Reklama

Wyprawka dla Twojego dziecka, cz. III

Z niecierpliwością oczekujemy przyjścia na świat naszego maluszka. Póki co, w brzuchu u mamy ma zapewnione wszystko co jest mu niezbędne. Jednak po narodzinach dzidziusia, będziemy potrzebować specjalnych akcesoriów, by zagwarantować mu odpowiednie warunki.

Coś do kąpieli

Wanienka - wybór wanienki zależy do naszych możliwości finansowych i dostępności wolnej powierzchni. Wanienki są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach. Bardzo wygodną opcją jest jej zakup razem ze stojakiem. Ręcznik z kapturem - najmilsze w dotyku są dla dziecka te wykonane z miękkiej froty. Kapturkiem tuz po kąpieli możemy szybko zakryć mokra główkę dziecka i delikatnie wytrzeć włoski. (2 sztuki)

Coś na wyjścia

Wózek spacerowy - dostępna oferta jest bardzo obszerna. Tak samo zróżnicowane są ceny. Ale pamiętajmy, że to co drogie nie zawsze okazuje się lepsze. Dobry wózek dla waszego malucha powinien być przede wszystkim bezpieczny. Musi mieć sprawne hamulce i silną konstrukcję. Silną nie znaczy ciężką. Wózek powinien być lekki, tak abyśmy w przypadku mieszkania na 3 piętrze nie musieli przy każdym wyjściu nawet na krótki spacer potrzebować pomocy w zniesieniu wózka, drugiej osoby. Ważne jest wyprofilowane odpowiednio podłoże, aby maluchowi było wygodnie. Przy wyborze zwróćcie uwagę, czy w razie niepogody lub mrozu ma potrzebne elementy, tak aby maluch miała zabezpieczone ciepło. Oraz na to, czy jeśli jest pora lenia, da się odpiąć pewne elementy tak aby maluch miał dostęp świeżego powietrza i się nie przegrzewał. Czyli najlepszy będzie wózek, który będzie przydatny nie tylko dla małego, śpiącego noworodka, ale też dla dziecka bardziej ruchliwego. Jeśli będzie siedzieć, w wózku ustawiamy odpowiednia regulacje wysokości podłoża. Przy wózku powinny się znajdować pasy bezpieczeństwa, nie pozwalające by maluch przy nagłym zwrocie podczas siedzenia wypadł nam z wózka. Wózek powinien mieć funkcje powszechnie zwanej spacerówki. Bardzo wygodne i przydatne nierzadko są boczne kieszenie oraz koszyk na zakupy. Prawie każdy wózek w komplecie ma torbę na akcesoria. Fotelik samochodowy - w tym przypadku, wszystko zależy od pojemności naszego portfela. Ważne, aby foteli miał wszystkie wymagane pasy bezpieczeństwa, odpowiednie mocowania do założenia w samochodzie na tylnym siedzeniu i był wygodny dla malucha, co ma zapewnić jego odpowiedni profil siedziska.

Reklama

Kosmetyki

Krem do pupy przeciw odparzeniom - na rynku dostępnym jest wiele kremów. Ważne by miał on, dobrze rozprowadzającą się konsystencję, gęstą, tak aby mała ilość wystarczyła na większą powierzchnię ciała. Musi doskonale chronić skórę przez odparzającym działaniem moczu. Pielęgnacja pępuszka - tutaj przez pierwsze dwa tygodnie (najczęściej) nieodzowne będą patyczki higieniczne, waciki kosmetyczne i spirytus. Tylko nie kupujcie zwykłego salicylowego. Musi to być normalny wysokoprocentowy spirytus.

Oliwka - może być zwykła lub w żelu. Ta druga lepiej się wchłania na ciele bobasa. Ale do pielęgnacji na przykład ciemieniuchy lepsza będzie ta tradycyjna, a nawet zwykła oliwa z oliwek. Balsam nawilżający do ciała i krem do buzi - skóra naszego malucha jest bardzo delikatna i wymaga systematycznej pielęgnacji. Dlatego po każdej kąpieli, najlepiej codziennej, należy osuszone ciałko dziecka posmarować nawilżającym balsamem lub kremem. A buzię zawsze po kąpieli i rano po przemyciu wodą. Oczywiście na wyjścia na spacery jeśli mamy porę zimową, musimy mieć krem do buzi, który będzie bardziej tłusty i ochroni skórę dziecka przez zimnym powietrzem. W lecie zawierając filtry UV ochroni buzie przed silnymi promieniami słonecznymi. Mydło, szampon - do kąpieli. Oczywiście muszą być delikatne. Najpraktyczniejszy jest jednak zakup płynu, który pozwoli nam zarówno na umycie całego ciała jak i włosków dziecka. Dostępne są na rynku w butelkach z wygodnym dozownikiem. Podczas kąpieli zdecydowanie szybciej i sprawniej poradzimy sobie mając taki uniwersalny płyn z dozownikiem niż cały szereg mydeł i szamponów. A pamiętajmy, że podczas kąpieli zazwyczaj mamy wolna tylko jedna rękę, druga przecież trzymamy bobasa. Proszek do prania - bez szkodliwych fosforanów, przeznaczony dla niemowląt.

Pozostałe akcesoria

I tak do listy należy dołączyć: cążki do paznokci, miękką szczotkę do włosów, gruszkę do noska w rozmiarze 1, sól fizjologiczną, patyczki do uszu i pępka ze specjalnym zaokrągleniem, termometr do mierzenia temperatury ciała i ten do mierzenia temperatury powietrza, dostępne są też specjalne do wody, aby nie była za gorąca, smoczek, suszarka na pranie do suszenia ubranek maluszka, w przypadku karmienia sztucznego smoczki i butelki po dwie sztuki, a także sterylizator. A na koniec, tradycyjne pieluchy tetrowe. Nie do przewijania. Ale przydają się w wielu sytuacjach, gdy dziecko ulewa po karmieniu, gdy rozkładamy ja na przewijaku, aby mu nie było chłodno, a nawet do lekkiego okrycia malucha w wózku w letnie wieczory. Dobra rada, najlepiej zabezpieczyć się w ilość 30-50 sztuk. Pozostaje nam życzyć powodzenia podczas kompletowania wyprawki i wiele radości z późniejszej pielęgnacji nad Waszym mającym przyjść na świat tak, oczekiwanym bobaskiem.

MWMedia
Dowiedz się więcej na temat: krem | maluch | świat | wyprawka | wózek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy