Reklama

Mateusz Janicki: Czym zajmuje się w czasie izolacji?

Mateusz Janicki jest jednym z najbardziej lubianych polskich aktorów. W ramach akcji #KiedyBędzieNormalnie zdradził Interii, jak znosi izolację i jakie ma plany na czas po pandemii.

Janicki ma na swoim koncie role teatralne, filmowe i serialowe. Mogliśmy oglądać go m.in. w "Singielce". Obecnie wciela się m.in. w chirurga Michała w "Na dobre i na złe" oraz w Tarasiewicza w "Stuleciu winnych". Jest też związany z grupą IMPRO KRK.

W wideo nagranym dla Interii przyznał, że męczą go ograniczenia związane z pandemią koronawirusa i brakuje mu towarzyskich kontaktów z przyjaciółmi i widzami.

Jednak Janicki nie traktuje izolacji w kategoriach odpoczynku. Oprócz tego, że zajmuje się pracami domowymi, kręci serial internetowy "W czasach kwarantanny", który przygotowuje z innymi aktorami Teatru Słowackiego. Próbuje też utrzymywać kontakt z widzami IMPRO KRK oraz działa w stowarzyszeniu "Krzysiek Pomaga Pomagać".

Reklama

Pan Mateusz polecił też najlepsze książki dla dzieci i dorosłych na czas kwarantanny oraz seriale, które sam z ochotą ogląda.

- Trochę zapomnieliśmy, że chcemy posiadać, a nie być. Że chcemy mieć coraz więcej, a zapominamy, o co chodzi w życiu na co dzień i naprawdę. Ten czas daje nam szansę do zatrzymania się zastanowienia się, co w życiu jest ważne - skonstatował aktor.

- Ludzkość powinna sobie poukładać swoje priorytety - dodał. Wspomniał też o kryzysie klimatycznym.

- Jak nie zaczniemy szanować planety i siebie nawzajem, przyszłość naszych dzieci nie będzie malować się w pięknych, jaskrawych kolorach - powiedział Janicki.

Co planuje, gdy skończy się epidemia?

- Wrócę do pracy. Bardzo chciałbym pojechać nad morze, na Mazury i w góry - zapewnia aktor. - Będę chciał też szybciej realizować moje marzenia - dodaje.

Obejrzyjcie koniecznie wideo i zobaczcie, co jeszcze zdradził aktor!

***

Artykuł powstał w ramach akcji portalu Interia #KiedyBędzieNormalnie, w której przedstawiciele świata kultury dzielą się z czytelnikami portalu swoimi refleksjami na temat obecnej sytuacji, zdradzają za czym tęsknią i czego im brakuje najbardziej, jak radzą sobie ze stresem oraz jakie mają plany na czas po pandemii.

W naszej akcji wzięli udział również:

Mateusz Damięcki

Mariusz Czerkawski

Emilian Kamiński

Łukasz Orbitowski

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pandemia | koronawirus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy