Reklama

Angelina Jolie przekazała milion dolarów na walkę z epidemią

A dokładniej: ze skutkami epidemii. Środki przekazane przez aktorkę mają zostać przeznaczone na pomoc dzieciom, które w wyniku zamknięcia szkół, straciły dostęp do darmowych obiadów.

W Stanach Zjednoczonych - podobnie jak w wielu innych krajach - w ramach walki z koronawirusem zamyka się szkoły. Narzędzie, które ma na celu spowolnienie tempa rozprzestrzeniania się epidemii, ma jednak skutki uboczne. Jednym z nich jest brak dostępu do bezpłatnych posiłków, z których w szkolnych stołówkach korzystały tysiące ubogich dzieci.

Z pomocą maluchom pospieszyła Angelina Jolie. Aktorka przekazała milion dolarów organizacji No Kid Hungry, zajmującej się walką z niedożywieniem najmłodszych.  "Wiele dzieci na całym świecie korzysta z dożywiania w szkolnych placówkach. W tej grupie są ok. 22 miliony amerykańskich uczniów" - cytuje Angelinę Jolie "Daily Mail".

Reklama

Była żona Brada Pitta nie jest jedyną gwiazdą, która zdecydowała się na wsparcie No Kid Hungry. Wcześniej datki na rzecz tej organizacji przekazały m.in. Amy Adams i Jennifer Garner.

Ostatnie tygodnie są dla Angeliny Jolie wyjątkowo trudne. Niedawno jej córeczki trafiły do szpitala, gdzie przeszły operacje. Aktorka nie zdradziła, jakie były przyczyny zabiegów. 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy