Reklama

Najczęstsze powody dlaczego dzieci płaczą

Dźwięk płaczu dziecka jest prawie niemożliwy do zignorowania. Twoje dziecko jest w pełni zależne od ciebie, a ty chcesz zrobić wszystko, co możliwe, aby uspokoić dziecko. Oczywiście dziecko nie może powiedzieć, co się dzieje, a to może być trudne do interpretacji, zwłaszcza dla tych, którzy zostali rodzicami po raz pierwszy. Oto kilka najczęstszych powodów, dlaczego niemowlęta płaczą.

Głód

Jedną z podstawowych potrzeb twojego dziecka, które trzeba zaspokoić jest głód. Gdy potrzeba ta nie jest spełniona, twoje dziecko będzie płakać. W rzeczywistości, głód jest prawdopodobnie pierwszym powodem, o którym trzeba myśleć gdy dziecko płacze. Problem jest bardziej powszechny u młodszych dzieci, które nie zaczęły jeść stałych pokarmów. Twoje dziecko dla prawidłowego rozwoju powinno jeść co kilka godzin. Jeśli zauważysz, że dziecko rusza ustami lub ssie palce, możesz potraktować to jako oznakę głodu.

Brudne pieluchy

Większość dzieci po prostu nie toleruje brudnych pieluch. Dzieci przekazują te dolegliwości poprzez płacz. Mokra pieluszka może podrażniać miękką i delikatną skórę dziecka, co powoduje płacz. Płacz spowodowany brudną pieluszką może nawet zdarzyć się  podczas snu. Gdy zmienisz mokrą pieluszkę dziecko uspokoi się  i zaśnie.

Reklama

Dlatego, jeśli dziecko zaczyna płakać bez innej przyczyny, rzucić okiem na pieluszkę.

Wysypka w miejscu pieluszki

Podobnie do brudnej pieluchy, wysypka lub odparzenia w tej okolicy, może być powodem płaczu dziecka.

Stan zapalny skóry w obszarze pieluszki mogą być bolesne, a jeśli pieluszka nie jest zmieniona na czas, może doprowadzić to do powstania pęcherzy.

Jeśli zauważysz zaczerwienienie lub stan zapalny skóry w okolicach pieluszki, zastosuj krem na odparzenia podczas każdej zmiany pieluszki. Jeśli to możliwe, zmieniaj pieluchy na suche po każdym sikaniu, a wrażliwa skóra nie będzie podrażniana nadmierną ilością wilgoci.

Ząbkowanie

Jeśli twoje dziecko ma od 6 do 8 miesięcy i nagle zaczyna dużo płakać, może to być spowodowane ząbkowaniem, które powoduje wiele dolegliwości i bólu. Czystym palcem przejedź delikatnie po linii dziąseł dziecka, jeśli poczujesz obrzęk i grudki, a także dziecko ma tendencję do gryzienia różnych rzeczy, są to wyraźne oznaki ząbkowania.

Daj dziecku do gryzienia schłodzony gryzak co zapewni mu ulgę. Można także delikatnie masować dziąsła co złagodzi dyskomfort. Kiedy tylko ząbkowanie zakończy się, dziecko powróci do swojego normalnego trybu życia.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy