Reklama

Reklama

Anna Kalczyńska: Z miłości do Francji...

Dzień zaczyna jak typowa Francuzka - od kawy i croissanta. Anna Kalczyńska w dzieciństwie chodziła do szkoły francuskiej, a dziś pasją do tego języka zaraża swoje dzieci, z którymi ogląda np. "Żandarma". Prezenterka 12 października będzie współprowadzić galę French Touch.

Polska prezenterka i dziennikarka Anna Kalczyńska nie tylko pięknie mówi po francusku. Kraj nad Sekwaną miłością darzy od dziecka. Jak wspomina w wywiadzie, miała rodzinę w Belgii, gdzie francuski jest jednym z języków. I tak Brukselę odwiedzała z rodzicami, którzy następnie posłali ją do szkoły przy Ambasadzie Francji w Warszawie.

Reklama

- Wówczas to była fantastyczna przygoda - co prawda niedługa, bo kilkuletnia. Później wróciłam do polskiego systemu, bo to była nietania szkoła, więc rodziców nie było stać na kontynuowanie. Jednakże to wystarczyło, by zaszczepić we mnie tę pasję do Francji - mówi Kalczyńska, dla której język francuski jest drugim językiem, który - podobnie zresztą jak francuską kulturę - uwielbia.

Na dowód tego zauroczenia, Kalczyńska podjęła studia lingwistyczne, później było kolegium i komisja europejska. Dziennikarka nie wyjeżdżała do Francji, by szkolić umiejętności językowe. Jedyny jej kontakt z francuskim miała dzięki wyjazdom do Brukseli, gdzie nie tylko odwiedzała rodzinę, ale też odbywała staże. Tam też podczas studiów dorabiała w biurze u wujka architekta. Prezenterka do dziś stara się pielęgnować te umiejętności.


Dowiedz się więcej na temat: Anna Kalczyńska | Kalczyńska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje