Reklama

Reklama

Co znaczą ich imiona

Dzieci gwiazd nie mogą nosić zwykłych imion. Mucha, Siedem czy Superman to pomysły na miarę Hollywood.

Imiona potomków gwiazd muszą mieć tajemne znaczenie, emanować magiczną mocą lub po prostu przyciągać uwagę. Syn Victorii Beckham ma na imię Brooklyn - od nazwy dzielnicy, w której został poczęty. David Bowie nazwał córkę do rymu: Zowie Bowie. Nicolas Cage, miłośnik komiksu o Supermanie, ma syna Kal-Ela (to imię słynnego bohatera zanim został Supermanem). Erykah Badu wykazała się zaś czterokrotnie poczuciem humoru - jej pociechy to: Dallas, Seven (Siedem), Puma i Fly (Mucha). Na szczęście dzieci gwiazd chodzą przeważnie do prywatnych szkół, a tam nikt się niczemu nie dziwi...

Suri to róża czy... złodziejka?


Reklama

Ciekawe, czy Tom Cruise (48) i Katie Holmes (32) mieli świadomość, że w języku japońskim "Suri" oznacza... kieszonkowca? Bardziej prawdopodobne wydaje się, że wybierając imię dla swojej jedynej córki, para kierowała się perskim znaczeniem tego słowa: "Dzika Róża". Tom ma jeszcze dwójkę starszych adoptowanych dzieci, które noszą całkiem zwykłe imiona: Isabell i Connor.

Shiloh, czyli Niosąca Pokój


Angelina Jolie (35) zamierza opatentować imię córki Shiloh (4), by nie nadużywano go np. w mediach. Nie wiadomo, czy ma do tego prawo, bo po hebrajsku Shiloh znaczy Niosący Pokój albo Mesjasz.

Kingston jest stolicą Jamajki


Gwen Stefani (41) pierwszego syna nazwała Kingston (4), aby uczcić stolicę Jamajki, skąd wywodzi się muzyka reggae. Przy drugim synku poszła na całość i nadała mu imiona: Zuma Nesta Rock (2). Już tłumaczymy: Zuma to jej ulubiona plaża w Malibu, Nesta to jedno z imion ojca reggae Boba Marleya, zaś Rock to po prostu... rock.

Denim i Diesel to marki dżinsów


Starszy syn wokalistki Toni Braxton (44) ma na imię Denim (9), a młodszy Diesel (7). Piosenkarka tłumaczy ten wybór swoją wielką miłością do spodni z dżinsu. Żeby było zabawniej, tata obu chłopców nazywa się też dżinsowo - Lewis.

Apple znaczy Jabłko, a Moses - Mojżesz


Gwyneth Paltrow (38) puściła wodze fantazji i nadała córeczce imię Apple (Jabłko) Blythe Alison (6), a synkowi Moses (Mojżesz) Bruce Anthony (4). Wygląda na to, że aktorka wyznaje zasadę: im dłużej, tym lepiej.

Iwona Zgliczyńska

Nowy większy SHOW - elegancki magazyn o gwiazdach! Jeszcze więcej stron, więcej gwiazd i tematów! Więcej przeczytasz w najnowszym wydaniu magazynu, w sprzedaży od 17 stycznia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy