Emma Watson przekazała milion funtów na nietypowy cel

Brytyjska aktorka Emma Watson chce walczyć z molestowaniem seksualnym w Wielkiej Brytanii. Przekazała milion funtów dwóm stowarzyszeniom walczącym z tym zjawiskiem.

Emma Watson
Emma WatsonInvisionEast News

Po aktywnym wsparciu ruchu Time's Up w Stanach Zjednoczonych Emma Watson wydaje się być zdeterminowana, aby walczyć z molestowaniem seksualnym w Wielkiej Brytanii. W minionym tygodniu 27-letnia aktorka przekazała milion funtów dwóm stowarzyszeniom walczącym z molestowaniem seksualnym, UK Justice oraz Equality Fund. Informacja została potwierdzona przez brytyjską gazetę "The Telegraph"

Aktorka przybyła na wręczenie Złotych Globów ubrana na czarno, tak jak i wiele innych gwiazd, aby pokazać poparcie dla ruchu, który rozwija się w Hollywood w wyniku ujawnionej afery seksualnej Harveya Weinsteina.

Po swej hojnej darowiźnie Emma Watson zwierzyła się na łamach "Obserwatora".

"Kuszące jest twierdzenie, że nękanie i napaść na tle seksualnym dotyczy tylko dwóch lub trzech naprawdę złych facetów, ale statystyki w Wielkiej Brytanii pokazują, że problem jest większy. Te przypadki są nawracające i nie dotyczą tylko kilku osób" - mówi aktorka. "Ponad połowa wszystkich kobiet i prawie trzy czwarte kobiet w wieku od 18 do 24 lat twierdzi, że doświadczyła molestowania seksualnego w miejscu pracy. Jedna na pięć kobiet w Anglii i Walii została seksualnie zaatakowana po ukończeniu 16 lat. Nie powinno to być tolerowane i nie powinno być normalne. Możemy zrobić więcej" - dodaje Emma Watson.

PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas