Dorota Miśkiewicz: Nauczę się doceniać każdy dzień
„Mam nadzieję, że ta epidemia będzie miała na nas wpływ. Że nauczymy się, że ja się nauczę, doceniać każdy dzień, że skończy się marudzenie”, mówi Dorota Miśkiewicz. Wokalistka i kompozytorka specjalnie dla Interii, w ramach akcji #KiedyBędzieNormalnie opowiedziała, jak upływa jej czas izolacji oraz jakie ma plany na życie po pandemii.
To już prawie 50 dni, odkąd Polacy zamknęli się w narodowej kwarantannie. Na pracę zdalną przeszli nie tylko pracownicy biurowi, urzędnicy i nauczyciele, ale również artyści. Wsród nich jest Dorota Miśkiewicz - wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, która na swoim koncie ma współpracę m.in. z Tomaszem Stańką, Nigelem Kennedym i Wojciechem Młynarskim.
Życie Doroty Miśkiewicz jest wypełnione muzyką również podczas epidemii. Jak zdradziła w rozmowie z Interią, czas izolacji wykorzystuje właśnie na pracę nad płytą.
To również muzyka, a konkretnie: muzyka grana na żywo, jest tym, za czym Dorota Miśkiewicz aktualnie najbardziej tęskni. "Najbardziej brakuje mi teraz koncertów. Tych, które mogłabym zaśpiewać i tych, na które mogłabym pójść", mówi.
Artystce doskwiera również brak kontaktu z ludźmi. Jak mówi, dopiero w czasie izolacji dostrzegła, jak bardzo jej dusza lgnie do drugiego człowieka. "Teraz wykorzystuję każdy kontakt z drugim człowiekiem. Rozmawiam z panem portierem, z paniami w sklepie, z panem, który wyprowadza psa. Z każdym przypadkowym człowiekiem, nawet jeśli ten kontakt jest z daleka, chcę z nim porozmawiać, żeby poczuć jego energię", tłumaczy.
Podczas tego trudnego czasu Dorotę Miśkiewicz wspierają przyjaciele i rodzina. Pewną pociechę przynoszą również książki i filmy. Ze swoich niedawnych odkryć artystka poleca miniserial "Czarnobyl". "Pewnie państwo go znają, ale ta historia mrozi krew w żyłach. Takie opowieści, paradoksalnie, mogą ponieść na duchu. Bo myślimy sobie: Dobrze, gorzej bywało i jakoś ludzkość przetrwała więc z tego też wyjdziemy. "
***
Artykuł powstał w tamach akcji portalu Interia #KiedyBędzieNormalnie, w której przedstawiciele świata kultury i sportu dzielą się z czytelnikami portalu swoimi refleksjami na temat obecnej sytuacji, zdradzają za czym tęsknią i czego im brakuje najbardziej, jak radzą sobie ze stresem oraz jakie mają plany na czas po pandemii.
W akcji wzięli udział również:
Mariusz Czerkawski
Emilian Kamiński
Mateusz Damięcki
Łukasz Orbitowski
Jan Wieczorkowski
Zbigniew Boniek
#POMAGAMINTERIA
Na Farmie Życia w Więckowicach mieszka 10 osób z autyzmem. Żadna z nich nie jest samodzielna, wymagają wsparcia w codziennych czynnościach życiowych. Jeśli Farma nie przetrwa, alternatywą dla jej mieszkańców pozostaje szpital psychiatryczny, koniec czułej opieki, przywiązani pasami do łóżka stracą poczucie bezpieczeństwa, stracą swój dom. Możesz im pomóc! Sprawdź szczegóły >>
W ramach akcji naszego portalu #POMAGAMINTERIA łączymy tych, którzy potrzebują pomocy z tymi, którzy mogą jej udzielić. Znasz inicjatywę, która potrzebuje wsparcia? Masz możliwość pomagać, a nie wiesz komu? Wejdź na pomagam.interia.pl i wprawiaj z nami dobro w ruch!