Reklama

Reklama

Styl i szyk, czyli modne okulary na lato

Chcesz kupić nowe okulary? Czym kierować się przy wyborze? Oto kilka rad, jak wybrać takie, które będą idealnie pasować do twojego typu urody i stylu życia.

Jeśli planujemy zakup nowych okularów, warto poznać najnowsze trendy w tej dziedzinie. Styliści, projektanci i producenci nieustannie pracują nad nowymi wzorami i rozwiązaniami technicznymi w dziedzinie tworzenia opraw okularowych i okularów przeciwsłonecznych. Warto zainteresować się, co planują na najbliższe lato. Może znajdziemy wśród ich propozycji idealne okulary przeciwsłoneczne dla siebie? Kiedy zaś już je kupimy, powinniśmy o nie odpowiednio dbać, aby służyły nam jak najdłużej. Odpowiedniej pielęgnacji wymagają nie tylko soczewki, ale również same oprawy. Warto się stosować do kilku prostych zasad, aby cieszyć się swoimi modnymi okularami jak najdłużej.

Tonny Eyewear - kształty modne w tym sezonie

Reklama

Jeśli interesują nas najmodniejsze oprawki, możemy sięgnąć po jeden z modeli polskiej ambitnej marki, Tonny Eyewear. Czym się kierować przy wyborze konkretnego modelu? Oczywiście przede wszystkim należy zwrócić uwagę, czy dany typ oprawy nam się podoba. Ale ważne jest również to, czy kształt będzie współgrał z obrysem naszej twarzy. Kwadratowej twarzy dobrze zrobi wysmuklenie za pomocą okularów okrągłych. Mogą to być na przykład modne w tym sezonie "lenonki". Nazwa wzięła się od nazwiska słynnego muzyka Johna Lennona, który preferował właśnie taki typ oprawek. W tym przypadku doskonałą propozycją będzie model Tonny -  TY48234C3W. 

Twarz prostokątna zyska na wizualnym skróceniu swojej szerokości poprzez okulary w kształcie tzw. "kociego oka" - owalne z lekko wygiętą górną linią. Nosiły je ikony filmu i mody lat 60. XX wieku - Audrey Hepburn i Marylin Monroe. Takie okulary również ma w swojej ofercie Tonny Eyewear. Jest to na przykład model TY4679C2W.

W aktualnej akcji promocyjnej "2 za 1" można kupić jedną parę okularów w regularnej cenie, a za drugą zapłacić zaledwie 1 zł. Adresy salonów, w których dostępna jest ta oferta, można znaleźć na stronie: tonnyeyewear.com. Twarz trójkątna zyska na urodzie poprzez zmniejszenie szerokości skroni, co zapewnią przeciwsłoneczne okulary oversize’owe - na przykład model TS9285C3.

Dla twarzy okrągłej z kolei najlepszym rozwiązaniem będą takie oprawki, które optycznie ją wydłużą, więc kwadratowe lub prostokątne. Idealne będą modele:  TY48222C2M i TY48245C2W.

Jednym z modowych hitów tego sezonu są metalowe oprawy z wysokim mostkiem TY48144C1W . Taki fason sprawi, że twarz stanie się bardziej wyrazista i będzie przyciągać uwagę. To idealna propozycja dla tych, dla tych, którzy lubią "robić wrażenie".

Kolory w sam na raz na lato

W zależności od natężenie promieniowania słonecznego, osobistych upodobań i zapotrzebowania na światło mamy do wyboru okulary przeciwsłoneczne o różnych odcieniach soczewek. Najciemniejsze soczewki są idealne dla ochrony przed bardzo ostrym słońcem w górach i polecane są przede wszystkim amatorom aktywnego życia ( np. linia sportowa marki Tonny Eyewear). Mogą to być klasyczne szkła szaro-czarne lub modne w tym sezonie soczewki grafitowe, brązowe lub ciemnozielone. Okulary przeciwsłoneczne z brązowymi lub miodowymi szkłami są szczególnie polecane kierowcom, ponieważ pochłaniają najbardziej męczące wzrok światło niebieskie i w ten sposób poprawiają ostrość widzenia, jednocześnie zmniejszając napięcie oka. Ich używanie jest wskazane zwłaszcza podczas słonecznych dni. W przypadku kierowców doskonale sprawdzą się także soczewki żółte, które poprawiają ostrość widzenia.Należy zwrócić szczególną uwagę, aby nasze okulary przeciwsłoneczne zawierały soczewkę pokrytą filtrem polaryzacyjnym - tylko takie rozwiązanie pozwala na skuteczne niwelowanie odblasków słonecznych. Rzadziej spotyka się okulary przeciwsłoneczne ze szkłami w kolorze zielonym, różowym i pomarańczowym. Sprawdzają się one głównie jako modny, ciekawy i przyciągający wzrok dodatek stylizacyjny.

Jak dbać o okulary

Okulary będą długo pięknie wyglądać i gwarantować nam najlepszą ostrość widzenia, jeśli odpowiednio o nie zadbamy. Powinniśmy przechowywać je w etui, nie kłaść soczewkami do dołu (mogą wtedy powstać rysy), nie nosić w kieszeni ani na głowie (zauszniki się rozciągają i okulary ulegają zniekształceniu), a przede wszystkim należy je regularnie czyścić. Do tego celu najlepiej nadają się nawilżane chusteczki, specjalistyczny płyn czyszczący oraz ściereczka z mikrofibry. Wszystkie te akcesoria dostaniemy w komplecie w salonie optycznym przy zakupie opraw okularowych i okularów przeciwsłonecznych marki Tonny Eyewear. Warto pamiętać, aby płyn nanosić na ściereczkę, a nie bezpośrednio na soczewki. Dzięki temu płyn nie dostanie się do otworów, w które wkręcone są śrubki mocujące - mogłyby one przez to ulec korozji. Lepiej nie używać do czyszczenia wody, gdyż może ona zawierać zanieczyszczenia, które uszkadzają soczewki oraz oprawki. Należy też zadbać o systematyczne i specjalistyczne serwisowanie w salonie optycznym. Przy zakupie pracownicy salonu mają obowiązek sprawdzić symetrię okularów i wyprofilowanie nosków oprawy do twarzy. W ramach dwuletniej gwarancji powinni też zaprosić nas na olejowanie fleksów, sprawdzenie mocowania śrubek, mycie myjką ultradźwiękową oraz wymianę nanośników, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Modne okulary podkreślą atuty naszej urody i zamaskują drobne niedoskonałości. Przede wszystkim jednak zapewniają korekcję wzroku oraz ochronią nasze oczy przed zbyt ostrymi i szkodliwymi promieniami słońca.

 

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje