Mateusz Janicki: Czym zajmuje się w czasie izolacji?

Mateusz Janicki jest jednym z najbardziej lubianych polskich aktorów. W ramach akcji #KiedyBędzieNormalnie zdradził Interii, jak znosi izolację i jakie ma plany na czas po pandemii.

Mateusz Janicki zdradził Interii, co planuje, gdy skończy się pandemia
Mateusz Janicki zdradził Interii, co planuje, gdy skończy się pandemiaArtur ZawadzkiReporter
Mateusz Janicki w akcji "Kiedy będzie normalnie"INTERIA.PL

Janicki ma na swoim koncie role teatralne, filmowe i serialowe. Mogliśmy oglądać go m.in. w "Singielce". Obecnie wciela się m.in. w chirurga Michała w "Na dobre i na złe" oraz w Tarasiewicza w "Stuleciu winnych". Jest też związany z grupą IMPRO KRK.

W wideo nagranym dla Interii przyznał, że męczą go ograniczenia związane z pandemią koronawirusa i brakuje mu towarzyskich kontaktów z przyjaciółmi i widzami.

Jednak Janicki nie traktuje izolacji w kategoriach odpoczynku. Oprócz tego, że zajmuje się pracami domowymi, kręci serial internetowy "W czasach kwarantanny", który przygotowuje z innymi aktorami Teatru Słowackiego. Próbuje też utrzymywać kontakt z widzami IMPRO KRK oraz działa w stowarzyszeniu "Krzysiek Pomaga Pomagać".

Mateusz Janicki zdradził Interii, co planuje, gdy skończy się pandemia
Mateusz Janicki zdradził Interii, co planuje, gdy skończy się pandemiaArtur ZawadzkiReporter

Pan Mateusz polecił też najlepsze książki dla dzieci i dorosłych na czas kwarantanny oraz seriale, które sam z ochotą ogląda.

- Trochę zapomnieliśmy, że chcemy posiadać, a nie być. Że chcemy mieć coraz więcej, a zapominamy, o co chodzi w życiu na co dzień i naprawdę. Ten czas daje nam szansę do zatrzymania się zastanowienia się, co w życiu jest ważne - skonstatował aktor.

- Ludzkość powinna sobie poukładać swoje priorytety - dodał. Wspomniał też o kryzysie klimatycznym.

- Jak nie zaczniemy szanować planety i siebie nawzajem, przyszłość naszych dzieci nie będzie malować się w pięknych, jaskrawych kolorach - powiedział Janicki.

Co planuje, gdy skończy się epidemia?

- Wrócę do pracy. Bardzo chciałbym pojechać nad morze, na Mazury i w góry - zapewnia aktor. - Będę chciał też szybciej realizować moje marzenia - dodaje.

Obejrzyjcie koniecznie wideo i zobaczcie, co jeszcze zdradził aktor!

Mateusz Janicki wziął udział w akcji Interii #KiedyBędzieNormalnie
Mateusz Janicki wziął udział w akcji Interii #KiedyBędzieNormalnieINTERIA.PL
Mateusz Janicki rzadko mówi o swoim życiu prywatnym
Mateusz Janicki rzadko mówi o swoim życiu prywatnymVIPHOTOEast News
Mateusz Janicki jest aktorem teatralnym i serialowym
Mateusz Janicki jest aktorem teatralnym i serialowymSYLWIA DABROWA / POLSKA PRESSAgencja FORUM

***

Artykuł powstał w ramach akcji portalu Interia #KiedyBędzieNormalnie, w której przedstawiciele świata kultury dzielą się z czytelnikami portalu swoimi refleksjami na temat obecnej sytuacji, zdradzają za czym tęsknią i czego im brakuje najbardziej, jak radzą sobie ze stresem oraz jakie mają plany na czas po pandemii.

W naszej akcji wzięli udział również:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas