Reklama

Reklama

Brwi wiele potrafią

Mogą skorygować kształt twarzy, dodać jej charakteru, zatuszować wady, a nawet sprawić, by oczy wyglądały na większe... Sprawdź, czy powinnaś postawić na łuk, czy raczej pasuje ci linia prosta.

Twarz okrągła

Kształt dla ciebie: Twoje brwi nie powinny być proste ani zaokrąglone. Najlepiej, żeby układały się w wyciągnięty do góry łuk i nie były zbyt szeroko rozstawione.

Jak to zrobić: Wyznacz punkt załamania łuku: powinien wypadać na wysokości zewnętrznej krawędzi tęczówki. Wyrywaj włoski z dołu i z góry, by uzyskać kształt odwróconej litery V. Efekt uniesionych brwi uzyskasz, nakładając pod łukiem brwiowym rozświetlającą kredkę lub cień.

Twarz kwadratowa

Kształt dla ciebie: Twoje brwi powinny być mocno zarysowane, długie, o kształcie łagodnego łuku.

Reklama

Jak to zrobić: Namaluj kredką odpowiedni kontur. By nadać im pożądaną linię,

wyrywaj włoski zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Jeżeli są za krótkie, dorysuj włoski na skórze w kierunku skroni. Dla wyraźniejszego efektu podkreśl brwi kredką. Jeśli są rzadkie, nałóż na nie specjalny wosk, a potem cień w odpowiednim kolorze. W ten sposób wysubtelnisz rysy twarzy.

Twarz trójkątna

Kształt dla ciebie: Twoje brwi powinny zaczynać się na wysokości wewnętrznych kącików oczu, a kończyć równo z zewnętrznymi kącikami. Ich nasada jest szeroka, a końce opadają ku dołowi.

Jak to zrobić: Usuwaj włoski na odcinku od załamania linii brwi w dół. Pamiętaj, że łuk musi się wyraźnie zwężać na końcu. Gdy brwi są za gęste, zaczesz je do góry i przytnij nożyczkami zbyt długie włoski. Potem ujarzmij je i wygładź, używając wosku lub żelu.

Twarz pociągła

Kształt dla ciebie: Długie, niegrube, o dosyć prostej linii. Ważne, by początek brwi był oddalony od nasady nosa.

Jak to zrobić: Jeśli masz krótsze brwi, możesz przedłużyć linię łuku za pomocą kredki, która jest o ton jaśniejsza od ich koloru. Przy ciemniejszym odcieniu całość wyglądałby nienaturalnie. W przypadku zbyt grubych brwi, usuń pęsetą włoski rosnące poza pożądanym konturem. Nie zarysowuj mocno łuku, bo w ten sposób podkreślisz pociągły kształt buzi.

Nowy większy SHOW - elegancki magazyn o gwiazdach! Jeszcze więcej stron, więcej gwiazd i tematów! Więcej przeczytasz w najnowszym wydaniu magazynu, w sprzedaży od 12 września!

Show

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje