Reklama

Dziecko poprosiło o autograf. Takiej reakcji księżnej Kate się nie spodziewało

Księżna Kate w ostatnim czasie pojawiła się na londyńskim pokazie kwiatów. Jak się okazuje, zaskoczyła tam niejednego uczestnika. Poproszona przez dzieci o autograf stanowczo odmówiła. Nie zrobiła tego jednak z własnej woli. To jeden z licznych zakazów, których musi przestrzegać.

Księżna Kate odmówiła złamania królewskiego protokołu

Rodzina królewska w Wielkiej Brytanii wzbudza niemałe zainteresowanie, a spotkanie członka monarchii na żywo i możliwość porozmawiania z nim jest wyjątkowym przeżyciem. Nie da się ukryć, że Kate cieszy się sympatią Brytyjczyków, zarówno tych starszych, jak i młodszych. W sieci można znaleźć mnóstwo filmów, na których widać, że spotkania z księżną wzbudzają ogromne emocje.   

Nie od dziś wiadomo, że członkowie rodziny królewskiej muszą przestrzegać określonych reguł. Jedną z nich jest np. zakaz publicznego okazywania sobie uczuć. Świat tylko raz, w dniu ślubu, widział pocałunek Kate i Williama. Teraz na próżno czekać, aż zrobią to ponownie na oczach innych. Wszystko przez to, że nie mogą złamać królewskiego zakazu. 

Zobacz także: Harry i Meghan o włos od tragedii. Brali udział w "niemal katastrofalnym pościgu samochodowym"

Reklama

W ostatnim czasie Kate brała udział w pokazie kwiatów Chelsea Flower Show. To właśnie wtedy była zmuszona odmówić złamania królewskiego protokołu poprzez złożenie autografu. 

Księżna Kate odmówiła złożenia autografu

Księżna w dniu londyńskiego pokazu kwiatów spędziła czas z uczniami szkół podstawowych na świeżym powietrzu. Podczas pikniku chętnie rozmawiała z dziećmi, podziwiała ich rysunki i przyglądała się kwiatowym wystawom w ogrodzie. 

Na zakończenie spotkania niektóre dzieci poprosiły księżną o autograf. Ku ich zdziwieniu Kate odmówiła podpisania się na gotowych rysunkach. Jak się okazuje, królewski protokół zabrania członkom rodziny rozdawania autografów. Możliwe, że zakaz został wprowadzony w celu wyeliminowania ryzyka fałszowania podpisów. "Mam na imię Catherine. Nie mogę złożyć podpisu, to jedna z obowiązujących zasad" - miała powiedzieć jednemu z dzieci. 

Zobacz także: Sekrety piękna księżnej Kate. Czy poprawiła urodę?

Co prawda księżna, nie mogła się podpisać, ale nic nie stało na przeszkodzie, by mogła coś narysować. Dlatego też na rysunkach dzieci domalowała kilka elementów, by w ten sposób zrekompensować im brak jej autografu. 

***


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: księżna Kate

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy