Reklama

Reklama

Agata Załęcka: Aktorzy podczas pracy poznają mnóstwo ludzi

Podczas pracy na planie filmowym lub reklamowym aktorzy poznają wiele ciekawych osób – innych aktorów, reżyserów i filmowców. Agata Załęcka, aktorka, twierdzi, że najczęściej takie kontakty utrzymuje się tylko podczas pracy, choć zdarzają się przyjaźnie, które zostają na dłużej.

- Na planach można poznać dużo znakomitych postaci ze świata filmu i telewizji. Ostatnio pracowałam z reżyserem Radosławem Piwowarskim, który wybrał mnie do projektu. Miałam mnóstwo energii, on dawał fajne wskazówki, profesjonalista. Partnerował mi Piotr Cyrwus, którego wcześniej nie znałam - mówi Agata Załęcka.

- Na tyle, na ile go poznałam przez jeden dzień - pracowaliśmy 12 godzin - to wydaje się, że Piotr jest zabawnym, wyluzowanym człowiekiem, ale też poważnym i bardzo profesjonalnym. Miałam wrażenie, że rozmawiam z aktorem, a postać, którą grał w "Klanie", czyli Rysio - to jest zupełnie inna osoba. Naprawdę wykreował tę postać. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie jako kolega i jako aktor na planie.

Reklama

Agata Załęcka, która grała m.in. w serialu "Komisarz Aleks" oraz występuje w spektaklu "Andropauza 2" twierdzi, że znajomości z planu filmowego, reklamowego lub serialowego mogą przetrwać, chociaż jest tak, że częściej ma okazje spotkać się ze znajomymi aktorami w pracy niż poza nią.

- Zdarzają się przyjaźnie, które potrafią przetrwać. Stosunkowo często widuję się z koleżankami i innymi znajomymi na castingach lub planie, więc mamy ze sobą kontakt. Udaje nam się czasami spotkać na kawie. Z aktorami nie jest tak łatwo się spotkać. Bo każdy gdzieś pędzi, ma swoją rodzinę, kredyty do zapłacenia i każdy wraca do swojego świata. Brakuje trochę integracji - mówi aktorka.

Dodaje, że życie najszybciej biegnie w stolicy i najłatwiej jest utrzymywać jej kontakty z tymi, z którymi spotyka się w pracy.

- Szczególnie w Warszawie życie jest tak szybkie, że ludzie biegną za tym chlebem i do domu odpocząć. Ale utrzymuję kontakt ze znajomymi z branży, bo uwielbiam przebywać wśród ludzi z teatru, lubię z nimi rozmawiać o sztuce, dywagować, oceniać, analizować. Widujemy się całą ferajną m.in. na festiwalu w Gdyni. Ostatnio byłam też na fantastycznej premierze filmu "Bogowie" w reżyserii mojego kolegi Łukasza Palkowskiego. Jeżeli się dużo pracuje, to jest się non stop w niezamierzonym kontakcie - tłumaczy Agata Załęcka.

Agata Załęcka, aktorka i artystka kabaretowa, w latach 1999-2003 współpracowała z Teatrem Buffo w Warszawie, w roku 2003 z Teatrem Muzycznym Roma. W 2008 roku ukończyła Warszawską szkołę Filmową. W 2011 roku dołączyła do Kabaretu Moralnego Niepokoju, z którym występowała do kwietnia 2012 roku.

Newseria Lifestyle

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje