Reklama

Ikona stylu i elegancji. Oto jak w młodości wyglądała Jolanta Kwaśniewska

Jolanta Kwaśniewska nie bez powodu nazywana jest „ulubioną pierwszą damą”. Żona byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego od lat cieszy się ogromną sympatią Polaków, będąc również wielką inspiracją dla kobiet. Przez wielu uważana jest bowiem za ikonę stylu i elegancji. Oto jak zmieniła się na przestrzeni lat.

Jolanta Kwaśniewska: życie prywatne

Jolanta Kwaśniewska urodziła się w 1955 roku w Gdańsku. Skończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego i to właśnie na uczelni poznała Aleksandra Kwaśniewskiego. Para wzięła ślub w listopadzie 1979 roku, a już dwa lata później na świecie pojawiła się ich córka, Aleksandra.

W okresie od 23 grudnia 1995 roku do 23 grudnia 2003 roku Jolanta Kwaśniewska, jako żona prezydenta Polski, była pierwszą damą. Wielu nazywa ją nawet "ulubioną pierwszą damą". Na przestrzeni lat Jolanta Kwaśniewska zaskarbiła sobie bowiem sympatię wielu Polaków, którzy podziwiali przede wszystkim jej modowe wybory.

Reklama

Była pierwsza dama zawsze wiedziała, czym jest styl. Od lat zachwyca dobrym gustem, a w młodości była inspiracją dla wielu kobiet.

Jolanta Kwaśniewska w młodości. Oto jak się zmieniła

Jolanta Kwaśniewska jest najbardziej docenioną przez Polaków pierwszą damą po 1989 roku. Świadczy o tym między innymi przeprowadzony w 2020 roku sondaż, w którym Jolanta Kwaśniewska uznana została "najlepszą pierwszą damą RP".

W 1997 roku Jolanta Kwaśniewska założyła fundację "Porozumienie bez Barier", którą prowadzi i rozwija do dzisiaj. Napisała także kilka książek oraz prowadziła program w TVN Style. W pewnym momencie zrezygnowała jednak z prężnej działalności publicznej. Obecnie rzadko udziela wywiadów, pojawiając się niekiedy na ważniejszych wydarzeniach.

Jolanta Kwaśniewska: styl. Prawdziwa ikona mody

Styl Jolanty Kwaśniewskiej od zawsze był podziwiany przez Polki. Była pierwsza dama doskonale wiedziała jak ubrać się elegancko i w sposób dostosowany do okoliczności. W swoich stylizacjach łączy ponadczasową klasykę, przełamując ją niekiedy artystyczną swobodą, wyrażając ją poprzez efektowną biżuterię.

W szafie byłej pierwszej damy królują garsonki oraz komplety ze spodniami i żakiety. Nie brakuje w niej również prostych płaszczy, koszul o swobodnym fasonie oraz eleganckich swetrów.

Kreacje Jolanty Kwaśniewskiej zawsze były trafione oraz wysmakowane, a przede wszystkim zgodne z trendami i kobiece.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jolanta Kwaśniewska | gwiazdy w młodości

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy