Reklama

Courtney Love pokazała ślubne zdjęcie sprzed 28 lat

24 lutego 1992 roku Kurt Cobain i Courtney Love pobrali się w Honolulu. Z okazji 28 rocznicy ślubu Courtney udostępniła na Instagramie zdjęcie z ceremonii.

"28 lat temu... Przywołuję to uczucie: głębokie, poruszające, przyprawiające o zawrót głowy, zakochana i świadoma tego, jak szczęśliwa jestem. Ten człowiek był aniołem, opiekował się mną. Wiele momentów w ciągu ostatnich 28 lat było chaotycznych, trudnych i wystawionych na widok publiczny (...). Jednak dzięki boskiemu Kurtowi i kilku przyjaciołom, darowi determinacji, siły, miłości i empatii przetrwałam i jestem tu teraz"- napisała Courtney na Instagramie.

Courtney Love i Kurt Cobain oficjalnie zaczęli spotykać się w 1991 roku. Ich związek od początku był intensywny i ekscentryczny i taki był też ślub. O ile Courtney na plaży w Honolulu pojawiła się w tradycyjnej, białej sukience, o tyle Cobain "do ołtarza" poszedł w zielonej piżamie. Później tłumaczył, że nie miał czasu i ochoty na formalny ubiór.

Reklama


Po ślubie ich związek był nie mniej rock and rollowy. "Czułam się jak na wojnie" - mówiła później Courtney. Para straciła nawet prawo do opieki nad córką - Frances Bean. Powodem było stosowanie przez nich używek.

Małżeństwo Courtney i Kurta nie trwało długo. Wokalista Nirvany zmarł w 1994 roku. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy