Sukienki na wesele – podpowiadamy, jaką wybrać

Artykuł sponsorowany

Wybór odpowiedniej sukienki na uroczystość weselną to próba znalezienia złotego środka i kompromisu pomiędzy efektownym prezentowaniem się a jednoczesnym zachowaniem umiaru. Nie chcemy bowiem swym wyglądem zepchnąć w cień głównej bohaterki wydarzenia, czyli panny młodej.

Jaką suknię na wesele wybrać?
Jaką suknię na wesele wybrać?materiały promocyjne

Na uroczystościach weselnych obowiązuje niepisany dress code. Oznacza to, iż jeśli nie chcemy na siebie ściągać zdezorientowanych spojrzeń zaproszonych, należy swoją kreację dostosować do tonu i klimatu wydarzenia. Tylko wówczas wesele będzie sprawiało wrażenie spójnego. Kluczowy jest ponadto szacunek, okazywany w tym zakresie parze młodej - nie chcemy prezentować się ani przesadnie elegancko, ani wyzywająco, ani niedbale.

Sukienki na wesele - jakich kreacji unikać

Jaką sukienkę na wesele wybrać? Na to pytanie łatwiej odpowiedzieć w nieco przewrotny sposób, czyli jakich sukienek nie wybierać. Unikać warto przede wszystkim przesadnie krótkich, nazbyt obcisłych, a także głębokich dekoltów i zbyt dużych wycięć. Nadmierne eksponowanie ciała, nie wpisuje się w dress code obowiązujący na ceremonii ślubnej i na weselu.

Wszystko to nie oznacza jednak, iż należy przesadzać w drugą stronę i postawić na stroje zbyt luźne. Te z kolei mogą zostać uznane jako niedostatecznie eleganckie. Dobrym pomysłem będzie również rezygnacja z nadmiernej liczby dodatków, takich jak cekiny, falbany czy pióra. Efektownym detalom nie mówimy stanowczego nie, lecz apelujemy raczej o powściągliwość i umiarkowanie.

Nie mniej istotną kwestią są kolory. Najważniejsze pozostaje unikanie kolorów białego oraz kremowego - te są "zarezerwowane" dla panny młodej. Łatwo też natrafić na opinie, by nie decydować się na barwę czarną, kojarzoną z pogrzebem i żałobą. Nie chcemy raczej, by ktokolwiek pomyślał, że nie cieszymy się szczęściem młodej pary.

Choć może się wydawać, iż powyższe wskazówki znacząco ograniczają nasz zakres wyboru sukienki na wesele, nic bardziej mylnego! Wciąż mamy szeroki wachlarz możliwości i potężne pole do popisu. A skoro wiemy już, czego unikać, zastanówmy się, na co warto postawić.

Sukienki na wesele - jest w czym wybierać

Wybór odpowiedniej sukienki na wesele to sztuka znalezienia kompromisu pomiędzy efektownością a umiarem. Z jednej strony nie chcemy przesadzić, z drugiej - pragniemy czuć się atrakcyjnie.

Podstawową kwestią, nad którą należy się pochylić, jest miesiąc, w którym odbywa się uroczystość weselna. Jeśli wiosną lub latem, poszukać warto sukienki lekkiej i przewiewnej, najlepiej w kolorach pastelowych. Gdy natomiast przyjdzie nam bawić się jesienią lub zimą, lepszym pomysłem okaże się bardziej elegancka kreacja o głębokich barwach - granatowym, bordowym lub szmaragdowym.

Przy wyborze sukienki na wesele zapominać nie powinno się o kwestiach praktycznych. Po pierwsze, kreacja nie może krępować naszych ruchów - na wesele idziemy również po to, by świetnie się zabawić. Po drugie, trafnie dobrana sukienka sprawdzi się także na inne okazje: bardziej (chrzciny, komunia) lub mniej (urodziny, wyjście ze znajomymi na miasto) formalne.

Moda dla wszystkich, czyli weselne sukienki w rozmiarach od 36 do 60

Mimo że mamy różne gusta i często podobają nam się inne rzeczy, nie oznacza to, że aby znaleźć idealną dla nas sukienkę na wesele, konieczne jest odwiedzenie szeregu sklepów. Potwierdzeniem tej tezy jest zróżnicowana oferta sklepu TONO.pl. Znaczenia nie ma ani rozmiar (znajdziemy tam sukienki w rozmiarach od 36 do 60), ani kolor czy fason. Ale też typ naszej sylwetki: coś dla siebie wybiorą zarówno panie o bardziej krągłych kształtach, jak i te o smuklejszej figurze. "Jabłko", "gruszka", "klepsydra", "kielich"? Nie ma znaczenia!

Wybór idealnej sukienki na wesele rzeczywiście może być trudny, jeśli usiądziemy i po prostu zaczniemy się zastanawiać, w co chcemy się ubrać. O wiele prostszym sposobem wydaje się przejrzenie oferty konkretnego sklepu, ale takiego, który oferuje możliwie najbardziej zróżnicowany wybór kreacji.

Nie bez powodu na internetowej stronie sklepu TONO.pl znalazło się hasło: "Wszystkie rozmiary, jedna pasja". Wspomnianą pasją jest oczywiście moda.

Artykuł sponsorowany

.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas