Co dzieje się z "Miss Euro", Natalią Siwiec? Oto gdzie dziś mieszka

Latem 2012 roku w Polsce i w Ukrainie odbyły się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Naszej drużynie nie udało się wyjść z grupy, za to reprezentacja Hiszpanii jako pierwsza w historii obroniła wtedy tytuł Mistrza Europy. Gdy kibice żyli tym co na boisku, media oszalały na punkcie pierwszej polskiej "Miss Euro", Natalii Siwiec. O modelce mówiono zresztą na całym świecie, nazywając ją "polską Larissą Riquelme". Co dziś robi i jak bardzo się zmieniła?

Natalia Siwiec na meczu Niemcy-Polska w 2016 r.
Natalia Siwiec na meczu Niemcy-Polska w 2016 r.East News

Natalia Siwiec urodziła się w 1983 roku w Wałbrzychu. W rozmowie na blogu Karoliny Malinowskiej przyznała kiedyś, że była "rozpieszczonym i zatulonym dzieckiem". Modelka i przyszła "Miss Euro" zdradziła, że miała wspaniały dom, a rodzice bardzo kochali ją i jej młodszą siostrę.

Choć celebrytka miała cudowne dzieciństwo, to i tak marzyła, by wyrwać się ze Śląska. Szybko zauważyła, że jej uroda i szczupła, perfekcyjna sylwetka mogą jej w tym pomóc. Od początku mocno wierzyła w siebie, a jej ambicje wykraczały poza granice rodzinnego miasta:

- Pamiętam, że wtedy myślałam: "Dziś mnie nie chcesz, ale zobaczysz! Za pięć lat będę super d... i podjadę pod twój dom wypasionym autem czy motorem. I wtedy powiem ci: Cześć i na razie". To było szczeniackie marzenie. Nigdy tak nie zrobiłam - wspominała w rozmowie z Gazetą Krakowską.

Natalia Siwiec dość szybko zdradziła najbliższym swoje plany i już jako nastolatka poprosiła rodziców, by sfinansowali jej pierwszą sesję zdjęciową. Ku ich przerażeniu odkryła też smykałkę do... pozowania nago. Modelka przyznała kiedyś w rozmowie z magazynem "Gala", że pierwsze akty zrobiła sobie, gdy miała zaledwie 13 lat. Na prawdziwy przełom musiała jednak jeszcze trochę poczekać.

W 2002 roku Natalia wybrana została Miss Bałtyku w konkursie organizowanym w Rewalu. Rok później zdobyła tytuł Miss Dolnego Śląska, a w 2005 roku reprezentowała nasz kraj w konkursie Miss Bikini of The Universe w Chinach, gdzie zdobyła tytuły Miss Bikini of China Gate oraz Miss Photo. Rok później reprezentowała Polskę w wyborach Miss International Tourism w Afryce Południowej i zdobyła tam tytuł "The Best Body".

Natalia Siwiec podczas Euro w 2012 r.
Natalia Siwiec podczas Euro w 2012 r. STANISLAW KOWALCZUK/EAST NEWS East News

Natalia Siwiec nigdy nie kryła, że zawsze zależało jej na popularności. Fascynowali ją ówcześni "polscy Beckhamowie", czyli Dorota Doda Rabczewska i Radosław Majdan, regularnie goszczący na okładkach wszystkich czasopism. Modelka postanowiła pójść w ich ślady i zaczęła spotykać się z piłkarzem Wisły Kraków, Damianem Gorawskim. Już wtedy okrzyknięto ją jedną z pierwszych polskich WAGs (ang. Wives and Girlfriends).

Ostatecznie związek Natalii i Damiana nie przetrwał, ale modelka spotkała na swojej drodze innego sportowca, reprezentanta Polski w piłce plażowej, Mariusza Raduszewskiego. Był on jednak wtedy żonaty.

- Dwa i pół roku byłam zakochana. Opowiadałam obcym ludziom w pociągu moją historię. Zdarzało się, że podjeżdżałam pod blok Mariusza i patrzyłam, czy świeci się światło. Miałam pomysł, żeby zrobić sobie z nim dziecko i nic mu nie powiedzieć - zdradziła w programie "Demakijaż".

Jak się okazało, uczucie Natalii było odwzajemnione - Mariusz Raduszewski rozstał się z żoną i związał z przyszłą "Miss Euro". Para wyjechała do Brazylii, a w 2012 roku wzięła ślub w Las Vegas i wróciła do Polski. Akurat na Euro 2012...

Natalia Siwiec
Natalia Siwiecdziendobry.tvn.plEast News

Natalia Siwiec: Narodziny Miss Euro

- Byłam zła, że nie mieliśmy loży VIP-owskiej. Zamiast tego niezbyt dobre miejsca, za to koszmarnie drogie. (...) Przed meczem Polska - Rosja były zamieszki i opóźnienia, więc fotoreporterzy chodzili po trybunach i robili zdjęcia. Jeden zaczął mnie fotografować. Byłam zła na niego. Podeszli też inni. Na drugi dzień w internecie była cała galeria moich zdjęć. I lawina ruszyła...

Natalia Siwiec rzeczywiście obudziła się na drugi dzień jako "Miss Euro 2012". Zagraniczne media nazwały ją "polską Larissą Riquelme" (paragwajska modelka i aktorka), a polskie prześcigały się w publikowaniu jej najnowszych zdjęć. Natalia zaczęła pojawiać się więc na kolejnych meczach, tym razem świadomie.

W grudniu 2013 roku fraza "Natalia Siwiec" uplasowała się na piątym miejscu w kategorii najpopularniejszych polskich celebrytów w opublikowanym przez Google Zeitgeist rankingu najczęściej wyszukiwanych haseł w polskim internecie. Modelka dobrze wykorzystała swoją szansę - w 2014 roku wzięła udział w programie "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami", została laureatką nagrody Klaps w plebiscycie Niegrzeczni 2015 i zaczęła rozwijać swoje media społecznościowe. W 2017 roku Natalia i Mariusz zostali też rodzicami - w sierpniu na świecie pojawiła się ich córka, Mia.

W styczniu 2020 roku odbyła się premiera filmu "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa", w którym Siwiec wcieliła się w rolę Violi, a dwa lata później pojawiła się na ekranie w produkcjach "365 dni: Ten dzień" oraz "Kolejne 365 dni", w których zagrała Emi. Aktorstwo podoba się jej na tyle, że wiele wskazuje na to, iż jeszcze nieraz zobaczymy ją na dużym ekranie.

Natalia Siwiec na premierze filmu "Akademia Pana Kleksa" pod koniec 2023 roku
Natalia Siwiec na premierze filmu "Akademia Pana Kleksa" pod koniec 2023 roku Artur ZawadzkiReporter

Co robi dziś Natalia Siwiec?

Choć Natalia Siwiec nigdy nie odcinała się od początków swojej kariery, to można odnieść wrażenie, że w niczym nie przypomina już dziś "Miss Euro 2012". Modelka mieszka wraz z rodziną w Meksyku, ale chętnie odwiedza Polskę, kocha także egzotyczne podróże. Na Instagramie, gdzie zgromadziła już pokaźną rzeszę 1,3 miliona fanów chętnie publikuje fotki z dalekich wojaży, nierzadko w kusych strojach kąpielowych, które podkreślają jej wciąż nienaganną figurę.

Natalia Siwiec stawia także na rozwój osobisty - pokochała medytację, wierzy w potęgę umysłu i siłę duchowości. Nie zapomina jednak także o ciele - regularnie trenuje jogę i pilates, korzysta z zabiegów pielęgnacyjnych i kocha zdrową kuchnię. Nic dziwnego, że według wielu fanów dziś, w wieku 41 lat, wygląda zdecydowanie lepiej niż na stadionach Euro 2012.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas