Reklama

Wielkanoc w kuchni – jak zorganizować świąteczne przygotowania?

Święta wielkanocne to czas budzącej się do życia przyrody, tradycyjnych przysmaków, rodzinnych spotkań i… kuchennych obowiązków. Jak nie zwariować i sprawić, aby w trakcie przyrządzania potraw w kuchni panował porządek, a gotowane i pieczone dania okazały się idealne? Z pomocą coraz częściej przychodzą nam intuicyjne, pełne niezwykłych funkcji sprzęty kuchenne!

Pierwszym filarem wielkanocnych przygotowań jest sporządzenie listy zakupów i organizacja pracy. Dokładnie przemyśl, jakie produkty będą ci potrzebne, aby święta "smakowały" doskonale. Kup wszystkie z wyprzedzeniem, dzięki czemu unikniesz kolejek w newralgicznych dniach tuż przed Świętami. Do pomocy zaangażuj pozostałych domowników, również najmłodszych. Jeśli nie mogą ci pomóc w kuchni, rozdziel pomiędzy nich pozostałe zadania, na przykład sprzątanie domu.

Kuchnia to twoje królestwo, a pomoc może w tym roku przyjść z niespodziewanej strony - intuicyjnych sprzętów kuchennych, która będą cię wspierać w najważniejszych czynnościach i staną się prawdziwymi kulinarnymi asystentami!

Reklama

Nowoczesne pieczenie z wykorzystaniem pary wodnej

Zazwyczaj najbardziej problematyczne bywa pieczenie. Wystarczy drobny błąd, aby pieczone mięso okazało się zbyt suche, a ciasto przypalone lub niedopieczone. W trakcie wielozadaniowej pracy łatwo o chwilę nieuwagi, a takie kulinarne pomyłki trudno naprawić. Jeśli jednak w twojej kuchni znajdzie się nowoczesny piekarnik SteamBoost® od Electrolux wykorzystujący parę wodną, ograniczysz ryzyko praktycznie do zera!

Pieczenie z udziałem gorącego powietrza i pary wodnej pozwala obniżyć temperaturę, a jednocześnie zachować pełnię smaku poddawanych obróbce termicznej mięsa i warzyw, a także sprawdzić, aby ciasta pozostały miękkie w środku i chrupiące na zewnątrz. Urządzenie posiada także funkcję regeneracji. Dzięki niej odgrzewane potrawy nie tracą swoich walorów, a my nie musimy się martwić, że potrawy będą niedopieczone lub przypalone.

Na uwagę zasługuje niezwykle przydatna podczas pieczenia mięs termosonda, która weryfikuje temperaturę wewnątrz potrawy, a piekarnik w oparciu o dostarczane przez nią informacje reguluje samodzielnie moc pieczenia. Wystarczy użyć jednego przycisku, aby ! Piekarnik SteamBoost® pozwala nie tylko na idealne przygotowanie ciast, chleba, pieczeni i zapiekanek, ale również gotowanie na parze!

Inteligentne i ergonomiczne gotowanie na płycie indukcyjnej

W gotowaniu tradycyjnym sposobem bardzo pomoże ci natomiast indukcyjna płyta grzewcza Electrolux SenseBoil®. Na czym polega innowacja? Dzięki niej nie musisz martwić się o ewentualne kipienie garnków będące wynikiem zbyt wysokiej temperatury gotowania. Gdy tylko woda się zagotuje, moc natychmiast zostanie zredukowana, więc ty możesz w tym czasie skupić się na innych czynnościach. Co ciekawe, na tym nie koniec intuicyjnego działania tych urządzeń - płyty indukcyjne Electrolux wyposażone zostały w technologię Hob2Hood. Dzięki niej urządzenie współpracuje z okapem, automatycznie go uruchamiając i dostosowując pracę do intensywności gotowania!

Panowanie nad sytuacją

Hob2Hood stanowi ważny krok na drodze do utrzymania porządku w kuchni i organizacji pracy. Funkcja Hob2Hood® bezprzewodowo łączy płytę grzejną z okapem. Rozpocznij gotowanie, a okap automatycznie dostosuje ustawienia, zapewniając najlepszą ekstrakcję na podstawie wyboru mocy na płycie grzejnej. Jednak aby panować nad sytuacją w pełni, musisz zadbać również o błyskawiczne zmywanie naczyń. W tej kwestii niezawodnym asystentem będą zmywarki Electrolux - QuickSelect® i ComfortLift®. Co ich nowoczesne technologie wniosą do twojej kuchni?

QuickSelect® to zupełnie nowe podejście do intuicyjnego sterowania pracą zmywarki. Wystarczy, że w jej wnętrzu umieścisz naczynia i zdecydujesz, po jakim czasie muszą być znów gotowe do użycia. Urządzenie na tej podstawie samodzielnie dobierze parametry, dzięki którym twoje garnki, patelnie, miseczki i talerze będą czyste na czas. Wyobraź sobie ulgę jaką odczujesz korzystając z tej funkcji także po świątecznym śniadaniu, obiedzie i kolacji, gdy konieczne będzie pozmywanie po wspólnym posiłku i ponowne przygotowanie naczyń dla wszystkich odwiedzających cię gości!

A co z wysiłkiem i schylaniem się do urządzenia, w którym trzeba umieścić jednocześnie tak wiele naczyń? O komfort twoich pleców zadba zmywarka ComfortLift®. Niekiedy z pozoru prozaiczne technologie okazują się najbardziej ergonomiczne i stanowią ważny element przyjaznego domu, w tym wygodnej kuchni! ComfortLift® odpowiada za podnoszenie dolnego kosza na optymalną z punktu widzenia użytkownika wysokość. W ten sposób zyskujesz komfortowy dostęp do wszystkich naczyń w trakcie uzupełniania i opróżniania zmywarki.

Czy kilka lat temu wyobrażałaś sobie, że przygotowania świąteczne mogą przebiegać tak komfortowo i bezstresowo?

Advertisement
materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy