Reklama

Magazyn dla rodziców

Właśnie ukazał się w wersji elektronicznej pierwszy numer kwartalnika „Atopia". Czasopismo zostało wydane przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych. Twórcy chcą edukować, informować i radzić.

Dla nich każdy sposób jest dobry aby szerzyć wiedzę o atopii.To magazyn o problemie od A do Z. A jak atopia, Z jak zdrowie.

Czytając o chorej, małej Tosi w cyklu "Nasze historie" można zobaczyć, że atopia to element stylu życia, oczywiście niepochodzący z własnego wyboru.

Mottem PTCA jest i zawsze będzie hasło, iż z atopią da się żyć. Co oczywiście dla nich nie oznacza biernej akceptacji lecz aktywne polepszanie warunków życia osób dotkniętych chorobami atopowymi.

W pierwszym numerze także o tym, co może znaczyć marketingowe hasło "bez dodatku cukru", co to jest "light" - w poradniku o etykietach jak nie nabierać na sztuczki producentów i jak naprawdę czytać etykiety. Większość produktów jest dokładnie opisana, ale jak to się ładnie mówi, trzeba nauczyć czytać je ze zrozumieniem, czyli krótko mówiąc z tabelami żyć za pan brat.

Reklama

W artykule o lawaseptykach można poczytać się o najnowszym podejściu do prawidłowego zabezpieczania ran. Czy tradycyjne podejście wg schematu: rana, przemycie preparatem antyseptycznym, założenie opatrunku jałowego zawsze się sprawdza?    

Głównym celem PTCA jest wsparcie całego środowiska zaangażowanego w rozwój dostępnych na rynku metod minimalizujących skutki chorób atopowych. Towarzystwo to odpowiedź na coraz większe potrzeby rodziców i całego środowiska zainteresowanego poprawą warunków życia osób dotkniętych chorobami atopowymi.    

Cały pierwszy numer do pobrania ze strony  http://ptca.pl/index.php/home/wydawnictwo-atopia/abc

PTCA udostępniło stronę internetową: www.ptca.pl.  

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: atopia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy