Reklama

Reklama

Hillary Clinton przegrała z Kim Kardashian w quizie prawniczym

Prawniczka, była pierwsza dama USA Hillary Clinton, zmierzyła się w quizie prawniczym z celebrytą i początkującą prawniczką, Kim Kardashian. Ku zaskoczeniu wielu internautów, to druga z pań uzyskała lepszy wynik.

 Do zmagań doszło przy okazji realizacji jednego z odcinków nowego serialu platformy Apple TV+ zatytułowanego "Gutsy". Ośmioodcinkowa produkcja dokumentalna ma być portretem Hillary Clinton i jej córki - Chelsea Clinton. Oparty na bestsellerowej książce "The Books of Gutsy Woman" serial, ma przedstawiać spotkania kobiet z artystkami, aktywistkami, liderami i bohaterkami dnia codziennego. Premierę zaplanowano na 9 września.

Zobacz również: Cichopek i Hakiel już po rozwodzie

Reklama

Hillary Clinton vs Kim Kardashian. Kto wypadł lepiej?

Wiele wskazuje na to, że jedną z owych liderek i artystek, będzie Kim Kardashian, a zaaranżowane na potrzeby serialu spotkanie z celebrytką będzie obfitowało w emocje. Jak informują media zza oceanu Hillary Clinton i Kim Kardashian zmierzyły się bowiem w quizie, sprawdzającym prawniczą wiedzę.

Dlaczego akurat prawniczą? Odpowiedź jest oczywista - Hillary Clinton to prawniczka z wieloletnim doświadczeniem. Ukończyła Yale Law School. Jak podaje Wikipedia "W latach 1978-1980 była prezesem Legal Services Corporation. W 1978 roku została również partnerem w Rose Law Firm".

Kim Kardashian zaś, w prawniczym świecie stawia dopiero pierwsze kroki. 41-letnia celebrytka, w ubiegłym roku rozpoczęła edukację w State Bar of California, oficjalnej agencji stanu Kalifornia, gdzie można zdobyć licencję prawniczą bez ukończenia college’u. Pod koniec ubiegłego roku, po kilku nieudanych próbach, zdała swój pierwszy egzamin adwokacki. Wykorzystuje też swój status celebrytki, by zabierać głos w społecznych dyskusjach dot. prawa.

Choć w szkole trudno nazwać Kim prymuską, w starciu z Hillary wypadła rewelacyjnie, pokonując byłą pierwszą damę 11 do 4. Pytania zawarte w quizie dotyczyły głównie zagadnień z obszaru prawa karnego, w tym kary śmierci. 

Zobacz również: Joanna Racewicz w czerwonym kombinezonie. "Klasa, klasa, klasa"!

Zawiodła pamięć i refleks

Mimo przegranej, Hillary ciepło wypowiadała się o swojej rywalce. "Kim jest bardzo świadoma wpływu, jaki wywiera jako celebrytka" - cytuje byłą pierwszą damę "Zawsze stara się podejmować działania, mające pozytywne skutki, jej zaangażowanie jest naprawdę imponujące. Chciałabym wspierać ją w jej pracy " - cytuje Hillary magazyn "People".

Pozostaje jednak pytanie, dlaczego Clinton osiągnęła tak marny wynik w quizie? Jak tłumaczyła jej córka, mogło chodzić o upływ czasu - jej matka skończyła studia już dawno temu, Kim zaś właśnie zgłębia zawiłości prawniczych przepisów - oraz o... refleks.

"Czasem widziałam, że moja mama zna odpowiedź, że chce odpowiedzieć, ale po prostu zbyt późno naciskała guzik" - cytuje "People". 

Zobacz również: "Byłam pomarszczona jak jabłko z kopca". Dagmara Kazimierska po metamorfozie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hillary Clinton | Kim Kardashian | Apple TV+

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy