Siła wody termalnej w kosmetykach do pielęgnacji twarzy i ciała

Zawartość zwykłej wody w kosmetykach do pielęgnacji twarzy jest całkowicie powszechna, mało który produkt nie posiada jej w swoim składzie. Woda nadaje produktom, między innymi, właściwą konsystencję i ułatwia ich aplikację. Czy wiesz czym się różni zwykła wodę od wody termalnej? Dowiedz się czemu warto korzystać z kosmetyków z woda termalną w składzie.

Historyczne źródło

Woda termalna pochodzi z głębi skał wulkanicznych. Jej źródło znajduje się ponad 4 tysiące metrów pod powierzchnią ziemi. Jak sama nazwa wskazuje - podczas swojej drogi na zewnątrz, jest naturalnie podgrzewana do wysokiej temperatury i uzupełniana w bogactwo składników mineralnych i wartościowych pierwiastków. Jednym z najbardziej znanych źródeł termalnych jest francuska miejscowość Vichy, w której odkryto wyjątkowe właściwości wody termalnej i ich niesamowity wpływ na skórę.

Unikalne właściwości wody termalnej

Każdy krem Vichy zawiera w składzie prawdziwą wodę termalną. Wykazano, że stymuluje ona skórę i przyczynia się do jej naturalnej odbudowy i regeneracji. Woda termalna ze źródła Vichy łagodzi podrażnienia, przyspiesza gojenie się uszkodzeń skóry i wyjątkowo nawilża. Regularne stosowanie dermokosmetyków z wodą termalną, dostarcza skórze ponad 15 minerałów o wysokim stężeniu. Dlatego też, już samo stosowanie wody termalnej w sprayu np. La Roche Posay, Thermal Spring Water, widocznie zmiękcza i nawilża skórę. Kobiety, którym zależy na spłyceniu widoczności zmarszczek - zarówno tych pierwszych - mimicznych, jak i głębszych, również mogą czerpać korzyści z właściwości wody termalnej. Stosując krem Vichy Liftactive Supreme, mogą liczyć na połączenie sił mineralnych wody z francuskiego miasteczka Vichy z siłą przeciwzmarszczkową innych składników kremu.

Wody termalnej można używać praktycznie do wszystkiego - sprawdzi się jako komponent kremu do rąk i pod oczy, balsamu do ciała i płynu do demakijażu. Świetne rezultaty przynosi naniesienie jej na twarz, zaraz po oczyszczeniu skóry i demakijażu. Najwygodniejszą formę aplikacji zapewnia spray. Tak przygotowana skóra jest gotowa na przyjęcie kremu nawilżającego.

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy