Reklama

Reklama

​Czerwony płaszcz Fondy symbolem walki o środowisko

Amerykańska aktorka Jane Fonda wzywa do ograniczenia konsumpcjonizmu w walce z kryzysem klimatycznym. Jej czerwony płaszcz, który zakłada, gdy idzie protestować, stał się już symbolem walki o środowisko - komentuje "Marie Claire".

W dyskusji z działaczką na rzecz ochrony środowiska, Peggy Shepard dla magazynu "Harper's Bazaar", Fonda podkreśliła, że nasze społeczeństwa muszą pilnie przestać gorączkowo konsumować, aby zachować planetę w obliczu udowodnionego już ryzyka zmian klimatu.

Reklama

Czerwony płaszcz Fondy, z szerokim kołnierzem i paskiem w talii, stał się rozpoznawalny jak sama aktorka. Ten strój staje się jej ulubionym fetyszem. To w nim w piątek Fonda została po raz kolejny aresztowana podczas manifestacji, gdy wzywała światowych przywódców, by działali w obliczu zagrożenia klimatycznego.

Nakładając ten płaszcz na każde z wydarzeń klimatycznych, Jane Fonda uczyniła z niego symbol obywatelskiego nieposłuszeństwa. Rzadka to sytuacja, gdy widzimy gwiazdy po raz kolejny w takim samym stroju. Ten ubiór także odzwierciedla to, jak daleko Fonda jest gotowa posunąć się w swojej walce, akceptując jej konsekwencje: powtarzające się aresztowania i noce spędzone w więzieniu. "Po co być celebrytą, skoro nie można tego wykorzystać do czegoś ważnego?" - mówiła gwiazda.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje