Reklama

Reklama

Emilian Kamiński nie żyje. Na co chorował znany aktor?

26 grudnia w wieku 70 lat zmarł aktor i reżyser Emilian Kamiński. Informację o jego śmierci potwierdziła rzeczniczka prasowa Teatru Kamienica Patrycja Pawlik. Na swoim koncie miał ponad setkę ról teatralnych, filmowych i musicalowych, był także założycielem Fundacji Atut i Teatru Kamienica w Warszawie. Aktor zmarł po długiej i ciężkiej chorobie.

26 grudnia media obiegła smutna informacja o śmierci wybitnego polskiego aktora i reżysera Emiliana Kamińskiego. Informację przekazała rzeczniczka prasowa Teatru Kamienica Patrycja Pawlik. "Dziś o godzinie 7.30, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Emilian Kamiński, twórca i dyrektor Teatru Kamienica, aktor i reżyser. Odszedł przy rodzinie, w swoim domu w Józefowie. Nie ma słów, które potrafiłyby wyrazić smutek i żal pozostawiony w naszych sercach" - przekazała rodzina i pracownicy Teatru Kamienica za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Na co chorował Emilian Kamiński?

Emilian Kamiński był ojcem wspaniałego miejsca na mapie Warszawy, jakim jest Teatr Kamienica. Aktor założył go ponad 10 lat temu, a prowadzenie tego miejsca przysporzyło mu nie tylko wielu powodów do dumy, ale także trosk. W 2015 roku próbowano pozbawić teatr siedziby. Aktor wywalczył jednak swoje w sądzie i gdy znowu zaczął wychodzić na prostą, nadeszła pandemia, podczas której teatr notował gigantyczne straty. - Pracuję po 14 godzin, czasem więcej, ale nie czuję się specjalnie zmęczony. Przeciwnie - to, co robię, nakręca mnie i dodaje sił! - mówił wówczas w wywiadach.

Reklama

Wkrótce po tym okazało się, że stres i szybkie tempo pracy odbiły się na zdrowiu Emiliana Kamińskiego. Na początku 2022 roku aktor mierzył się z poważnymi problemami z oddychaniem. Lekarze postawili diagnozę i zalecili mu się oszczędzać, jednak konieczna była operacja. 

W lutym tego roku, gdy został zapytany o stan swojego zdrowia, odpowiadał w znany sobie, żartobliwy sposób. - Na szczęście, wszystko wróciło do normy, wiec jest normalnie. Pracuję, proszę się nie martwić. To było jakieś pół roku temu. Nie wiem, czy to pocovidowe, czy coś, ale tak jak mówię, jestem zdrowy. Może zdrowy, jak byk to nie, ale daję radę, co widać na scenie, więc nie jest chyba ze mną tak źle i zapraszam do Teatru Kamienica, żeby się przekonać - mówił w rozmowie z Plejadą Emilian Kamiński.

Dokładna przyczyna śmierci aktora nie została jeszcze podana do informacji publicznej. 

Aktor odszedł przy rodzinie

Informację o śmierci aktora przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych rzeczniczka prasowa Teatru Kamienica Patrycja Pawlik w godzinach porannych 26 grudnia. "Dziś o godzinie 7.30, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Emilian Kamiński, twórca i dyrektor Teatru Kamienica, aktor i reżyser. Odszedł przy rodzinie, w swoim domu w Józefowie. Nie ma słów, które potrafiłyby wyrazić smutek i żal pozostawiony w naszych sercach" - przekazała rodzina i pracownicy Teatru Kamienica za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

***

Czytaj również: Emilian Kamiński nie żyje. Aktor i reżyser miał 70 lat

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Emilian Kamiński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy