Wesele w stylu rustykalnym, nowoczesnym czy vintage? Motywy i kolory przewodnie
Artykuł sponsorowany
Wybierając styl wesela skupiasz się na najważniejszych elementach – wystroju sali bankietowej, sukni ślubnej, dekoracjach i muzyce. Okazuje się jednak, że to małe szczegóły, kolorystyczne wstawki i odcienie kwiatów budują cały nastrój wesela. Bez ich dopracowania przyjęcie może stracić swój charakter i zatrzeć się w pamięci gości. Przecież po jakimś czasie zostaje nam tylko barwne wspomnienie atmosfery
Ponadczasowe wesele w klasycznym stylu
Wiele osób szuka nieszablonowych rozwiązań, bojąc się, że standardowe będą po prostu nudne. Nic bardziej mylnego - klasyczne wesele jest ponadczasowe i olśniewające. Najczęściej taki styl wybierają pary młode, które cenią tradycję i nie przepadają za przepychem. Eleganckie stroje, oszczędność w dodatkach, stoły nakryte nieskazitelną bielą i kryształowymi kieliszkami, a to wszystko w oszołamiającej scenerii wytwornych sal bankietowych - jak można nie zachwycić się takim przyjęciem?
Kolor przewodni wesel w klasycznym stylu to najczęściej biel i to biel wszędobylska. Obrusy i dekoracje stołów, ubrania, wstążki i kwiaty. Stylizację warto uzupełnić delikatnymi kolorystycznymi wstawkami. Wystarczy pojedyncza purpurowa róża w bukietach lub złote elementy na serwetkach, by całe przyjęcie nabrało królewskiego charakteru, a odcienie różu i srebra na paznokciach i w makijażu z pewnością zwrócą uwagę na romantyczny wymiar uroczystości. Klasyczny styl najlepiej uzupełniają ponadczasowe bukiety w stylu biedermeier. Oczywiście najczęściej wybierane są rozwinięte róże, jednak sprawdzają się także wytworne lilie, duże piwonie, eustomy i delikatne odmiany goździków ogrodowych.
Romantyczne przyjęcie weselne
Ślub z założenia jest romantyczny, jednak prawdziwie bajkowy wymiar otrzymuje w odpowiedniej oprawie. A taką można bardzo łatwo uzyskać. Chociaż styl najlepiej sprawdza się w eleganckich salach balowych i zamkowych wnętrzach, wkładając odrobinę pracy można uzyskać go w minimalistycznych i nowoczesnych pomieszczeniach. Wystarczą wysokie świece, mnóstwo światełek i spływające z sufitu szarfy, drobne koronkowe lub szyfonowe wstążeczki. W takiej scenerii panna młoda może poczuć się jak prawdziwa księżniczka.
Romantyczne wesele najczęściej jest utrzymane w różowym kolorze, chociaż często wykorzystuje się także wszystkie odcienie kremu i beżu, delikatne żółcie i stonowany, chłodny niebieski. W tym stylu możliwe jest łączenie kilku subtelnych, "bezpiecznych" kolorów, które będą ze sobą ładnie harmonizowały, warto wybrać jednak jeden przewodni odcień, w którym będą serwetki na stołach, elementy dekoracji, makijaż i kwiaty bukietu panny młodej. W tych odcieniach najlepiej będą wyglądały róże i tulipany, do całego stylu przyjęcia wpasują się także gardenie, frezje i niektóre odmiany storczyka Phalaenopsis, który długo utrzymuje świeżość, więc może być ozdobą włosów panny młodej przez całą noc.
Ślub i wesele w stylu vintage
Wracanie do stylu minionych epok to jedna z najciekawszych trendów, który nie ominął także organizacji wesel. Chociaż vintage oznacza czerpanie inspiracji z różnych stuleci, najczęściej wykorzystuje się motywy lat 20. i 30. minionego wieku. Aby stało się to możliwe, należy znaleźć odpowiednie miejsce - urządzone wygodnie i elegancko. Całe przyjęcie powinno oczarować gości wytwornym przepychem. Złote dekoracje wykończone drobnymi koralikami lub perłami, stoły nakryte porcelaną i koronkowymi obrusami, herbata podawana w różnorodnych, starych filiżankach - już sama sala powinna budzić skojarzenie z filmem "Wielki Gatsby".
Styl vintage nie znosi żadnych odstępstw od normy - musi być przeprowadzony konsekwentnie. Prosta suknia z odsłoniętymi plecami i obniżonym stanem, ozdobiona kunsztowną koronką, toczek z woalką lub fascynator zamiast welonu to punkt obowiązkowy, tak jak złocisty kolor elementów dekoracji. To on powinien grać główne skrzypce, jednak można swobodnie łączyć go z bielą pereł lub komponować ze zgaszonymi odcieniami fioletu czy pudrowym różem. W takim samym stylu powinna być utrzymana wiązanka ślubna - pełna przepychu, w delikatnych barwach, ozdobna. Bardzo często wykorzystuje się w niej róże lub strojne piwonie, które łączy się ze srebrnymi lub złotymi ozdobami. Delikatne bzy, niezapominajki i niepozorną gipsówkę układa się w kunsztowne bukiety i zdobi koronkową wstążką lub sznurem pereł. Aby goście poczuli się przeniesieni wprost do Dwudziestolecia Międzywojennego, trzeba dopracować mnóstwo szczegółów, ale efekt jest wart każdego wysiłku.
Nowoczesne wesele minimalistyczne
Wydawałoby się, że minimalistyczne podejście jest sprzeczne z charakterem uroczystości - śluby i wesela są zazwyczaj urocze, słodkie i pełne przepychu. Jednak te nowoczesne nieszczególnie wyłamują się z tradycji, ujmują ją tylko w nowej formie, wyraźnie eksponując indywidualizm młodych. To wesele, na którym trudno się doszukiwać słodkich wstążeczek, tortu ozdobionego falbankami z białego kremu i uroczych dekoracji. Za to można spodziewać się przestronnie nakrytych stołów, ozdobionych kilkoma kwiatami, ciekawych przekąsek i nietypowej kolorystyki.
Biel przestaje być obowiązkowa, pojawia się za to w niezwykłych połączeniach - zielenie o każdym stopniu natężenia, intensywne pomarańcze, wszystkie odcienie niebieskiego, ciemne fiolety, a nawet czerń. Kontrasty i kolory niekojarzone ze ślubem sprawiają, że cała sala będzie wyglądała świeżo i nowocześnie. Prosta w formie sukienka, bez ozdób i koronkowych wykończeń może być w każdym kolorze, podobnie jak makijaż, paznokcie i kwiaty. W tym ostatnim przypadku stawia się na mniej popularne gatunki - kolorowe storczyki, czosnek ozdobny, barwne frezje, kontrastowe kalle i długie mieczyki.
Wesele w stylu rustykalnym
Pełne uroku i kolorów wesele rustykalne pozwala na ogromną różnorodność. Jego wdzięk polega na prostocie dekoracji i nawiązaniu do natury. Sala weselna często zostaje przeniesiona w plener lub zaaranżowana po prostu w stodole, ale świetnie sprawdzają się także wnętrza wiejskich dworków. Wesele rustykalne jest kolorowe, barwne, pełne kwiatów i swobody. Właśnie tak powinna wyglądać cała dekoracja stołów, obowiązkowym punktem jest także stół wiejski, czyli zakątek pełen swojskich wędlin i lokalnych alkoholi.
Biała suknia ślubna panny młodej powinna być delikatna i prosta w formie, nie epatować ozdobami. Jej urok wynika właśnie z prostoty, najczęściej ozdobą są tylko kwiaty w żywych kolorach. Na rustykalnych weselach świetnie sprawdzają się wianki, które skutecznie zastępują welon. Bukiet składa się najczęściej z sezonowych kwiatów, które rosną naturalnie w naszym klimacie - często wykorzystuje się wrzosy, lawendę, stokrotki, konwalie i słoneczniki, spotyka się dekoracje przygotowane z polnych roślin, szczególnie maków, chabrów i rumianku. W kolorystyce dominują barwy ziemi - wszystkie naturalne zielenie, brązy, beże i szarości, rozświetlane intensywnymi czerwieniami, wesołymi żółciami i zieleniami.
Artykuł sponsorowany powstał we współpracy z vivus.pl - serwisem oferującym pożyczki online