych nadających kolor substancji chemicznych. Kupić można także  butelki termiczne, które przez kilka godzin utrzymują ciepło lub przyjemny chłód.

Butelki bobble są bardzo estetyczne w formie i wygodne do trzymania nawet w dziecięcych dłoniach. Węglowe filtry mają różne kolory, przez co dziecko może spersonalizować swoją butelkę i cieszyć się swoją ulubiona barwą.

Oszczędność pod każdym względem

Filtr umieszczony w bobble zastępuje 300 mniejszych butelek wody (jego żywotność wystarcza na oczyszczenie 150 litrów wody). Sama butelka będzie służyć o wiele dłużej - wystarczy, że wymienisz filtr. Zamiast wydawać kilka złotych na małą butelkę wody, możesz napełnić bobble wodą z kranu (która kosztuje kilka groszy). Oszczędzasz też kilogramy. Wszyscy wiemy, ile ważą plecaki uczniów. Obciążanie ich jeszcze dodatkowym ciężarem wody jest po prostu nieludzkie. Butelka bobble waży kilkadziesiąt gram, więc dziecko nie poczuje jej ciężaru. Ponieważ jest banalna w obsłudze, nawet pierwszaki poradzą sobie z jej napełnieniem w szkolnej łazience. Jeśli twoje dziecko ma właśnie tę butelkę, to ulgę poczuje nie tylko jego kręgosłup - będzie mogło przyjmować zdrowy napój, kiedy tylko poczuje pragnienie, a nie będzie musiało martwić się, że mama zapomniała mu dać kieszonkowego na wodę i umiera z pragnienia po zajęciach sportowych czy gonitwie na szkolnym korytarzu.

Ochrona środowiska

Plastikowe wyroby to zmora XXI wieku. Używamy ich zbyt wiele i bardzo często służą nam tylko na jeden raz. Zalegają na wysypiskach i stają się zagrożeniem dla środowiska naturalnego. Pokaż dziecku, że ochrona przyrody to bardzo ważna sprawa. Korzystając z bobble zużywa o 300 (!) butelek mniej niż jego rówieśnicy i może być dumne, że krzewi ekologiczne postawy wśród kolegów.   

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy