Reklama

Reklama

Augustin Egurrola chciał zostać księdzem

Augustin Egurrola jest chyba najbardziej znanym tancerzem w Polsce. Od lat układa choreografie do popularnych programów telewizyjnych.

Egurrola urodził się na Kubie (Kubańczykiem jest jego ojciec), ale gdy miał pięć lat, przyjechał do Polski. Tańczyć zaczął stosunkowo późno, bo dopiero w wieku 19 lat. Nie przeszkodziło mu to jednak w osiągnięciu spektakularnych sukcesów.

Tancerz może pochwalić się m.in. wielokrotnym mistrzostwem Polski w tańcach latynoamerykańskich. Zawodu choreografa Egurrola uczył się u największych światowych sław. Od 1993 roku pracuje z grupą Volt.

Świetnie sprawdza się również w roli jurora w programach "You Can Dance" oraz "Mam Talent!".

Reklama

Ostatnio, w rozmowie z Katarzyną Ołubińską-Godlewską, Egurrola zdradził, że w przeszłości myślał o tym, by zostać księdzem.

Tancerz przypomniał, że w dzieciństwie był ministrantem ks. Jerzego Popiełuszki w parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie.

- Ministranci mieli dyżury i zawsze mi przypadał poniedziałek. Tak się złożyło, że bardzo często ksiądz Jerzy odprawiał mszę. Miałem ten zaszczyt służyć mu do mszy - powiedział.

- Staram się iść prostą drogą i chcę być uczciwy, pokazać ludziom jak w życiu funkcjonować, to też myślę, jest zasługa tego czasu, kiedy byłem ministrantem, kiedy znałem księdza Jerzego - dodał choreograf.

Jesteście zaskoczeni tym wyznaniem?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Agustin Egurrola

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje