Reklama

Reklama

Jak pozbyć się brokatu

​Jest zmorą każdego rodzica. Pojawia się nagle i później jest już absolutnie wszędzie. Mowa o brokacie, tym lśniącym różnokolorowym pyłku, który uwielbiają twoje dzieci. Mówi się, że aby pozbyć się go z domu należy się wyprowadzić. Jest w tym trochę prawdy, ale to świństwo naprawdę można szybko i skutecznie wyczyścić. Są na to proste sposoby.

Najlepsze jest to, że część z rzeczy, którymi możesz zebrać brokat masz w domu. Zacznijmy zatem po kolei.

Ciastolina

Reklama

Jeżeli masz dzieci, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz też w domu ciastolinę. Ponieważ jest z zasady lepka, świetnie zbiera wszelkie śmieci, w tym również brokat. Ulep z niej kulkę i turlaj po powierzchni, na której znajdują się błyszczące drobinki. Efekt cię zaskoczy i do tego będziesz mieć błyszczącą ciastolinę.

Balon

Nie dość, że możesz posprzątać, to jeszcze przeprowadzić szybką naukę na temat elektryczności statycznej. Nadmuchaj balon, potrzyj go o dywan, pokrowiec od kanapy czy nawet własne włosy, a następnie przejedź nim w niewielkiej odległości od rozsypanego brokatu. Działa jak odkurzacz.

Rolka czyszcząca

Tu może być potrzeba wyprawa do sklepu. Chyba, że masz w domu zwierzęta, to wtedy masz takich rolek kilkadziesiąt w każdym pomieszczeniu. Zbierają brokat jak złoto. Jeżeli wolisz wersję dla masochistów, możesz zbierać brokat taśmą malarską.

Płaska ścierka do mopa

Paradoksalnie, należy używać jej suchej. Świetnie zbiera brokat z podłóg i innych płaskich powierzchni. Problematyczne może być natomiast jej wypłukanie.

Lakier do włosów

Serio, serio. Sprawdza się doskonale do usuwania brokatu z ubrań i innych rzeczy, które można prać. Spryskujesz rzecz lakierem, czekasz aż całkowicie wyschnie i wrzucasz rzecz do pralki. Uwaga! Nie pierz równocześnie rzeczy, które nie zostały pokryte brokatem.

Olej kokosowy

Jest doskonały do zebrania świecących cząsteczek ze skóry. Nałóż niewielką ilość oleju na wacik kosmetyczny i wytrzyj nim zaatakowaną brokatem skórę. Równie dobrze sprawdzają się mokre chusteczki dziecięce i rozwiązania do demakijażu.

Dowiedz się więcej na temat: brokat | sprzątanie | bałagan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje