Edyta Pazura mówi o depresji. „Nie mogłam przełknąć kawałka kanapki”

Edyta Pazura powróciła do tematu depresji. Na Instagramie opublikowała poruszający wpis. Zaznaczyła w nim, że depresja nie jest powodem do wstydu i należy mówić o niej otwarcie. Nawiązała do swojej walki o zdrowie. Fani dziękują Edycie Pazurze za te słowa.

Edyta Pazura tłumaczy, jak ważne jest, by nie bagatelizować objawów depresji
Edyta Pazura tłumaczy, jak ważne jest, by nie bagatelizować objawów depresjiAndras SzilagyiMWMedia

Edyta Pazura znów otworzyła się przed fanami

Edyta Pazura kilka lat temu zmagała się z depresją. Żona aktora mówi o tym otwarcie, ponieważ wierzy, że w ten sposób może pomóc innym ludziom, którzy tak jak ona kiedyś, przeżywają trudne chwile i nie mogą sobie poradzić.

Edyta Pazura w najnowszym wpisie na Instagramie powróciła do tematu choroby, z którą walczy duża część populacji. Podkreśliła, jak ważna jest specjalistyczna pomoc.

Gdybym ja zaufana parę miesięcy tym mądrzejszym od siebie, a przede wszystkim lekarzom, pewnie mogłabym uniknąć wielu przykrych doświadczeń, nie doprowadzając się do momentu, w którym nie mogłam przełknąć kawałka kanapki.

Kontekst wypowiedzi pozwala wnioskować, że jest ona odpowiedzią na głośny wywiad, którego Bożena Dykiel udzieliła w weekendowym wydaniu "Dzień Dobry TVN". Aktorka zaznaczyła, że najlepszym rozwiązaniem na walkę z depresją jest suplementacja litu oraz ograniczenie czasu spędzanego przed ekranem komputera. Słowa gwiazdy "Na wspólnej" wywołały burze w sieci.

Edyta Pazura radzi: fachowa pomoc jest niezwykle ważna

"Depresja to nie trąd i wcale nie chorują osoby, które są słabsze psychicznie czy mniej odporne na stres" - kontynuuje wypowiedź Edyta Pazura. "Nie ma reguły, ale wiem jedno. Ta choroba nie spada z nieba, a jeżeli nasłuchacie się "pierdoletów" i opowieści dziwnych treści, to może się to skończyć tragedią. Nie tylko dla Was, ale także dla bliskich i rodziny" - dosadnie stwierdza żona Cezarego Pazury.

Edyta Pazura tłumaczy, jak ważne jest, by nie bagatelizować objawów depresji. Szybka pomoc specjalisty jest niezwykle istotna.

To, że miałam lęki i przeszłam depresje, nie czyni mnie gorszej. Teraz z perspektywy czasu mam wrażenie, że przechodziłam ją już wcześniej i bardzo żałuję, że nie poprosiłam wcześniej o fachową pomoc.

Fani po raz kolejny dziękują Edycie Pazurze za szczerość

Fani Edyty Pazury w komentarzach dziękują jej za szczerą wypowiedź. Nie brakuje również słów wsparcia. Obserwatorzy doceniają otwartość i zaangażowanie influencerki. "Pani Edyto, dziękuję, że Pani poruszył poruszyła ten temat. Pozdrawiam serdecznie" - czytamy w jednym z komentarzy. "Depresja może każdego spotkać. Depresja to choroba, której nie należy się wstydzić. Życzę zdrówka i siły" - tłumaczy jedna z użytkowniczek Instagrama. "Jest Pani cudowna, odważna i bardzo pomocna" - zauważa inna.

Zobacz  również: 

„Ewa gotuje”: SolferinoPolsat
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas