Reklama

Reklama

Nowe pieluchy w Lidlu – Lupilu Premium: dlaczego warto?

Młodzi rodzice od lat bardzo chętnie wybierali pieluszki Lupilu dostępne w Lidlu. W swoich opiniach zwracali uwagę na wygodę, brak przeciekania, podrażnień, a to wszystko było dostępne w bardzo przystępnych, lidlowych cenach. Tymczasem Lupilu stworzyło linię Premium- udoskonaloną o nowe technologie, jeszcze bardziej niezawodną i wygodną- zarówno dla maluszka, jak i dla rodziców. Dlaczego warto postawić na nową odsłonę słynnych pieluch?

Lupilu Premium - najważniejsze cechy nowych pieluch

Marka Lupilu to marka własna sklepu Lidl, która oprócz pieluch ma w swoim asortymencie między innymi ubranka dla dzieci w różnym wieku (od urodzenia do około ósmego roku życia), obuwie, zabawki, akcesoria, tekstylia. Została stworzona z myślą i troską o najmłodszych, dlatego tak ważna jest dla niej jakość dostępna w dobrej, relatywnie niskiej cenie. Co warto wiedzieć o nowych pieluchach Lupilu Premium?

Dostępne aż w 6 rozmiarach!

Wybór odpowiedniego rozmiaru pieluszki jest niezwykle ważny przez wzgląd na komfort dziecka i prawidłowe spełnianie zadania pieluch. Linia Lupilu Premium dostępna jest w aż sześciu rozmiarach, a producent podaje obok każdego rozmiaru przedział masy ciała dziecka, by ułatwić rodzicowi dobranie idealnych pieluch. Są to:

Reklama

 • 1 new born (2-5 kg)
 • 2 mini (2-6 kg)
 • 3 midi (4-9 kg)
 • 4 maxi (8-16 kg)
 • 5  junior (11-23 kg)
 • 6 extra-large (15+ kg)

Trzy nowe technologie!

W Lupilu Premium znajdziemy aż trzy nowe technologie, które zastosowano, by pieluszki były jeszcze bardziej chłonne i bezpieczne dla delikatnej skóry dziecka:

 • Technologia Long Lasting Absorbtion, czyli wysoka skuteczność wchłaniania wilgoci, dzięki czemu zapewnia aż do 12 godzin chłonności;
 • Technologia Air Tubes, czyli system przewiewnych kanalików, które szybko i równomiernie odprowadzają wilgoć z dala od skóry dziecka, zapobiegając podrażnieniom, zapewniając skórze oddychanie.
 • Technologia Fast Dry, która sprawia, że pieluszki wysychają nawet dwa razy szybciej niż ich poprzednia generacja.

Wskaźnik wilgotności

Niezwykle przydatne udogodnienie, które podpowie rodzicom, poprzez zmianę koloru z żółtego na niebieski, czy warto już zmienić pieluszkę, czy też jej właściwości chłonne nadal zapewniają maluszkowi wygodę i suchość.

Rzepy multiflex i elastyczne falbanki

Te dwie cechy przede wszystkim mają zapewnić komfort dziecku, gwarantując mu odpowiednie przyleganie pieluchy do brzuszka i nóg, bez opinania, krępowania ruchów. Dzięki temu może ono eksplorować świat bez żadnych ograniczeń. Dodatkowo pozwalają na komfortowe i szybkie przewijanie maluszka.

Miękkie, delikatne, neutralne dla mikrobiomu

To niezwykle ważne cechy pieluszek przez wzgląd na to, że skóra niemowlaka jest bardzo wrażliwa, wymagająca odpowiedniej pielęgnacji, szubko reagująca na wszelkie niedogodności. Jest również neutralny dla niewykształconego jeszcze w pełni mikrobiomu maluszka.

Bezpieczeństwo - priorytet Lupilu Premium

Jak już wspomnieliśmy wyżej, skóra najmłodszych dzieci jest niezwykle delikatna, wrażliwa, sucha. Młodzi rodzice robią wszystko, by nie dopuścić do reakcji alergicznych, podrażnień i odparzeń. Wymaga odpowiedniej, codziennej pielęgnacji, a co za tym idzie- produktów, które będą dla niej bezpieczne, wspierając rodziców w tych staraniach.

Właśnie dlatego Lupilu Premium całkowicie pozbawione są:

 • Alergenów

Pieluszki Lupilu Premium nie zawierają żadnego z 26 zdefiniowanych przez Unię Europejską alergenów, czyli substancji, które mogą wywoływać reakcje alergiczne.

 • Perfum

Substancje zapachowe mogą działać drażniąco na skórę dziecka, dlatego właśnie w nowej linii pieluch z Lidla ich nie znajdziemy.

 • Chloru

Do produkcji nie użyto chloru cząsteczkowego, dzięki czemu pieluszki są jeszcze bardziej bezpieczne dla skóry niemowląt.

 • Lateksu

Lateks to substancja, która również może powodować podrażnienia i alergie.

Kolejną cechą pieluch, która zapewnia dziecku bezpieczeństwo jest ochrona pępka, która występuje w dwóch rozmiarach pieluch: new born (1) oraz mini (2). Dlaczego? Wycięcie otworu na pępek noworodka pomaga w prawidłowym wygojeniu kikuta pępowiny. Powietrze ma do niego swobodny dostęp, a rodzice możliwość właściwej pielęgnacji. Lepiej więc, by nie był opinany przez najdelikatniejsze nawet rzepy.

Bardzo istotną kwestią są certyfikaty bezpieczeństwa oraz pozytywne opinie instytutów dbających o dobro najmłodszych. Lupilu Premium ma przede wszystkim:

 • Certyfikat bezpieczeństwa - testy dermatologiczne. Oznacza to, że produkty zostały poddane rygorystycznym testom, które miały na celu sprawdzić bezpieczeństwo pieluszek w kontekście ewentualnych podrażnień i reakcji alergicznych.
 • Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka, najbardziej znanego i doświadczonego instytutu naukowo-badawczego zajmującego się kwestiami bezpieczeństwa dzieci.

Jeśli jesteśmy przy bezpieczeństwie, oczywistą sprawą jest to, że wszystkie użyte technologie mają na celu łagodne traktowanie wrażliwej skóry dziecka (kanaliki powietrza, chłonność, szybkie wchłanianie, wskaźnik wilgotności). Ponadto Lupilu Premium przedstawia skład swoich produktów, dzięki czemu rodzic może się z nim zapoznać w każdym momencie.

Czy pielucha jednorazowa jest ekologiczna?

Pojawienie się jednorazowych pieluch zrewolucjonizowało życie młodych rodziców, którzy do tego czasu używali pieluch wielorazowych (tetrowych). Wymagało to od nich dodatkowego czasu: częstsze przewijanie, pranie, prasowanie, wygotowywanie pieluch. Wydawać by się mogło, że pożegnali się z nimi na zawsze z pojawieniem się wygodnej opcji jednorazowej. Od jakiegoś czasu jednak pytania o pieluchy tetrowe powracają, a głównym argumentem jest ekologia i koszt. Oszczędność jednak może okazać się pozorna, należy bowiem wymieniać zapas pieluch co 3-4 miesiące (materiał traci swoje właściwości), doliczyć koszt prania (specjalne detergenty łagodne dla skóry dziecka, woda i prąd) oraz jednorazowe wkładki chłonne, które dziś umieszcza się w tetrowych pieluchach.

Czy pielucha jednorazowa jest ekologiczna? Lupilu Premium jest marką odpowiedzialną i zdającą sobie sprawę z potrzeby ekologicznych działań mających na celu procesy zgodne z równoważonym rozwojem. Dlatego też:

 • Produkuje swoje pieluchy oraz pieluchomajtki (pantsy) w fabrykach korzystających z odnawialnych źródeł energii elektrycznej.
 • Opakowanie pieluch w 100% nadaje się do recyklingu.
 • Celuloza użyta do produkcji pieluszek pochodzi ze źródeł działających w trosce o zrównoważoną gospodarkę leśną.

Warto pamiętać, że zużyte pieluszki wyrzucamy do odpadów zmieszanych.

Jak kupować pieluszki, na co zwracać uwagę?

Świeżo upieczeni rodzice często mają pytania i dylematy dotyczące kupowania pieluszek. O czym warto pamiętać?

Pieluchy Lupilu Premium - dostępne stacjonarnie i online

Możemy zaopatrzyć się w pieluszki Lupilu Premium zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i wygodnie, bez wychodzenia z domu zakupić je w sklepie online. To szczególnie lubiana opcja przez tych, którzy chcą zrobić zapas pieluch i nie musieć ich transportować ze sklepu do domu.  

Wybór odpowiedniego rozmiaru

Czytajmy informacje producenta, które istnieją obok numerku oznaczającego rozmiar. Podpowiedzą nam, dla dziecka o jakiej masie ciała, dany rozmiar będzie odpowiedni.  

Relacja jakości i ceny

Lupilu Premium to przede wszystkim doskonała relacja świetnej jakości i relatywnie niskiej ceny. Zadowolenie rodziców i wybór pieluszek Lupilu jest najlepszą rekomendacją!

Bezpieczeństwo, certyfikaty, skład i technologie

Liczy się przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo najmłodszych, dlatego zwróćmy uwagę na dostępne udogodnienia, technologie, skład pozbawiony substancji mogących powodować podrażnienia i reakcje alergiczne.

Odpowiednia pielęgnacja skóry dziecka

Przewijanie maluszka to nie tylko zmiana pieluszki, ale również oczyszczenie skóry, jej nawilżenie oraz ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki: kremy, maści, chusteczki nawilżające, płyn micelarny (po co antyseptyczny? Nie wolno go stosować u dzieci, a rodzic zwyczajnie myję ręce, nie musi odkażać).

Pantsy (pieluchomajtki)

Ten rodzaj pieluszek może okazać się idealny dla starszych niemowląt, szczególnie u tych, które zaczynają etap nocnikowania.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje