Zamrażanie tłuszczu, czyli kriolipoliza Clatuu Alpha

Zamrażanie tłuszczu i cellulitu - brzmi nieprawdopodobnie? Nie z kriolipolizą Clatuu Alpha! Chcesz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej? Wymodelować sylwetkę? Zredukować cellulit? Wszystko to jest możliwe dzięki innowacyjnym zabiegom kriolipolizy. Bez bólu, igieł, skalpela. To bezinwazyjne, komfortowe, bezpieczne, a przede wszystkim skuteczne rozwiązanie.

Clatuu Alpha, czyli najskuteczniejsza kriolipoliza

Kriolipoliza to zabiegi polegające na znacznym ochłodzeniu tkanki tłuszczowej. Clatuu Alpha wykorzystuje w tym celu najniższą temperaturę, bo aż -9°C, dzięki czemu zabieg jest najskuteczniejszy i najbardziej intensywny.

Żeby zrozumieć, jak działają zabiegi kriolipolizy, należy zacząć od tego, że komórki tłuszczowe budują nasycone kwasy tłuszczowe, które ulegają zniszczeniu w temperaturze 5°C lub niższej. Zjawisko to nazywane jest apoptozą i polega na obumarciu komórek tłuszczowych oraz ich usunięciu z organizmu na drodze procesu metabolicznego - mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Dermagologica w Gdańsku

Usuwanie lipidów z organizmu zaczyna się około 1 - 2 dni po wykonaniu zabiegu i trwa około 3 miesiące (najintensywniej przebiega miedzy 6 a 8 tygodniem). To właśnie po upływie 3 miesięcy można obserwować ostateczne rezultaty, choć pierwsze efekty będą widoczne już po 3 tygodniach. Zabiegi można wykonywać na całym obszarze ciała, ale najczęściej są to uda, boczki, brzuch, biodra oraz plecy.

To, co wyróżnia kriolipolizę Clatuu Alpha to efektywność - w większości przypadków wystarczy jeden zabieg, aby uzyskać zadowalające efekty, podczas gdy wiele innych zabiegów kosmetologicznych przeprowadza się w seriach. U osób, które chcą wzmocnić efekt pierwszego spotkania, można powtórzyć kriolipolizę po upływie trzech miesięcy.

Na rynku istnieje wiele urządzeń służących do wykonywania zabiegu kriolipolizy, wszystkie działają na podobnej zasadzie, wykorzystując przy tym rożne technologie. CLATUU ALPHA wyróżnia się innowacyjnością. Aplikatory wyposażone są w technologię chłodzenia 360°, która zapewnia równomierne pokrycie obszaru poddawanego zabiegowi. Inne urządzenia posiadają tylko dwustronne chłodzenie leczonego obszaru, efektem tego są słabsze rezultatymówi Łukasz Ludwikowski, Dyrektor Regionalny Bogdani Dermatologia

Kriolipoliza jest nie tylko bardzo skuteczna, ale też bezpieczna. Niska temperatura nie wpływa negatywnie na pozostałe tkanki, są one na nią całkowicie odporne - mówi Karolina Formela, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Podsumowując, zalety kriolipolizy Clatuu Alpha to:

 • efektywność,
 • skuteczność,
 • bezpieczeństwo stosowania,
 • bezinwazyjność,
 • możliwość wykonywania zabiegów bez względu na porę roku,
 • komfort pacjenta podczas zabiegów.

Kriolipoliza - efekty i skutki uboczne

To właśnie efektywność stanowi największą wartość kriolipolizy Clatuu Alpha. To połączenie skuteczności i szybkości działania - wystarczy jeden zabieg - bez kompromisów w zakresie komfortu pacjenta i bezpieczeństwa.

Kriolipoliza - opinie

Efekty uzyskane w wyniku kriolipolizy można obserwować już po upływie 3 tygodni, choć na ostateczne rezultaty trzeba poczekać 12 tygodni. Tyle właśnie czasu potrzebuje organizm, żeby pozbyć się tkanki tłuszczowej.

Kriolipoliza Clatuu Alpha skutkuje redukcją cellulitu oraz tkanki tłuszczowej. To świetne rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać oba te efekty jednocześnie! Ponadto jest to doskonała propozycja dla osób, które mają problem z nadmiernym, punktowym gromadzeniem tkanki tłuszczowej. Zdarza się, że nawet szczupłe osoby, pomimo diety i aktywności fizycznej, zmagają się na przykład  z nieproporcjonalnie obszernymi udami lub brzuchem. Clatuu Alpha umożliwia także między innymi modelowanie ciała.

To jednak nie wszystko. Jest to także świetne rozwiązanie dla osób z uporczywym cellulitem - odpornym na diety, ćwiczenia oraz stosowanie kremów. Kriolipoliza jest w stanie pozbyć się utrwalonej pomarańczowej skórki.

Oczywiście, nie oznacza to, że zabieg zastąpi zdrowy styl życia - przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania, czy uprawianie sportu. Brak ruchu oraz niezdrowa dieta sprawią, że efekty kriolipolizy nie będą tak trwałe.

Podsumowując, efekty kriolipolizy Clatuu Alpha to:

 • zmniejszenie tkanki tłuszczowej,
 • zmniejszenie cellulitu,
 • modelowanie ciała.

Kriolipoliza - efekty uboczne

Kriolipoliza Clatuu Alpha jest bezpieczna i nieinwazyjna, ale przy każdym zabiegu kosmetologicznym istnieje ryzyko wystąpienia efektów ubocznych. W tym wypadku nie są one znaczne. Najczęściej jest to znikające po kilku godzinach zaczerwienienie. U niektórych pacjentów, jest to rzadkie zjawisko, może pojawić się niewielki siniak, uczucie zakwasów, a także zaburzenia czucia. Wszystkie te objawy mijają po kilku dniach.

Kriolipoliza - przeciwwskazania

Pomimo swojej wysokiej bezinwazyjności, istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegów. Jednakże ta lista jest o wiele krótsza niż w przypadku innych propozycji z zakresu kosmetologii. Kriolipoliza nie jest przeprowadzana, gdy występuje jeden z poniższych czynników:

 • infekcje skóry,
 • choroby o podłożu wirusowym, bakteryjnym lub grzybiczym,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • choroby wątroby,
 • nowotwory,
 • cukrzyca,
 • niewydolność nerek.


O wszystkich wymienionych powyżej przeciwwskazaniach należy poinformować kosmetologa, który przeprowadza wywiad przed zabiegiem.

Kriolipoliza - opinie

Próbowałam już niejednego zabiegu antycellulitowego i muszę przyznać, że kriolipoliza sprawdziła się najlepiej. Za każdym razem widziałam efekty, ale teraz są zdecydowanie najlepsze, najbardziej widoczne i utrzymują się już długo. Moim zdaniem to najlepsze zabiegi - pani Iga z Gdańska

W przypadku zabiegów zawsze najbardziej boję się bólu, jestem dość wrażliwa na wszelki dyskomfort. Zazwyczaj proszę o znieczulenie, przed jakimkolwiek zabiegiem. Przed kriolipolizą pani kosmetolog poinformowała mnie, że to nie będzie potrzebne i nie muszę się martwić o ból, bo zabiegi są bezbolesne, a dodatkowo łagodząco działa chłodzący efekt. Dokładnie tak było! W moim przypadku nie pojawił się ból ani podczas wykonywania zabiegu, ani po powrocie do domu - pani Renata z Warszawy

Dzięki kriolipolizie udało mi się pozbyć oponki na brzuchu. Nie chciała ani drgnąć, stosowałam mnóstwo diet, regularnie biegam, ale na brzuchu wciąż miałam nieco tłuszczu. Może nie była wielka, ale odstawała od reszty sylwetki, bo jestem dość szczupła. Zabiegi Clatuu Alpha okazały się strzałem w dziesiątkę! Polecam je wszystkim, którzy chcą pozbyć się nadmiaru tłuszczu - pani Agata z Tczewa

Polecam z całego serca kriolipolizę na cellulit. Wreszcie usunęłam do końca grudki. Nie spodziewałam się takich efektów, szczególnie, że udało się je uzyskać podczas jednego zabiegu. Dla mnie to rewelacja - pani Agnieszka z Gdyni

Kriolipoliza to same zalety. Efekty są niesamowite - udało mi się wyszczuplić uda i zmniejszyć cellulit. Do tego zabieg jest bezbolesny, szybki, nie widać żadnych skutków ubocznych, więc nie musiałam ukrywać nóg. Nie miałam też żadnych podrażnień. Po prostu polecam - pani Marlena z Wejherowa

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy