Zapewnij dziecku rozwojową zabawę w domu w trzech krokach

Twoja rodzina została objęta kwarantanną? A może pogoda lub przeziębienie zmusza Twoje dziecko do przebywania w domu przez większość czasu? Dbanie o odporność pociech to bardzo ważna sprawa, ale nuda, jaka doskwiera maluchowi, może być przytłaczająca. Mamy niezawodny sposób na to, jak w trzech krokach zapewnić dziecku kreatywną zabawę, która trwać może przez wiele dni i się nie nudzić.

Po pierwsze: kup kostium!

Zwykłe pluszaki i lalki to tylko rekwizyty. Zapewnij swojemu dziecku nowy wymiar zabawy, która pobudzi jego kreatywność i zaangażuje je w gry na wiele godzin - kup mu niesamowite przebranie. Kostiumy pozwalają dziecku wcielić się w rolę jego ulubionego bohatera z bajki, książki czy filmu. To zajmująca forma dziecięcej rozrywki, która sprawi, że dzieciaki będą szalały z radości, a przy okazji podejdą twórczo do wszelkich zabaw.

W jednej chwili Twoja córka może usłyszeć bajkę o królewnie, by za moment się nią stać. Wieczorem Twój syn może przeczytać komiks o superbohaterach, by następnego dnia samemu ratować świat. To gwarancja zabawy, dzięki której dziecko odkryje uroki przedstawień, wcielania się w rolę i przełamywania własnych oporów przed wystąpieniami. Jeśli chcesz znaleźć dobrej jakości stroje, poszperaj w internecie. Polecamy sprawdzić Hopki.pl. Bez problemu wybierzesz tam idealne przebranie dla Twojego dziecka.

Po drugie: rozbudź wyobraźnię!

Kiedy dziecko ma swój ulubiony kostium, to najbliższe dni bez wątpienia spędzi na świetnej zabawie. Aby jednak było to dla niego bardziej rozwojowe, powiedz maluchowi, by zapisywał albo rysował wszystkie swoje przygody. To mocno rozwinie jego kreatywność i jeszcze bardziej zaangażuje go w zabawę. Jest szansa, że razem odkryjecie jego wielki talent, a opowieści przedstawione na kartkach papieru będą piękną pamiątką. Wyrażanie się przez sztukę rozbudzi wyobraźnię dziecka i wpłynie na jego koncentrację i skupienie.

Po trzecie: posłuchaj opowieści!

Każdego dnia, kiedy dziecko narysuje lub opisze swoje przygody, pozwól mu opowiedzieć Ci o wszystkim, co udało mu się zrobić. Bądź zaangażowanym rodzicem. Twoje dziecko będzie niezwykle zadowolone z tego, że może spędzić z Tobą czas i opowiedzieć o swoich niezwykłych przygodach. Pobudzaj jego wyobraźnię, zadawaj pytania i bądź ciekawy. Wszystko to sprawi, że maluch jeszcze bardziej zaangażuje się w kreatywną zabawę i nabierze umiejętności opowiadania historii i składania ładnych i rzeczowych wypowiedzi.

Koniecznie wypróbuj te trzy kroki i sam się przekonaj, jakie piękne historie stworzy Twoje dziecko. Brzydka pogoda za oknem czy nawet pandemia koronawirusa nie musi wpływać na aktywność i kreatywność maluchów. Wystarczy tylko trochę zaangażowania, by zapewnić dziecku świetną zabawę i rozwój w pełnej krasie.

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy