Reklama

Wawel Dzieciom już po raz piąty!

Świąteczny Kiermasz Artystyczny Wawel Dzieciom, na który zaprasza nas Zamek Królewski na Wawelu to wyjątkowa okazja aby - odwiedzając zabytkowe mury, w których mieszkali władcy ziem polskich - najmłodsi mogli posłuchać wspaniałej muzyki i wziąć udział w zajęciach artystycznych.

Wawel dla dzieci, Wawel dla dorosłych

Wawel Dzieciom to wydarzenie, które każdego kroku przyciąga ogromną liczbę dzieci wraz rodzicami,  a w roku 2017 odbywa się w dniach 9 i 10 grudnia. W tak szczególnym okresie, niedługo przed Świętami Bożego Narodzenia, rodziny chętnie spędzają wspólnie czas.  Zamek Królewski na Wawelu, który przez cały rok dostarcza atrakcji Krakowianom - tak młodszym, jak i starszym - nie zapomina o mieszkańcach również i w zimowym okresie, zapraszając w swoje progi całe rodziny, by razem mogły bawić się i uczyć.

Uczta dla ducha

Świąteczny Kiermasz Artystyczny podzielony jest na dwie części. W pierwszej możemy poczuć wyjątkową atmosferę miejsca i czasu poprzez dźwięki muzyki wykonywanej na żywo i udział w specjalnie przygotowanych prezentacjach. Oprócz miłych wrażeń, które przynosi zasłuchanie się w polskie kolędy i utwory klasyczne, goście kiermaszu mogą także w prosty sposób pomóc innym ludziom. Wystarczy tylko, że zakupią ozdoby świąteczne wykonane przez niepełnosprawnych - podopiecznych Fundacji Artes - w ten sposób pamiątka z kiermaszu, staje się symbolem pomocy.  Na Wawelu nie zabraknie także akcentów edukacyjno-historycznych; dzieci będą miały okazję m.in. odwiedzić obóz husarski, aby dowiedzieć się jak wyglądało życie polskiego rycerstwa.

Reklama

Zrób to sam!

Kolejna część Kiermaszu składa się z warsztatów plastycznych, ceramicznych, historycznych oraz inscenizacji teatralnych. Każdy rodzaj zajęć cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci i rodziców. To czas, w którym uczestnicy mogą sami wykonać dekoracje na choinkę, czy ozdoby ceramiczne. Przedstawienia teatralne to także nie lada gratka dla dzieciaków i ich opiekunów. Będzie można zobaczyć inscenizacje legend wawelskich oraz spektakle nawiązujące do Świąt. Z kolei warsztaty prowadzone przez Poczet Krakowskiej Chorągwi Husarskiej to idealna propozycja - zważywszy na okoliczności i krajobrazy zamkowe - oswajająca dzieci z tematyka historyczną. W tym roku warsztaty będą skoncentrowane na elementach uzbrojenia oraz ozdobach stroju szlacheckiego.

Oprócz zajęć techniczno - plastycznych przewidziana jest także świąteczna zabawa "Grajka Mikołajka" prowadzona przez teatr TAK oraz wiele innych atrakcji.

Wawel tradycyjnie atrakcyjny

Dzięki takim inicjatywom jak Świąteczny Kiermasz Artystyczny Wawel dzieciom mamy szansę odwiedzić wzgórze wawelskie nie tylko jako turyści. Jest to także doskonała okazja, by zobaczyć Wawel w kontekście innym niż tylko zabytkowy czy historyczny. Zamek Królewski na Wawelu nieustannie troszczy się o to, by zapewniać atrakcje zarówno turystom, tak chętnie odwiedzającym tę wspaniały zabytek, jak i - a może przede wszystkim -mieszkańcom Krakowa. Od festiwali muzycznych, po projekty edukacyjne i artystyczne dla dzieci i dorosłych. Niezależnie od zainteresowań i wieku - każdy na Wawelu znajdzie coś dla siebie.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Wawel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy