Profesjonalny salon manicure w twoim domu

Dbasz o to, by zawsze mieć zadbane dłonie i pomalowane paznokcie? Jesteś stałą klientką salonów piękności, gdzie przychodzisz, by wykonano ci estetyczny, staranny manicure? Już nie musisz rezerwować terminów u ulubionej kosmetyczki, czekać w kolejce, poświęcać czas na dojazd. Możesz stworzyć salon manicure w swoim domu.

To niezwykle wygodne rozwiązanie - możesz zająć się zdobieniem paznokci wtedy, kiedy masz chwilę wolnego czasu, np. wcześnie rano lub wieczorem. Ładnie wyglądający, trwały manicure możesz wykonać sama, potrzebujesz tylko lakierów hybrydowych oraz kilku akcesoriów.

Na początek najlepszy jest zestaw lakierów hybrydowych

Lakiery hybrydowe - zestawy są przygotowywane tak, by z ich pomocą wykonać cały manicure - od początku do końca. Ponadto zawierają dodatkowe akcesoria, dzięki którym paznokcie będą się prezentowały jeszcze lepiej. Gotowy zestaw ma tę zaletę, że znajdują się w nim wszystkie podstawowe, niezbędne produkty.

Znajdziesz tam: odtłuszczacz do paznokci, bazę, kolorowy lakier, top używany na koniec i lampę UV LED. Dzięki tym produktom bez problemu wykonasz taki manicure hybrydowy, jaki tylko ci się podoba. To jednak nie wszystko - potrzebne ci będą jeszcze dodatkowe elementy, dzięki którym proces malowania paznokci będzie łatwiejszy, a efekt trwalszy.

Lakiery hybrydowe - zestawy - jakie jest ich wyposażenie?

W każdym gotowym zestawie powinien znajdować się zawierać cleaner, baza, top oraz lampa, a także lakiery kolorowe. Najlepiej, jeśli ich barwy możesz wybrać sama. To ty najlepiej wiesz, jakie kolory lubisz i w jakich czujesz się dobrze. Personalizowany zestaw pod kątem lakierów kolorowych ma w swojej ofercie np. Semilac.

Do stylizacji paznokci potrzebujesz pilniczka i polerki. Dzięki nim uzyskasz idealny kształt i długość paznokci, a także zmatowisz płytkę, by lakier lepiej do niej przylgnął. Skórki odsuniesz drewnianym patyczkiem, a płytkę odtłuścisz cleanerem i wacikami bezpyłowymi. Pamiętaj o tych elementach, wybierając lakiery hybrydowe - zestawy. 

Wykonywanie manicure a odpowiednie otoczenie

Jeśli masz już zestaw do manicure hybrydowego, wybierz miejsce, w którym go wykonasz. Dobrze, by było spokojne, a nawet odosobnione, aby nikt cię nie rozpraszał. To chwila dla ciebie, warto, abyś się zrelaksowała.

Zadbaj o wygodne miejsce do siedzenia, tak aby nie obciążać ciała. Zabieg potrwa godzinę, półtorej, dlatego powinnaś zająć komfortową pozycję, która nie spowoduje bólu pleców. Pochylanie się nad paznokciami skutkuje dyskomfortem odczuwanym na całej długości pleców.

Manicure hybrydowy to okazja do relaksu

Pamiętaj jeszcze  o takich kwestiach jak dobre oświetlenie, by dokładnie wykonać manicure. Nie spiesz się, bądź dokładna - zalane skórki nie prezentują się dobrze. Jednocześnie postaraj się odprężyć - możesz słuchać ulubionej muzyki lub podcastu, popijać smaczną herbatę lub ulubione wino.

Manicure wykonywany w domu to świetny pomysł na babski wieczór, przy okazji tego zabiegu urodowego możesz spędzić czas z bliskimi ci osobami. To możliwość, abyś poczuła się jak w prawdziwym SPA. Zarezerwuj chwilę tylko dla siebie i zrelaksuj się po cały dniu pracy.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje