Reklama

Reklama

Goya: od wschodu do zachodu

Niedawno na polskim rynku muzycznym pojawił się wyjątkowy album z przepięknymi utworami znanego, cenionego i lubianego zespołu - Goya. Już dziś w naszym serwisie rozmowa z liderką grupy - Magdaleną Wójcik.

Ilona Adamska: Opowiedz coś o waszej najnowszej płycie.
Magdalena Wójcik: Jeżeli chodzi o warstwę tekstową jest to płyta o codzienności, o chwilach, które rozgrywają się od wschodu do zachodu słońca. Sama jestem wielbicielką zwyczajnego, codziennego życia i przyzwyczajeń.

Reklama

Oczywiście ta codzienność jest najpiękniejsza, jeżeli możemy dzielić ją z najbliższą osobą. Muzycznie odzwierciedliliśmy nasze inspiracje muzyką filmową, zespołem The Beatles, muzyką klasyczną, popem i wieloma innymi gatunkami muzycznymi. Połączyliśmy to w jedno... i wyszła Goya.

Do kogo kierujecie swoją muzykę i nową płytę?
Nigdy nie pisaliśmy piosenek z założeniem skierowania jej do konkretnego odbiorcy. Patrząc na słuchaczy, którzy przychodzą na koncerty, przekrój wiekowy jest bardzo duży. Od nastolatków po pary z wieloletnim stażem małżeńskim. I to jest cudowne!

Jak powstawał nowy album?
Trochę inaczej niż poprzednie. W związku z tym, że była to nasza pierwsza płyta, która powstała w nowym studio, najwięcej pomysłów przychodziło nam właśnie tam, łącznie z tekstami. Praca, od pomysłu utworu do realizacji, szła nam wyjątkowo szybko. Wiele lat wspólnego grania powoduje, że właściwie rozumiemy się bez słów.

Kto jest autorem tekstów? Skąd czerpaliście muzyczne inspiracje?
Wszystkie teksty piszę ja. Robię to od 14. roku życia i czuję się najbardziej autentyczna w swoich piosenkach. Co do inspiracji muzycznych są one bardzo szerokie: od muzyki poważnej po ciężki rock. Wszystko może inspirować, jeśli jest piękną kompozycją, niezależnie od gatunku.

Niektórzy twoi koledzy mówią, że jesteś cyborgiem. Pracujesz jak maszyna...
Którzy koledzy? Już ja z nimi pogadam! (śmiech). Tak poważnie - nie odnoszę takiego wrażenia. Czasami nawet Grzegorz zarzuca mi, że mogłabym częściej siadać do pianina. Pewnie ma rację...

Jesteś wymagająca wobec siebie?
Myślę, że tak. Staram się być solidna i konsekwentna w tym, co robię. Już wiele lat temu zauważyłam, że taka konsekwencja popłaca, chociaż czasami nie bywa łatwa i nie od razu przynosi efekty. Wiem jednak, że warto...

Dowiedz się więcej na temat: wójcik | koncerty | Goya

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje