Reklama

Reklama

Karmienie piersią przez ponad 6 miesięcy wyszczupla talię

Trwające powyżej 6 miesięcy karmienie piersią wiąże się z mniejszym obwodem w talii u matki aż do dziesięciu lat od urodzenia dziecka – informuje” Journal of Women’s Health”.

Wiadomo, że ciąża przyczynia się do odkładania tłuszczu na brzuchu, co w późniejszym życiu wiąże się z większym ryzykiem chorób serca.

W badaniu Pregnancy Outcomes and Community Health (POUCH) wzięło udział 678 kobiet, które urodziły dziecko od 7 do 15 lat wcześniej. Gabrielle G. Snyder i jej współpracownicy z University of Pittsburgh (Pennsylvania) oraz Michigan State University (East Lansing) porównali dane dotyczące obwodu w talii oraz deklarowanego przez matki czasu karmienia piersią.

Reklama

Po uwzględnieniu także kobiet nie karmiących piersią oraz wzięciu pod uwagę takich czynników jak zdrowy styl życia, okazało się, że dłuższe niż pół roku karmienie piersią wiąże się z mniejszym obwodem w talii. Autorzy proponują dodatkowe analizy uwzględniające łączny okres karmienia piersią przez kobietę w całym jej życiu w celu lepszego zrozumienia skumulowanego wpływu karmienia na występującą u kobiet otyłość typu centralnego. (PAP)

Paweł Wernicki


INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: karmienie piersią | szczupła talia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy