Aleksandra i Michał Żebrowscy nie ochrzczą dzieci. Padają mocne słowa w stronę kościoła

Aleksandra i Michał Żebrowscy pod koniec lipca zostali po raz czwarty rodzicami. Imię ich najmłodszej córki nie zostało jeszcze podane do publicznej wiadomości. Jednak jej mama zdradziła niedawno w wywiadzie dla magazynu “Elle”, że nie zostanie ona ochrzczona. Rodzice zdecydowali się na ten krok, ze względu na ich stosunek do Kościoła. Padły mocne słowa.

Aleksandra i Michał Żebrowscy
Aleksandra i Michał ŻebrowscyKAROL SEREWISEast News

Aleksandra i Michał Żebrowscy zdecydowali się nie chrzcić dwójki najmłodszych dzieci

Aleksandra i Michał Żebrowscy pobrali się w 2009 r. Ich związek budził od początku zainteresowanie mediów ze względu na dużą różnicę wieku między małżonkami. Dzieli ich 15 lat, a w chwili zaręczyn Ola miała 21 lat. Choć złośliwi nie wróżyli im długiego związku, po 14 latach są nadal razem i czterokrotnie zostali rodzicami: Franciszka, Henryka, Feliksa i najmłodszej córki.

W przypadku dwójki starszych pociech rodzice zdecydowali się na sakrament. Jednak Feliks i córka nie będą ochrzczeni. Aleksandra Żebrowska w wywiadzie dla “Elle" zdradziła, skąd taka decyzja. Padły mocne słowa w kierunku hierarchii kościelnej.

Mocne słowa w stronę kościoła katolickiego

Aleksandra Żebrowska przyznała w wywiadzie, że postrzega swoją rodzinę jako wierzącą, ale niekoniecznie religijną. Żona znanego aktora zauważyła, że chrzest i komunia dla wielu Polaków stały się wyłącznie elementem tradycji. Ola Żebrowska wraz z mężem podjęli decyzję, że nie ochrzczą ani Feliksa, ani niedawno urodzonej córeczki, bo kłóciłoby się to z ich przekonaniami.

Aleksandra Żebrowska nawiązała do wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich lat, kiedy to kościół zajmował stanowisko wobec in vitro, aborcji, pedofilii, migrantów. Zdaniem kobiety duchowni nie wywiązali się najlepiej ze swojego zadania. Ola Żebrowska stwierdziła w wywiadzie:

“Kościół, zamiast pokazać, na czym polega dobro i wspólnota chrześcijańska, dzielił i wykluczał".

Jednocześnie kobieta dodała, że ona i Michał Żebrowski czują wstyd za postawy i działania, na które zdecydowali się hierarchowie kościelni.

Złapać wiatr w… wiatrakINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas