Reklama

Pięć faktów, dlaczego karmienie piersią jest niesamowite

Wiele matek wybiera karmienie piersią ze względu na wygodę, budowanie bliższej więzi z dzieckiem, dawanie mu większego poczucia bezpieczeństwa, oraz fakt, że jest to opcja najbardziej korzystna i wartościowa dla zdrowia dziecka. Mleka matki nie są w stanie zastąpić nawet środki pochodzenia organicznego.

Karmienie piersią zapewnia najlepsze odżywianie

Akademia żywienia i dietetyki twierdzi, że najlepszym sposobem odżywiania i ochrony zdrowia dziecka jest karmienie piersią w ciągu pierwszych 6 miesięcy życia i karmienie piersią z uzupełnieniem pokarmu do 12 miesiąca życia. Karmienie piersią własnego dziecka w ciągu pierwszych miesięcy może również wpływać na rozwój przewodu pokarmowego dziecka.

Karmienie piersią właściwie kształtuje układ odpornościowy

Karmienie piersią to coś więcej niż pomoc dziecku w przejściu do pokarmu stałego. Według niedawnych badań naukowych karmienie piersią może mieć duży wpływ na rozwój układu immunologicznego, co w konsekwencji zmniejsza również ryzyko rozwoju alergii lub astmy u dziecka.

Reklama

Karmienie piersią wspiera zdrowie flory jelitowej

Zapobieganie astmie i alergii to tylko jedne z nielicznych zalet. Wiele badań naukowych potwierdza, że u dzieci karmionych piersią jest mniejsze ryzyko występowania otyłości, cukrzycy i choroby zapalnej jelit w późniejszej fazie rozwoju. Ponieważ dzieci rodzą się bez bakterii jelitowych, musisz pomagać im w tworzeniu zdrowego mikrobiomu, po prostu karmiąc piersią.

Dzieci karmione piersią są mądrzejsze i bogatsze

Chyba nie na wiatr rzuca się stwierdzenie, że pewne rzeczy dziecko wysysa z mlekiem matki. W jednym z badań naukowych przeprowadzonych w Brazylii, okazało się, że dzieci przyjmujące pokarm z piersi mają wyższe IQ, a w szkole i późniejszej pracy zarabiał więcej pieniędzy. Oczywiście brzmi to nieco abstrakcyjnie z perspektywy czasu jaki przedstawiono.

Karmienie piersią z perspektywy gospodarki i ekonomii

Według naukowców, karmienie piersią zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób wieku dziecięcego i ograniczenia późniejszego ryzyka raka piersi u matek, co jak wyliczyli może przynieść oszczędności w wysokości nawet 60 milionów dolarów rocznie. Karmienie piersią może być niezwykłym i cennym doświadczeniem dla matki, a zdrowie dziecka może tylko na tym skorzystać. Podczas karmienia piersią należy zadbać o odpowiednią ilość składników odżywczych, mowa tutaj zarówno o jedzeniu odpowiednich rzeczy ale także dodatnim bilansie kalorycznym zwykle jest to ok. 500 kcal. Oprócz przyjmowania kompletu witamin, upewnij się, że masz wystarczająco dużo jodu- dodanie 150 mikro gramów jodu do swojej diety sprawia, że mózg dziecka w okresie wczesnego niemowlęctwa będzie rozwijał się zgodnie z maksymalnym potencjałem.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy