Reklama

My(d)lenie oczu

Najważniejszym zmysłem w poznawaniu świata jest niewątpliwie wzrok. Ułatwia nam życie. Mamy wrażenie, że panujemy nad nim i nie ma przed nami tajemnic. Wystawa My(d)lenie oczu ma na celu wybicie nas z tego, nie w pełni uzasadnionego, przekonania.

Ekspozycja - pomyślana jako wędrówka przez labirynt pułapek percepcyjnych oraz iluzoryjnych gier z kolorem i przestrzenią - dostarczy odwiedzającym dużo dobrej zabawy, a zarazem zainspiruje do refleksji nad istotą widzenia. 

Ekspozycja My(d)lenie oczu jest efektem pracy kolektywu kuratorskiego:

[sztuka] - Monika Kozień

[filozofia] - Aneta Kopczacka

[projektowanie]- Zbigniew Prokop 

Wystawa My(d)lenie oczu stała się też pretekstem do niecodziennej prezentacji zbiorów MHF, dość odległej od klasycznej galeryjnej prezentacji ciągów obrazów w ramach. Wykorzystane obiekty wciągają raczej w grę sensów i kontekstów, niż są przedmiotem kontemplacji. Mamy nadzieję, że odbiorcy po wystawie My(d)lenie oczu staną się bardziej świadomymi "patrzącymi".

Reklama

Wystawa jest częścią programu Szkoła widzenia www.szkolawidzenia.pl

Wernisaż wystawy: 2 września 2016, godz. 18:00

Wystawa czynna: 3 września 2016 - 8 stycznia 2017

//////////////

 

Uzupełnieniem ekspozycji, prezentowanej w Muzeum Historii Fotografii, jest ciekawa publikacja, skierowana (nie tylko) do najmłodszych odbiorców.

 

                    

Monika Kozień "Szkoła widzenia"

Czy wzrok nigdy nas nie myli? Jak świat wygląda naprawdę? Czy wszyscy, od mrówki po nosorożca, widzą tak samo? Daczeglo mżeomy oczdytać ten teskt, pomimo że leitry są przetswioane?

Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w Szkole widzenia. To książka dla każdego w wieku od 10 do 100 lat, kto uważnie obserwuje świat i chce widzieć więcej.

To kopalnia wiedzy, ukrytej w fascynująco podanych obrazach i eksperymentach.

Poprzez pobudzanie wyobraźni i interaktywne zabawy, Szkoła widzenia w ciekawy i przystępny sposób tłumaczy zjawiska związane z szeroko rozumianym widzeniem, fotografią i zjawiskami optycznymi. Dzięki tej książce zostaniesz mistrzem widzenia!

Interaktywna publikacja wzbogacona jest o dodatkowe elementy, takie jak flipbook i okulary 3D.

Wydawca: Muzeum Historii Fotografii

Oprawa miękka ze skrzydełkami

100 str., format 200 x 200 mm

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: wystawy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama