Reklama

Reklama

Brytyjskie gwiazdy żegnają swoją królową

Po śmierci królowej Elżbiety 22, która zmarła 8 września w wieku 96 lat, pierwsza pożegnała ją aktorka, która dostała Oscara za rolę w filmie „Królowa” z 2006 roku. Helen Mirren.

Helen Mirren: Jestem dumna z bycia elżbietanką

"Jestem dumna z bycia elżbietanką. Opłakujemy kobietę, która z koroną lub bez była uosobieniem szlachectwa", napisała aktorka w poście opublikowanym na Instagramie. W oświadczeniu dla "New York Post" uściśliła: "Wraz z resztą mojego kraju opłakuję odejście wielkiej Królowej. Jeśli istniała definicja szlachty, Elizabeth Windsor ją ucieleśniała".

Występ we wspomnianym dramacie przyniósł Helen Mirren Oscara i nagrodę BAFTA, a przy tym ustanowił wzorzec portretowania królowej Elżbiety II, najdłużej panującej monarchini w historii Wielkiej Brytanii.

Helen Mirren można wierzyć, że naprawdę kochała swoja królową. Po odebraniu Oscara Mirren powiedziała bowiem: "Elizabeth Windsor zachowała swoją godność, poczucie obowiązku i fryzurę. Stąpała twardo po ziemi, miała kapelusz na głowie, torebkę na ramieniu i przetrwała wiele, wiele burz. Pozdrawiam jej odwagę i konsekwencję. I dziękuję jej, bo gdyby nie ona, to na pewno, by mnie tu nie było".

Reklama

Zobacz również: Harry przyjechał godzinę po śmierci Elżbiety II. W takim stanie

Elton John: Inspirowała swoją obecnością

Piosenkarz i przyjaciel rodziny królewskiej, Elton John, wydał z kolei w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym zauważył, że zmarła królowa: "inspirowała swoją obecnością i prowadziła kraj przez niektóre z naszych najwspanialszych i najciemniejszych chwil z wdziękiem".

Frontman The Rolling Stones Mick Jagger dodał: "Przez całe moje życie Jej Wysokość Królowa Elżbieta II zawsze była. W dzieciństwie pamiętam, jak oglądałam w telewizji jej ceremonię weselną. Pamiętam ją jako piękną, młodą damę ukochanej babci narodu".

Zobacz również: To była jedyna wizyta Elżbiety II w Polsce. Wzruszające zdjęcia

Victoria Beckham: Dziś jest bardzo smutny dzień

Victoria Beckham, sławetna członkini girlsbandu Spice Girls, napisała: "Dzisiaj jest bardzo smutny dzień, nie tylko dla naszego kraju, ale dla całego świata. Jestem głęboko zasmucona odejściem naszej ukochanej Monarchini, Jej Królewskiej Mości. Zostanie zapamiętana za swoją niezłomną lojalność i służbę, a moje myśli są teraz z rodziną królewską w tym niesamowicie smutnym czasie".

Zobacz również: Królowa Elżbieta II i książę Filip - 73 lata trudnej miłości

Sharon Osbourne: Ucieleśnienie siły i godności

Z kolei żona Ozzy'ego, Sharon Osbourne opublikowała swój hołd, żegnając królową i... witając króla, czyli syna Elżbiety II - dotychczasowego księcia Karola: "Spoczywaj w pokoju, królowo Elżbieta II", napisała na Twitterze. "Ucieleśnienie siły, godności i niezachwianego oddania przyrzeczeniom. Obyś znalazła spokój u boku Jego Królewskiej Wysokości Księcia Filipa, księcia Edynburga (męża Elżbiety II, zmarłego 9 kwietnia 2021 r., przyp. red.). Niech żyje król".

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II | Elżbieta II nie żyje | Królowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy