Eurowizja 2024: Gwizdy zaskoczyły organizatorów. Zwycięzca w czarnej koronie na scenie

Natalia Jabłońska

Natalia Jabłońska

Aktualizacja

Zaskoczeni organizatorzy. Publiczność gwizdami i buczeniem zagłuszyła wypowiedź Martina Österdahl. Gwizdy rozległy się również podczas podawania wyników jury z Izraela. Jak prezentowały się gwiazdy na scenie podczas 68. Konkursu Piosenki Eurowizji? Kto wygrał zmagania?

Kto zwyciężył w konkursie Eurowizji 2024 roku?
Kto zwyciężył w konkursie Eurowizji 2024 roku?Jessica Gow East News

Gwizdy publiczności zagłuszyły jego wypowiedź

Podczas standardowej wypowiedzi przewodniczącego komisji odpowiedzialnej za liczenie głosów rozległy się buczenia i gwizdy. Odgłosy niezadowolenia były tak głośne, że zagłuszyły wypowiedź producenta Eurowizji Martina Österdahl.

Podczas ogłoszenia wyników jury w poszczególnych krajach na ekranach nie zobaczyliśmy dziennikarzy z Holandii, zamiast nich wyniki podał Martina Österdahl — publiczność po raz kolejny dała wyraz niezadowoleniu z decyzji o usunięciu reprezentanta Holandii z konkursu.

Organizatorzy nie spodziewali się także gwizdów i buczenia podczas podawania wyników krajowych jury. Gdy nadeszła kolei Izraela na sali znów zapanowała nieprzyjemna atmosfera.

Petra Mede i Malin Akerman na scenie

Petra Mede i Malin Akerman podczas półfinałów i finału prezentowały eleganckie stylizacje. Obu paniom nie można odmówić wyczucia mody. W pierwszym półfinale obie założyły garnitury, które uzupełniały się kolorystycznie. Podczas drugiego półfinału Malin Akerman nosiła lateksową minisukienkę w żółtym kolorze z różowymi elementami, natomiast Petra Mede wybrała klasyczną, elegancką czerwoną suknię z rozcinanymi rękawami.

Podczas koncertu finałowego prowadzące wystąpiły w długich sukniach. Malin Akerman miałam na sobie białą ze skośnym rozcięciem biegnącym od ramienia ku pępkowi. Aktorka i modelka zmieniła w trakcie Eurowizji kreację na zieloną długą suknię w kolorze butelkowej zieleni z cekinami. W czasie przerwy pomiędzy występami jej teściowa, która odpowiadała za wiele choreografii szwedzkich reprezentantów na Konkursy Piosenki Eurowizji, zerwała jej dół, pozostawiając Malin w minisukience. Petra Mede wystąpiła w czarnej, skóropodobnej sukni.

Malin Akerman i Petra Mede w finale 68 Konkursu Piosenki Eurowizji 2024
Malin Akerman i Petra Mede w finale 68 Konkursu Piosenki Eurowizji 2024Martin Meissner/Associated PressEast News

Na koniec 68. Konkursu Piosenki Eurowizji 2024 obie prowadzące wystąpił w błyszczących sukniach. Malin wybrała kreację srebrną z głębokim dekoltem na ramiączkach. Natomiast Petra Mede wystąpiła w złotym stroju znów z rozciętymi rękawami.

Gåte, czyli perfekcyjny występ i stylizacja

Podczas finału 68. Konkursu Piosenki Eurowizji 2024 na scenie pojawiła się reprezentantka Norwegii. Stylizacja Gåte doskonale pasowała do jej utworu. Czarny kombinezon z szerokimi nogawkami wzdymany podmuchami powietrze dodawał dramaturgi najważniejszym momentom utworu.

Gåte podczas Eurowizji 2024
Gåte podczas Eurowizji 2024 Jessica Gow/TT newsagencyEast News

Ognista Nutsa Buzaladze

Jedną ze stylizacji, która doskonale wpisywała się w klimat piosenki, była kreacja reprezentantki Gruzji. Nutsa Buzaladze wystąpiła w błyszczącej pomarańczowej, obcisłej minisukience, która jednoznacznie kojarzyła się z płomieniami i ogniem, o którym śpiewała wokalistka.

Nutsa Buzaladze podczas Eurowizji 2024
Nutsa Buzaladze podczas Eurowizji 2024JESSICA GOW/TT/AFPEast News

Korona dla Szwajcarii

Tegoroczny 68. Konkurs Piosenki Eurowizji wygrał reprezentant Szwajcarii — Nemo z piosenką “The Code". Podczas finału, w trakcie którego wykonał swój utwór, nosił czarną koronę. Wręczyła mu ją reprezentantka Irlandii Bambie Thug, składając gratulacje. Nemo postanowił wystąpić w niej na scenie.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas